Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

23-03-2020 08:09

No właśnie.

Nie miałem okazji ograć go na żywo w sklepie. Czy jest na forum jakiś użytkownik tego tranzystora i jest wstanie opisac jego wady, zalety oraz brzmienie? Podobno ten wzmak ma swoje "unikalne" brzmienie, natomiast ile w tym prawdy, nie wiem
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

23-03-2020 09:38

Piec powstał jako substytut Rockerverba i z nim go porównywałem, bo miałem przyjemność. Zacny, wad nie zauważyłem, chyba że kanał czysty, który w obu przypadkach według mnie jest nijaki, tak jak we wszystkich Peaveyach. Ma wszytko co ma mieć piec do zawodowego grania.

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

23-03-2020 11:21

No a ja mialem ochote wlasnie na clean i crunch orange'a :cry:
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

23-03-2020 11:38

Nie ma kranczu na czystym, na drajwie za to ustawisz co chcesz, od cranczów do hi gain. OR-ki jeśli już, ale to inne pieniądze, ale do marshallowskiego będzie i tak daleko. Prędzej Peavey Classic ci to da. Albo dopałeczki z którymi Orange współpracuje znakomicie. Alternatywą jest VS od Marshalla. Tam na klinach, tak samo jak w 800-cie splicie ustawisz bez problemów brzmienie ACDC.

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

23-03-2020 11:52

Tzn ja jestem dumnym posiadaczem pieca MG Vintage, ktorego nie zamierzam sie pozbywac ;-) Szukam takiego uniwersalnego tranzystorka z brytyjskim brzmieniem glownie pod strata. Nie zawsze moge pograc na rozkreconej lampie, a cicha lampa po prostu brzmi gorzej od tranzystora (brzmienie jest zdlawione) jak porownywalem z kolegi mustangiem GT 100 :-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-03-2020 13:08

Jak szukasz czegoś cichego z brzmieniem lampy, popatrz na Blackstary - mają fajny ciepły clean i pokrętło ISF do kręcenia między brytyjskim a amerykańskim brzmieniem. Z kolei jeśli szukasz suchego, szklanego brzmienia - najlepsze jakie ogrywałem w tej kategorii były H&K Tubemeister 18 i 36. Tak krystaliczny clean, że zęby bolą.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Awatar użytkownika
xPaJaCx
Posty: 160
Rejestracja: 13-05-2018 14:50

23-03-2020 13:57

6nt pisze:Jak szukasz czegoś cichego z brzmieniem lampy


Dzieki, poszukam i poogrywam :-)

Co do brzmienia lampy, ja szukam fajnego wzmaka, a nie samych lampopodobnych modeli. Jesli tranzystor ma dobra artykulacje i odpowiadajaca mi barwe to to jest dla mnie dobry wzmacniacz. Ja dziele piece tylko na te ktore sa dobre i do d*py, omijam podzial na lampy i tranzystory ;-)
Zobacz tańczą policjanci
Facet z teczką trochę krwawi
Tu jest ławka, zdejmij bluzkę
Wypalimy całą trawę

Wybaczcie za błędy ort. mam dysleksje :)

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

23-03-2020 14:23

No właśnie też piszę o serii VS marshalla. VS8100 lub późniejsza wersja VS 100 H. Ale cicho to żaden 100W head brzmieć nie będzie. Do strata to polecam kostkę od Bossa FBM-1.

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

23-03-2020 15:06

xPaJaCx pisze:
6nt pisze:Jak szukasz czegoś cichego z brzmieniem lampy


Dzieki, poszukam i poogrywam :-)

Co do brzmienia lampy, ja szukam fajnego wzmaka, a nie samych lampopodobnych modeli. Jesli tranzystor ma dobra artykulacje i odpowiadajaca mi barwe to to jest dla mnie dobry wzmacniacz. Ja dziele piece tylko na te ktore sa dobre i do d*py, omijam podzial na lampy i tranzystory ;-)



No to wiesz... ograj sobie Blackstar HT5. Jeśli będzie Ci pasował - mam na zbyciu głowę HT5-RH Metal z kolumną 212 (ja się przerzuciłem całkowicie na procesor w domu). Ograj też koniecznie Hughes&Kettner - jeśli taki clean Ci podpasuje, to bardziej szklistego i suchego nie słyszałem. Laneye, Piveje, Marshalle, Fendery i Orendże które ogrywałem, mnie nie pasowały pod tym względem wcale (co nie znaczy, że Tobie nie będą pasowały - ja mogę jednak sugestie kierować tylko na podstawie swoich doświadczeń).
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo od 1000zł - 1500zł”