Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

13-04-2019 14:02

Witajcie,

Obecnie mam Fendera Mustanga GT40 i w sumie nie jest to zły sprzęt ale czegoś mu brakuje, nie do końca mi jego dźwięk odpowiada. Wcześniej miałem Marshala CODE25 i też nie do końca mi pasował. Może napisze jakie mam zarzuty dla obu tych sprzętów oraz nad jakimi wzmacniaczami się teraz zastanawiam, a wy doradzicie mi, czy jest sens zmiany na któryś z wymienionych (a może na zupełnie inny? Jestem otwarty na propozycje).

To zacznijmy od obecnego, czyli GT40:
*Strasznie uwydatnia szumy, a wbudowana bramka jest kiepska - mam Pacifice 112v i w zasadzie gra na pojedynczym singlu w większości wypadków odpada. W zasadzie to mnie w nim najbardziej denerwuje.
*Sama emulacja wzmacniaczy jest nieco pozbawiona głębi. Marshall nawet momentami wypadał lepiej, choć tylko w pewnych warunkach o czym za chwilę.
*Większość dostępnych w sieci presetów wydaje się amatorska, trzeba się sporo naszukać by znaleźć coś fajnego.
*Brak aplikacji na komputer, choć ta na telefon jest rozsądnie zrobiona.
*Jakość nagrywanego dźwięku - wbudowany interfejs jest na prawdę słaby, nie nadaję się to do niczego poza celami treningowymi.

Teraz Marshall:
*Fajny dźwięk jednak z dużym ALE - tylko przy wysokich głośnościach. Z uwagi na sąsiadów nie mam możliwości gry zbyt głośno, więc to jest problem.
*Obsługa - brak dedykowanej aplikacji na komputer (tyko jakaś fanowska, średnio zrobiona), dedykowana aplikacja na telefon gubi parowanie bluetooth co wyłączenie wzmacniacza. A obsługa 100 zapisanych presetów na mikroskopijnym ekraniku wygodna nie jest. Tak jak by przemyśleli interfejs pod wyższe modele, które mają większy wyświetlacz. Wolałbym albo porządny ekran, albo przemyślany układ tradycyjny, bez wyświetlacza.
*Bardzo ograniczony łańcuch efektów - nie da się np. dwóch modulacji nałożyć, czy połączyć dwóch reverbów.
*Efekty brzmią bardziej sztucznie niż na Mustangu.
*Trochę monotematyczny wybór wzmacniaczy - tak na prawdę tylko symulacje bazowane na marshallach brzmią na prawdę dobrze.

Teraz nad czym myślałem. Mam kilka propozycji na co mógłbym zmienić:
    *Boss Katana 50
    *Line 6 Spider V 30
    *Vox VT40X
    *Yamaha THR5 v2

Szukam czegoś w porównywalnej cenie do mojego Mustanga, nie chcę dużo dołożyć przy tej zmianie. Myślę, że za 600-700zł go sprzedam, dołożenie 100 czy 150zł wchodzi w grę, stąd też takie propozycje. Raczej celuję we w miarę nowy sprzęt. Jeśli chodzi o to co gram - to bardzo różnie, choć zdecydowanie w stronę lżejszych brzmień. Gatunków typu Metal nie gram prawie w ogóle. Fazę zabawy presetami mam już za sobą, wolałbym skonfigurować sobie kilka fajnych brzmień i ich się trzymać. Co o tym myślicie i co moglibyście mi polecić?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

14-04-2019 12:17

Klasyczne konstrukcje, np.: VS 8080 lub jego mniejsi bracia. Oczywiście nie będzie miliona efektów i brzmień, tylko spod paluchów.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

14-04-2019 12:57

no tak, same tanie cyfry :-/ Wszystkich nie znam ale te które znam oferują bardzo podobne możliwości i nie sądzę aby pozostałe były lepsze.
Jak chce się mieć wszystko to nie ma się nic albo .... kupuje kempera :-D
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

14-04-2019 14:09

malyguit pisze:Klasyczne konstrukcje, np.: VS 8080 lub jego mniejsi bracia. Oczywiście nie będzie miliona efektów i brzmień, tylko spod paluchów.

80 Watowa lampa do gry w domu? Dziękuję za Twoją poradę, ale proszę przyjrzyj się jeszcze raz temu co napisałem :-) - musi to być wzmacniacz, który będzie dobrze brzmiał przy cichszej grze. Dlatego też nawet lamp nie rozważałem bo zwykle z nimi tak jest, że musza pewną głośność osiągnąć by wybrzmieć, poniżej to jest jakieś takie wyprane. Marshall CODE też średnio grał przy niższych głośnościach, Mustang niby nie ma tego problemu ale te szumy... Słyszałem, że Katana się nieźle sprawdza bo można 3 poziomy mocy wybrać i na takim 0,5W czy 25W można pograć cicho bez strat na głębi dźwięku.

acoto pisze:no tak, same tanie cyfry :-/ Wszystkich nie znam ale te które znam oferują bardzo podobne możliwości i nie sądzę aby pozostałe były lepsze.
Jak chce się mieć wszystko to nie ma się nic albo .... kupuje kempera :-D

Kemper jest grubo powyżej limitu cenowego :). Czyli nie będzie różnicy między takim Mustangiem GT40 a szeroko chwaloną Kataną?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

14-04-2019 18:42

Moim zdaniem różnica będzie, nie tylko pomiędzy Twoim Mustangiem, a resztą, ale każdy z tych wzmacniaczy będzie brzmiał inaczej. Które brzmienie będzie się TOBIE bardziej podobało? No cóż, wydaje mi się, że na takie pytanie tylko Ty sam możesz odpowiedzieć.

A teraz parę uwag z mojego własnego doświadczenia.
- jeżeli nie znalazłeś w Mustangu odpowiedniego brzmienia, to mam wrażenia, że za mało szukałeś.
- porównywanie wzmacniaczy modelowanych nie ma większego sensu, bo nie ma jednych, obiektywnych ustawień, na których można by je porównywać.
- mam Marshall'a, mieszkam w bardzo akustycznym budynku, brzmi rewelacyjnie, żaden sąsiad nigdy nie zgłaszał mi problemu z nadmierną głośnością. Może im się podoba moja gra?... Dodam tylko, że jedynego presetu, który w tym momencie używam szukałem półtora roku.
- mam bardzo tanią kopię strata, która Twojej Yamasze do pięt nie dorasta (za nówkę w sklepie dałem 490 zł) i nigdy nie miałem problemu z szumami na singlach. Może w Twoim przypadku problem leży gdzie indziej?
- a teraz na koniec: w żadnym wzmacniaczu modelowanym NIGDY nie udało mi się znaleźć fabrycznego presetu, który nadawałby się do czegokolwiek innego niż prezentacja możliwości sprzętu. Również nigdy nie skorzystałem z presetów stworzonych przez innych użytkowników, pomimo faktu, że na wszystkich forach zrzeszających właścicieli konkretnego modelu są tego tysiące.

Reasumując - zanim zdecydujesz się na wymianę, pobaw się jeszcze edycją. Jakoś nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby przy takim bogactwie wyboru dostępnych tam modeli wzmacniaczy nie można było znaleźć takiego, który przy odpowiednim ustawieniu wszystkich parametrów nie dawał zadowalających efektów.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

14-04-2019 20:55

Tak żeby było jasno - Tego Mustanga mam już gdzieś od jesieni, także raczej dobrze zdążyłem go poznać. Prawie pół roku to chyba nie jest mało by poznać wzmacniacz, niektórzy kupują przez internet i zdążą jeszcze w widełkach 14 dni na zwrot się zmieścić :-) .

Co do szumów to nawet konsultowałem z kolegą, który kilkanaście lat gra, w tym część w zespole. Na jego lampie jest ok. Tak samo jak chciałem w sklepie reklamować gdzie kupiłem gitarę, też wpięliśmy w jakiegoś DSL-a i lekkie szumy były na singlach ale w granicach normy w związku z czym nie przyjęli na gwarancje. Ten Mustang nie dość, że jakoś uwydatnia to szumienie to ma kiepską bramkę - skokowe ustawienia off->low->mid->high->super, gdzie nawet to ustawienie "super" nie odcina szumów lepiej niż powiedzmy połowa skali w Marshallu CODE25.

Szukałem brzmień, kombinowałem po swojemu i paleta jest bardzo szeroka, jeśli chodzi o efekty to są świetnie zrobione jak na cyfrę, brzmią bardziej naturalnie niż w Marshallu co jest zaletą. Problemem jest sama symulacja wzmaków. Każde ustawienie ma ten sam problem - dźwięk jest jakiś pozbawiony głębi, trochę jakby nie było słychać prawdziwej gitary tylko z odtworzenia. To jest multum możliwości, ale wszystkie przeciętne. Już wolał bym mniej, ale bardziej konkretnych.

Gdybym miał to porównać do CODE25 - to najlepiej brzmi właśnie ten, ale tylko na dużej głośności, drugie miejsce zajmuje Mustang GT40 bez względu na głośność, trzecie miejsce ma CODE25 na niskiej głośności, gdzie pewnych tonów po prostu nie słychać w takim ustawieniu i wypada to na prawdę kiepsko. Czyli z tymi dwoma między młotem a kowadłem bo duża głośność odpada. Może sąsiedzi to jeszcze, ale domownicy już narzekali jak ustawiłem tego Marszałka na tyle głośno by wybrzmiewał jak trzeba :-D. Dlatego szukam jakiegoś trzeciego wyjścia, i zaczynam sądzić, że jak bym nie kombinował to z tego Fendera już nie wyciągnę nic więcej.

Radzicie mi dalej kombinować na tym wzmaku i liczyć, że coś przeoczyłem?
Ostatnio zmieniony 15-04-2019 18:06 przez Karls, łącznie zmieniany 1 raz.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1647
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

15-04-2019 09:16

Pisałem, że VS ma mniejszych braci, zatem wnioskuję że to ty nie czytasz. Co do szumów na cyfrach, to widać takie już one są. Mój micro cube szumi bardzo mocno na singlach, mocniej niż jakikolwiek z moich lampowców, a bramek nie używam, bo odcinają nienaturalnie, wiec gram jak leci ( po rozkręceniu lampy wcale go nie słychać). Co do twoich wywodów, to idź ograj, albo kup przez neta, jak nie podejdzie odeślesz. W końcu dużo tych 'cyfr' nie ma -Katana, Spyder, Vypr, Mustang, Code, Cube! Bo jeden woli rybki, drugi pipki, choć dla mnie to jeden ..uj, taka jest prawda, a "rzucanie się do gardła" nie przystoi, zwłaszcza że jesteś tutaj krótko kolego. I nie oczekuj cudów od Pacyfiki 012, czy 112 i wzmaka za 800PLN.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

15-04-2019 12:00

Staż forumowy ma się ni jak do stażu gitarowego :). Nie oceniaj ludzi po ilości postów czy dacie rejestracji bo to droga donikąd.

Wracając do tematu - tak, pisałeś o mniejszych braciach ale to strasznie mało konkretna porada. Seria VS to przynajmniej kilkanaście modeli, jak nie więcej. Wybacz ale to tak jak by ktoś zapytał jakie auto kupić a ty byś mu powiedział "jakiegoś volkswagena" :-) . Nie odbieraj tego w żadnym razie jako atak, nie o to mi chodzi, chcę się tylko usprawiedliwić, dlaczego tak podszedłem do Twojej sugestii. Przeczytałem ją i zapoznałem się, ale niewiele konstruktywnego mogę z tego wydobyć. Nie chce przyjmować, że wszystkie modele z serii brzmią tak samo, bo to chyba zbyt daleko idące założenie.

Cudów od 112-tki nie oczekuję, z resztą gram dla siebie, nie w żadnym zespole. Dlatego też trzymam się takiego budżetu bo to dla mnie hobby i metoda na relax, więc podchodzę do tego na luzie ;-) .

Chyba będę musiał zrobić jak piszesz - znaleźć jakiś lokalny sklep gdzie mają kilka z tych wzmaków i je ograć. Myślę, że przetestuję Katane, Voxa i może coś z tych VS - tutaj pewnie jaki akurat będzie bo nie będę udawał, że widzę między nimi różnicę. Co do lamp to nie mam za bardzo doświadczenia poza "gościnną" grą, więc nawet nie wiem jaka moc się nadaje do gry w domu. Pewnie coś do 20W bym musiał szukać?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

15-04-2019 12:47

raczej do 2W :-)
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

15-04-2019 13:15

No to w moim budżecie nie mogę znaleźć żadnego sensownego marshalla z niską mocą, już nawet nie zawężając do VS. Jest MARSHALL DSL1CR ale to prawie 1200zł. Są tranzystorowe 15W ale domyślam się, że to będzie jeszcze gorzej brzmiało niż modelówka?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

beepoo
Posty: 31
Rejestracja: 25-01-2016 20:15

31-05-2019 09:44

Witam.
Ja mam YAMAHĘ THR 5v2 :) Brzmienie urywa dupę ! Grywam często na słuchawkach i top nie jakichś studyjnych-a zwykłych dousznych;) , po USB zapisuje pomysły na kompie-poprzez audacity ;) Mam też ( darmową ) aplikację do presetów w telefonie. Do telefonu potrzebny jest kabel OTG ;) Generalnie jestem zadowolony i używam go często :) Nie ma tam miliona ustawień, które wkurzają mnie w innych tego typu zabawkach ;)

A jak to brzmi?

https://www.youtube.com/watch?v=So-LIW8 ... dex=8&t=0s

I brzmi rzeczywiście jak na tym filmiku ;)
Paweł :)

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

31-05-2019 11:01

Sporo słyszałem o tym wzmaku, problem w tym, że u mnie stał by na widoku a (moim zdaniem) jest strasznie brzydki. Wiem, że to ma przede wszystkim brzmieć, natomiast nie rozumiem czemu projektanci zdecydowali się na wygląd w stylu jakiegoś starego PRL-owskiego radia turystycznego.

Na razie nadal siedzę na tym Mustangu. Co ciekawe udało mi się w większości ogarnąć szumy - winnym było stare gniazdko w pokoju. Po wymianie i prawidłowym uziemieniu sprzętu 90% szumów zostało odcięte. Reszta to już naturalna cecha tej klasy singli w gitarze. To częściowo rozwiązuje problem - da się spokojnie pograć, nawet nagrania przez wbudowany interfejs zaczęły brzmieć w miarę znośnie. Natomiast nadal dźwięk samego wzmacniacza mógł by być mniej skompresowany i bardziej otwarty.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

31-05-2019 13:55

Bo niektórym podoba się taki design.
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

Zoom33
Posty: 13
Rejestracja: 01-06-2019 17:40

02-06-2019 09:00

Jestem po wyborze i zakupie wzmacniacza. Nawet dwóch.
Mieszkam w bloku, więc też chciałem mieć dźwięk cichy, ale w miarę dobry.
Ostatecznie kupiłem Peavey Vypyr VIP 3, ale Ciebie może zainteresować VIP 2.
W tych wzmacniaczach jest pokrętło "power sponge". W opisach jest podane, że ogranicza moc wzmacniacza, mnie się jednak wydaje, że jednocześnie zmienia charakterystykę brzmienia przy małych mocach. Grając cicho słychać "całą gitarę".
Proponuję zwrócić uwagę na ten wzmacniacz.

Moim drugim kandydatem do zakupu był wymieniany już tutaj VOX VT40X. Opinie na YT ma rewelacyjne.
Ponieważ drugim kupionym przeze mnie wzmacniaczem jest VOX Adio Air GT, więc w te opinie całkowicie wierzę.


PS: Po sprawdzeniu muszę sprostować. Vypyr VIP-2 nie ma funkcji "Power Sponge".

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

28-09-2019 18:43

A ten VOX VT40X ma wyjście liniowe? W internecie znajduję sprzeczne informacje, a potrzebuję tej możliwości. Poza tym strasznie ciężko go gdzieś na żywo znaleźć. Yamahę i Bossa udało mi się namierzyć w ofercie jednego sklepu natomiast te VOX-y są jakoś bardzo mało polarne, jedynie wysyłkowo bym mógł brać. Chyba będę musiał ograć te dwa i zobaczyć co lepsze na własne ucho. Z Yamahą tylko trochę mnie ta moc nie przekonuje... 10W w domu da radę bez wątpienia ale jak znowu będę chciał ze znajomym na dwie gitarki pograć to nie wiem czy się z tym nawet przez akustyka przebiję.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Zoom33
Posty: 13
Rejestracja: 01-06-2019 17:40

28-09-2019 19:29

Jeżeli do nagrywania ze wzmacniacza, to chyba nie ma takiej możliwości. Przynajmniej w instrukcji nic nie napisali o nagrywaniu ze wzmacniacza.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

28-09-2019 19:42

Tak, właśnie o nagrywanie mi chodzi. Przydaje się to czasem, choćby i w celach ćwiczeniowych. Dużo więcej słyszysz swoich błędów i niedociągnięć jak na spokojnie odsłuchujesz. Dzięki za informację, czyli w takim razie na placu boju pozostały dwie pozycje, na szczęście obie mam gdzie ograć ;). Chyba, że by jeszcze w jakiegoś Roland Cube czy Blackstar ID uderzyć, ale raczej nie trafię jednego sklepu, gdzie by mi to wszytko dali radę ściągnąć. Z resztą Roland i Boss pewnie będą bardzo podobne, w końcu to submarka Rolanda.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Zoom33
Posty: 13
Rejestracja: 01-06-2019 17:40

28-09-2019 20:05

Oba moje wzmacniacze: Peavey Vip i VOX Adio Air umożliwiają nagrywanie przez USB.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

28-09-2019 20:41

Ale jest to czysty sygnał, czy z wszystkimi efektami i symulacją kolumny?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

Zoom33
Posty: 13
Rejestracja: 01-06-2019 17:40

28-09-2019 23:19

Peavey nie ma symulacji kolumn. Nagrywa ze wszystkimi efektami.

W VOX adio symulacji kolumn też nie znalazłem. Natomiast z USB jest trochę bardziej skomplikowana sprawa. Są trzy tryby pracy USB. W jednym z nich z USB możemy otrzymać "czystą" gitarę na jednym kanale, a na drugim to samo z efektami.
Polecam poniższy artykuł. Pod koniec jest opis trybów USB.

http://cyfrowogitarowo.pl/archiwa/2277

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

29-09-2019 00:12

Ok dzięki, sporo to rozjaśnia ;). Tylko to już zupełny maluszek 5W, jako drugi wzmacniacz tak jak u Ciebie - kiedy masz w odwodzie Peavy to trochę inna sprawa. Ja nie bardzo mam miejsce na dwa wzmaki i tu pojawia się problem, już z Yamahą mam wątpliwości (dlatego np. nie biorę pod uwagę Katany Air). VT40X był by odpowiedniejszy gabarytem ale tu znowu brak nagrywania. Nie ma wzmacniacza idealnego ;). Mam wrażenie, że znowu wracam do punktu wyjścia w rodzaju Yamaha kontra Boss, choć i te pozycje to pewne kompromisy.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-09-2019 10:14

Jeśli ktoś myśli, że dołożenie 20-25% ceny zmienia brzmienie o półkę wyżej to będzie zadowolony ze zmiany bardzo krótko.
Jeśli chcesz zmienić brzmienie naprawdę dużo pomyśl może o małej lampie. Pozwoli to skupić się na brzmieniu z instrumentu a nie z wtyczek czy innych symulacji co zawsze muzykowi wychodzi na dobre. Może najmniejsza Burgera?

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

29-09-2019 11:25

O półkę na pewno nie ale tak szczerze to muszę przyznać, że ten Mustang średnio brzmi nawet na tyle innych cyfr. Moja przesiadka z Marshalla Code 25 to pod pewnymi względami zmianą w dół. Gdyby nie to, że ten marszałek potrzebował znaczącej głośności by wybrzmieć to pewnie zatrzymanym jego zamiast Fendera. A czytałem, że zarówno ta Yamaha i Katana to górna półka wśród budżetowych cyfr a dają radę na niższych głośnościach.

Co do małej lampy to też się nad tym zastanawiałem ale widzę w tym też pewne wady - często nie mają line-out a najwyżej zwykle wyjście na słuchawki, efektów brak (no ok reverby zwykle są) więc cokolwiek będę chciał zmieniać w brzmieniu to muszę nastawić się na kolejne wydatki na pedały czy chociaż multiefekt. Tak samo jest się z góry skazanym na jedno brzmienie co przy mojej żyłce kombinatora nie brzmi zachęcająco. Jakoś najbardziej mi się podoba perspektywa cyfry ale nie tak przekombinowanej i gadżeciarskiej jak mój obecny wzmacniacz ale nadal bardziej plastycznej od typowej lampy. Taki kompromis między jednym a drugim, jeśli rozumiesz o co mi chodzi ;). W takiej sytuacji nadal odradzasz mi te dwa wzmacniacze?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-09-2019 11:44

Rozumiem i odradzam. Szczególnie po tym poście. Jeśli masz żyłkę poszukiwacza brzmień to na pewno powinieneś skupić się na rozdzielenie funkcji na dwie części. Wzmacniającą i modelującą. Niezależnie jakie one będą jakby co zmieniasz jedną. Ja gram cicho w domy. Podłączam multi do Yamahy thr5a. Ten model bo on ma porządny tor dla akustyka a przester gówniany ale przestery biorę z multi. Oczywiście zapomnijmy o głośnym graniu, szczególnie na przesterze. To taka wersja biurkowa i po roku sprzedałem wszystkie piece bo się kurzyły. Jak chcę głośniej to podłączam się do stereo. Yamaha ma USB więc nagrywanie jest proste. No ale nie chodzi o mój sposób tylko o Twój. Kup multi i pograj na słuchawkach. Jeśli podpasi dobierz nagłośnienie. Ja gdybym nie miał romansu z akustykiem, bateriami itp. to bym kupił multi i aktywne kolumienki np. fenda. Zajebiste są. Żadne małe combo za pewnie nawet 1000zł tak nie zagra a one kosztują 300. Kupiłem je dla syna więc mam w domu to wiem ;-)

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

29-09-2019 11:47

Ja mam teraz na celowniku to:
https://topguitar.pl/testy/mooer-hornet-black/
https://www.youtube.com/watch?v=rqXIoGj64PE

Nie ma wyjścia USB, ale słuchawkowe ma sygnał z emulacją kolumny, więc można z niego nagrywać przez dowolny interfejs.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

Zoom33
Posty: 13
Rejestracja: 01-06-2019 17:40

29-09-2019 13:52

Trochę sprostuję błędne informacje.

VOX Adio na zasilaniu sieciowym ma podobno 50W.

Na bateriach podobno mniej, ale nie pamiętam ile.
Jednak co by nie mówić, to przy dużych głośnościach uwydatnia się wada małych głośników i dźwięk idzie w stronę wysokich częstotliwości. Cytując klasyka: "praw fizyki pan nie zmienisz". Bas potrzebuje objętości żeby brzmieć.
VOX ma przynajmniej coś co można nazwać próbą zrobienia bas-refelksu, ale Yamacha ma tylko małe głośniczki przykryte metalową puszką.

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

29-09-2019 14:27

sss pisze:Rozumiem i odradzam. [..] Podłączam multi do Yamahy thr5a. Ten model bo on ma porządny tor dla akustyka a przester gówniany ale przestery biorę z multi. [...] Ja gdybym nie miał romansu z akustykiem, bateriami itp. to bym kupił multi i aktywne kolumienki np. fenda. Zajebiste są. Żadne małe combo za pewnie nawet 1000zł tak nie zagra a one kosztują 300. Kupiłem je dla syna więc mam w domu to wiem ;-)

Zaraz to sam masz Yamahę a mi odradzasz? Chyba, że masz na myśli, że ona się tylko do akustyka nadaje. Co do pomysłu z multiefektem i kolumnami - przyznam, to jest jakiś pomysł. Natomiast mam ograniczone miejsce na sprzęt i wolałbym mieć wszystko w jednym. Pewnie masz rację, że aż tak dobrze to nie zagra ale też cudów nie oczekuję. Wiem, że w tej półce cenowej rewelacyjnie nie będzie, wystarczy mi więc jak będzie dobrze. Z resztą przykładowo ten Boss nie jest taki mały, 12-cali.

jpk pisze:Ja mam teraz na celowniku to:
https://topguitar.pl/testy/mooer-hornet-black/

No i to jest ciekawy pomysł :). Marka budzi zaufanie, multiefekty mają świetne to może i z combem modelowym dadzą radę. Tylko coś się boję ile to podziała za takie pieniądze. Niecałe 400 zł to śmieszna suma nawet jak za 15W cyfrę.

Zoom33 pisze:Trochę sprostuję błędne informacje.
VOX Adio na zasilaniu sieciowym ma podobno 50W. [...]
VOX ma przynajmniej coś co można nazwać próbą zrobienia bas-refelksu, ale Yamacha ma tylko małe głośniczki przykryte metalową puszką.

Cenna uwaga. Czyli tutaj punkt w stronę VOX-a, ewentualnie Katany bo ona ma jeden klasyczny 12-calowy głośnik, więc już coś tam dołu powinna wypracować przy tym rozmiarze.
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-09-2019 16:07

Mam Yamahę thr5a czyli akustyczną. Ona ma świetną funkcję domiksowywanua składowej mikrofonowej do dźwięku z piezo.
Jak widzisz nie uważam, że to co ja mam jest najlepsze dla każdego. Dlatego jeśli sroczka swój ogonek chwali czasem warto przefiltrować. Thr10tki są inne. Lepsze, ale nie do akustyka.

Co do opinii kolegi o basie itp. to... Po to jest tyle rozwiązań aby każdy wybrał odpowiednie. Ja mam wzmacniacz na biurku czyli hmmm 0,8 do 1m od siebie. Nigdy basu mi nie brakowało. Przy niskim poziomie jego nadmiar może nawet przeszkadzać bo powstaje wrażenie zamulenia. Generalnie - małe wzmaki, małe głośniki są dedykowane do odsłuchu z bliska. Dlatego mają małe głośniki. Cały układ wzmacniacz głośnik pracuje wtedy na odpowiednio wysokim poziomie wysterowania. Jeśli mamy mocny wzmacniacz i duży, skuteczny głośnik to z bliska skręcamy vol na min i wychodzi kupa. To tak w skrócie. Tak więc jeśli chcesz małe combo do słuchania z bliska sprawdzi się co innego a jeśli małe ale mocne to może coś innego. Dlatego nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i niby wszyscy możemy mieć rację a Ty ból głowy :D

Karls
Posty: 576
Rejestracja: 26-07-2018 12:01

29-09-2019 19:25

sss pisze:Generalnie - małe wzmaki, małe głośniki są dedykowane do odsłuchu z bliska. Dlatego mają małe głośniki. Cały układ wzmacniacz głośnik pracuje wtedy na odpowiednio wysokim poziomie wysterowania. Jeśli mamy mocny wzmacniacz i duży, skuteczny głośnik to z bliska skręcamy vol na min i wychodzi kupa. To tak w skrócie. Tak więc jeśli chcesz małe combo do słuchania z bliska sprawdzi się co innego a jeśli małe ale mocne to może coś innego. Dlatego nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich i niby wszyscy możemy mieć rację a Ty ból głowy :D

O właśnie to ;). Po lekturze tego wątku jestem chyba jeszcze mniej zdecydowany niż byłem bo każdy czysto obiektywnie ma tu rację, a ja staram się z tego wyłowić to co znajduje odniesienie do mojego konkretnego przypadku. To może żeby doprecyzować - interesuje mnie wzmacniacz do postawienia na podłodze, blat mam wiecznie czymś zastawiony i nie mam tam miejsca na kolejny sprzęt. Dlatego np. mój obecny Mustang wypada tak sobie - on zdecydowanie lepiej brzmi jak się go słucha na wysokości uszu. I to jego 40W wcale nie jest takie głośne, spokojnie master na połowie może być w domu. Czyli wychodzi na to, jeśli dobrze rozumiem, że zbyt mały wzmacniacz na podłodze "się zgubi" (więc yamaha może nie być dobrym wyborem) a za mocny na skręconym dźwięku nie będzie brzmiał. To w jaki gabaryt powinienem celować? Takie 40-50 W w cyfrze to jest dobra moc w takim układzie? Czy to za mało / za dużo?
"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy, tak pełni wątpliwości."
Zapraszam na forumowy kanał Discord: https://discord.gg/RzwFW8d

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

29-09-2019 22:29

Każdy wzmacniacz mini typu stereo słabo wypada na podłodze więc odpuść to rozwiązanie.

Chyba, że może amplifi? Niektórzy lubią.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”