Awatar użytkownika
IgorW
Posty: 1
Rejestracja: 06-06-2019 08:47

06-06-2019 11:08

Właśnie dziś zarejestrowałem się na forum i nie znalazłem (może dla tego że jestem stary) miejsca na "dzień dobry" , no to zrobiłem je sam.
Dzień dobry.
Nawróciłem się na gitarę po prawie 30 latach przerwy. Zaczynam prawie od początki i nie mam zielonego pojęcia o współczesnym sprzęcie, będę więc pytał i prosił o pomoc w sprawach technicznych.
Obecnie gram na: Ibanez Artist i customowej wersji strata. Wzmacniacz Marshala, multiefekt ZOOM G5n
Używam Scarlett Solo, próbuje używać Cubase LE 10 i Ableton live 10lte
Przymierzam się do lampy z redukcją mocy, mikrofonu pojemnościowego, monitorów aktywnych, bo mam zamiar ponagrywać sobie własne kawałki - obecny zestaw mnie nie słucha i nagrywa dźwięki przesterowane i niezgodne z tym, co słyszę z głośników w czasie grania. Jeśli ktoś może poprowadzić za rękę i wyjaśnić dlaczego tak jest to będę wdzięczny za pomoc.
No i na koniec standard - pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Igor

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

07-06-2019 12:21

Mikrofon dynamiczny Shure SM 57 do przesterów i do czystych Sennheiser e609. Za przester na czystym odpowiada gain/trim. Nagrywasz na dużej głośności pieca, bo takiego sygnału one potrzebują. Potem korekcja najbliższa oryginalnemu brzmieniu. Ale nigdy nie będzie tak, że będzie identycznie. Pojemnościówki raczej do blach, akustyków/klasyków, dętych. W nagrywaniu wszystkie chwyty dozwolone i dużo kombinowania. Więc im więcej sprzętu tym większe możliwości.

Wróć do „Gitarzysci.pl - Sprawy forum”