kurach
Posty: 1
Rejestracja: 03-12-2018 06:48

03-12-2018 06:59

Dzień dobry,

na wstępie chciałem się przywitać z wszystkimi forumowiczami, a następnie jak możecie w temacie pomóc to wielkie dzięki.

Od 4 lat gram na gitarze akustycznej i całkiem nieźle chyba mi to wychodzi choć wirtuozem nie jestem i zdaję sobie sprawę że nie będę.
Natomiast od pewnego czasu noszę się z zamiarem, kupienia i spróbowania swoich sił na gitarze klasycznej, a to dlatego, że w sumie to te melodie przeznaczone głównie n gitarę klasyczną bardzo mnie kręcą.

I tu pytanie coś dobrego, co będzie dobrze brzmiało, tylko co 1200 zł ?
Czy w ogóle da radę coś kupić, co by nie było wyprodukowane w chinach ?

henio
Posty: 14
Rejestracja: 29-10-2018 08:47

04-12-2018 14:52

Da radę, choć chyba nie przesadzę jak napiszę, że prawdopodobnie 90% produktów niestety jest robionych u chinoli, zwłaszcza tego budżetowego. Jeżeli chcesz kupić dobrą gitarę klasyczną, a przy okazji nie zależy Ci zbytnio na znanej nazwie producenta, to zobacz sobie gitary Kantare produkcji fińskiej. Sam jestem w posiadaniu tej gitary od kilku miesięcy i mi ona bardzo pod pasowała. Poza tym najlepiej zrobisz jak spędzić trochę czasu w jakimś dobrze zaopatrzonym sklepie muzycznym i tam ograsz wszystko co jest z danego pułapu cenowego. A jeżeli przypadkiem mieszkasz gdzieś w okolicach Zamościa, to zapraszam do mnie, to sobie ją obejrzysz.

Awatar użytkownika
Dasdes
Posty: 5
Rejestracja: 05-12-2018 06:18

05-12-2018 06:37

Gitara klasyczna to już musi brzmieć i tutaj zgadzam się z przedmówcą, że przede wszystkim należy samemu sobie ograć kilka gitar w jakimś sklepie i nieraz warto poszukać czegoś mniej oklepanego i niby bardziej "markowego", bo niestety nie zawsze renoma danej marki idzie w parze z jakością, zwłaszcza jeżeli chodzi o te tańsze modele.

Mirson
Posty: 1
Rejestracja: 16-12-2019 09:35

16-12-2019 09:50

Dzień dobry,

Mam na imię Mirek i pozwolę sobie podbić ten temat bo też szukam instrumentu do tej kwoty, a uważam za niepotrzebne rozpoczynanie nowego wątku.
Wydaje mi się, że w tej kwocie już dobrą gitarę powinienem kupić.
Logo nie specjalnie ma dla mnie znaczenie, najważniejsze by miała to coś, no i oczywiście brzmiała nieziemsko :mrgreen:

henio
Posty: 14
Rejestracja: 29-10-2018 08:47

16-12-2019 11:24

To dobrze, że nie rozpoczynasz nowego wątku, bo bez sensu jest takie powielanie tematów. Proponuję zapoznać się dokładnie z zawartością tego co już na forum zostało napisane natomiast ja podtrzymuję swoją opinię z przed kilku miesięcy, że przy takim budżecie warto zwrócić uwagę i zainteresować się gitarami Kantare, ale zawsze powtarzam, że brzmienie i odczucia z gry są bardzo indywidualnymi odczuciami i każdy powinien szukać pod siebie.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

16-12-2019 23:05

Za 1200 najlepsza będzie robiona w Chinach.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna powyżej 1000zł”