Czy temat pomógł?

Tak
Brak głosów
0
Tak, ale nie jest tak dobrze jak się spodziewałem
Brak głosów
0
Nie działa
Brak głosów
0
Nie zrozumiałem wszystkich instrukcji
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 0
TypekZyGitarommm
Posty: 41
Rejestracja: 15-11-2018 18:45

25-06-2019 12:45

Okej, spotkałem wiele tematów w tej kwestii (i to na różnych forach). Ludzie podawali różne ustawienia wzmacniacza bez poruszania innych kwestii, albo po prostu mówili, że to niemożliwe. Ja po 2 latach kręcenia gałami i mieszania różnych propozycji z internetu odkryłem najbardziej odpowiadający mi efekt. Najlepszy uzyskałem na wzmacniaczu Marshall jcm 2000 tsl 100, jednak nawet na tanim marshallu mg 15 gold było bardzo zbliżone brzmienie.

Gitara: Bardzo mało TONE, ja na swojej gitarze ustawiam na 0 i wtedy efekt jest najlepszy. Oczywiście to nie wystarczy. Sprawdzałem wiele stron i forów z różnymi ustawieniami, jednak nie spotkałem kogoś kto podał by takie:
Bass 3.5
Middle 5.5
Treble 3.5
Jeżeli jest opcja podbicia środkowych częstotliwości, ma być włączona (nie mówie o presence, mam na myśli coś w stylu Mid bosted/Tone shift).
To samo tyczy się pre-ampu/power-ampu.
Następna sprawa to przester. Używając pedału dałem gain na maksa, tone nieco mniej niż 12h, a volume na 3h. Używałem Boss DS1 i wyszło świetnie, jednak najlepiej było z przesterem we wzmacniaczu.
Zostało kilka drobnostek. Jak widzicie, nie kosztuje to więcej niż gitara + wzmacniacz
Drobnostki o których wspomniałem to:
Struny - najlepiej jeżeli będą grube, moje mają 11-52. Podczas strojenia opuśćcie je o pół tonu.
Kostki - niech będą twarde, to doda większą kontrole nad uderzanymi strunami i sprawi, że dźwięk będzie mocniejszy.
Ostatnio zmieniony 26-06-2019 20:03 przez TypekZyGitarommm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

25-06-2019 19:47

Grunt że jesteś zadowolony, ale znając te realia to jeszcze z drugie 14 lat i zmienisz zdanie. I co do paru rzeczy mogę się zgodzić, ale już do kilku nie, tym bardziej że TSL'a przerabiałem i nie należy on do ciepło brzmiących, tak samo pierwsza seria MG. Tak marginesie też go miałem. Z tego co mi wiadomo to sam Saul Hudson w czasie Use Your Illusion grał na JCM 800 z mod #34, a w studio jak to w studio, używał pewnie to co było lepsze od tego co miał. Np.: Hiwatt Custom - to akurat pewniak. Z efektów, trudno powiedzieć, na pewno kaka, ale bym się zdziwił że był to DS-1. Zresztą z informacji wynika jasno, że było to gitara, kaka, kabel, wzmak. Zatem ciekawe jak to na ciebie wpłynie kiedy zagrasz na osiemsecie? A lata lecą, zaraz będziesz miał ich 28 i obyś cały czas grał typku z gitarom :-D

TypekZyGitarommm
Posty: 41
Rejestracja: 15-11-2018 18:45

25-06-2019 21:12

Wiem że slash używał kaczki z dunlopa ale w November akurat go nie było. Nie mówie że będzie idealnie, to naprawde niemożliwe ale spędziłem okrągły rok na przeszukiwaniu internetu w tej kwestii i żadna nie okazała się u mnie tak dobra. Zawsze było zbyt ostro. Ten TSL żeczywiście nie da rady np. Sweet Child O' Mine ale tu slash grał nieco innym brzmieniem niż w innych piosenkach. Nie było tego typowego ciepłego brzmienia. Ten DS 1 ma w internecie dużo opini że jest zbyt "zwyczajny" albo inne rzeczy ale jak go dobrze poznać to jest nieźle. Jeżeli wiesz jakie zmiany można wprowadzić żeby to ulepszyć to chciałbym je znać,
lepsze brzmienie lepsza gra. O to czy dalej będe grał to się nie martw ;-) Gitara zastąpiła mi życie.

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

25-06-2019 23:26

Całe te rozważania mają sens tylko dla autora i tyle ;-)

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-06-2019 11:11

Pamiętaj o jednym - nie ma rozwiązań uniwersalnych. Błędem jest to, że szukałeś rozwiązań gotowych w internecie, bo one nic nie dają. Gwarantuję Ci, że gdybyś przyszedł do mnie, ustawił w ten sposób którąkolwiek z moich gitar, efektów i któryś z moich pieców, byłbyś w szoku jak bardzo inny rezultat osiągnąłeś. Oczywiście fajnie mieć jakieś ogóle wskazówki, ale szczegóły musi podać Ci Twoje ucho i tyle. Pomijam już to, że szkoda całego roku szukania, żeby zagrać jeden kawałek. Plus jest taki, że pewnie nauczyłeś się sporo o różnych ustawieniach, brzmieniach itp. Teraz wyrzuć to, czego się nauczyłeś i zacznij grać, szukać uchem, nie Googlem.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

TypekZyGitarommm
Posty: 41
Rejestracja: 15-11-2018 18:45

26-06-2019 11:20

6nt pisze:Pamiętaj o jednym - nie ma rozwiązań uniwersalnych. Błędem jest to, że szukałeś rozwiązań gotowych w internecie, bo one nic nie dają. Gwarantuję Ci, że gdybyś przyszedł do mnie, ustawił w ten sposób którąkolwiek z moich gitar, efektów i któryś z moich pieców, byłbyś w szoku jak bardzo inny rezultat osiągnąłeś. Oczywiście fajnie mieć jakieś ogóle wskazówki, ale szczegóły musi podać Ci Twoje ucho i tyle. Pomijam już to, że szkoda całego roku szukania, żeby zagrać jeden kawałek. Plus jest taki, że pewnie nauczyłeś się sporo o różnych ustawieniach, brzmieniach itp. Teraz wyrzuć to, czego się nauczyłeś i zacznij grać, szukać uchem, nie Googlem.

Ok, rozumiem rozumiem, tylko mówiąc o roku szukania nie miałem na myśli że nic innego nie robiłem ;-) szukałem ustawień zawsze gdy kończyłem już grać.

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

26-06-2019 12:58

6nt pisze:Pamiętaj o jednym - nie ma rozwiązań uniwersalnych. Błędem jest to, że szukałeś rozwiązań gotowych w internecie, bo one nic nie dają.


Wniose poprawkę, ale tylko pod samego siebie - być moze ktos tez tak zrobi.

Ja bardzo czesto, czy to szukajac przebienia podobnego czy po prostu eksperymentujac, wychodze z gotowych ustawien czy presetow ktore sam edytuje. Wiadomo, inny wzmacniacz, inna charakterystyka kolumn czy glosnikow. Czasem daje to niespodziewany, lecz satysfalcjonujacy efekt koncowy. Czesto lepszy niz dlubanie od zera, czego oczywiscie nie neguje.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-06-2019 13:42

Owszem, owszem, nie miałem na myśli, żeby w ogóle nie szukać. Chodziło mi raczej o to, żeby nie traktować takich "recept" jako gotowych, ostatecznych rozwiązań. Dla przykładu - ściągnąłem sobie od kolesia jego preset do majstra od Tapet Metalliki, mamy ten sam sprzęt, nawet kolumny na tych samych głośnikach. Jemu to brzmiało od razu dobrze, a ja spędziłem dwie godziny na rzeźbieniu, żeby to w ogóle dało się słuchać. W efekcie zaoszczędziłem pewnie nieco czasu, ale preset mam swój prawie idealny.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

Wróć do „Gitary elektryczne”