ReshPRO
Posty: 20
Rejestracja: 24-11-2019 23:14

26-12-2019 12:18

Cześć,

Szukam nowej gitary do 600 zł. Chciałbym żeby była to gitara typu superstrat ewentualnie stratocaster. Będzie na niej grane różne gatunki muzyczne więc musi gitara być uniwersalna. Z racji że gitara musi być nowa to musi być dostępna w sklepie muzycznym. Dodam że jestem początkujący i to będzie moja pierwsza gitara. Mam już coś na oku:
Washburn rx 6
Washburn rx 10
Washburn rx 12
Washburn ws 300 h
Fender Squier Bullet Stratocaster HSS
Cort G110
Cort X100
Jackson JS11
Jay Turser JT 301

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

26-12-2019 13:52

Przy tak ograniczonym budżecie proponowałbym jednak żebyś rozważył używane. To jest taki wybór jak byś mógł kupić albo nowiutkiego trabanta albo używanego passata - luksusu i tak nie będzie, ale przy drugiej opcji kupujesz chociaż coś spełniającego minimalne wymogi ;-) . Fender Bullet to taka gitara "komunijna" dla dziecka na prezent bardziej, niż poważny instrument - przynajmniej ja mam takie wrażenie co do grupy docelowej. Nawet droższe Squiery to nadal bywa loteria.

Co do Washburn to kolega ma XM STD 2 i sobie chwali ale to nieco wyższy model, a z tanimi gitarami to już tak jest, że każde 100 zł potrafi zrobić przepaść w jakości więc nie zaryzykuję czy te modele które podałeś się do czegoś nadają.

Pozostałe 3 marki znam tylko ze słyszenia więc też wstrzymam się od głosu.

Taki mi przyszło do głowy - jeśli już przy nowej się upierasz i granica to koło 600 zł (tak wnioskuję po tym co podałeś) to może leć w Harley Benton? To jest marka własna Thomanna, więc musisz ściągać w ciemno z Niemiec ale jak na swoją cenę to jakość jest dobra. Tak zupełnie przykładowo:
https://www.thomann.de/pl/harley_benton ... aisley.htm

Tylko tu muszę Cię uprzedzić - niezbyt dobrą firmę kurierską mają, za pierwszym razem przysłali mi pękniętą gitarę i wymiana wcale nie poszła szybko coś prawie miesiąc. Także to też jest pewne ryzyko, no ale przy Twoim budżecie bez kompromisów się nie objedzie.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

cadaver1
Posty: 89
Rejestracja: 05-09-2019 10:52

26-12-2019 18:56

Popieram, za ten hajs tylko używki. Ewentualnie używane gitary.

Wróć do „Gitary elektryczne”