dezoo
Posty: 24
Rejestracja: 26-03-2019 23:55

11-04-2019 12:35

Dzień dobry

Nie znalazłem odpowiedzi na basowym forum, szukam więc informacji tutaj.
Potrzebuje efektu do domu i do salki, gra amatorska dla zabawy, tylko bas i perkusja.
Zoomy przerabiałem, nie widziałem tylko tych ostatnich.
W ten temat nie chciałbym wchodzić, nie odpowiada mi, mimo dobrej ceny.

Wpadłem na pomysł kupienia 5-10 kostek mikro Mooer, powoli mógłbym je sobie kompletować.
Ale ostatnio wpadł mi w oko multiefekt Mooer GE200 https://www.youtube.com/watch?v=6Hpau632KJk.
Próbki efektów w tym urządzeniu wydają mi się dużo lepsze niż w efektach Zoom i Boss ze średniej półki cenowej.
Obsługa jest również dużo fajniejsza (to dla mnie bardzo ważne).
Więcej możliwości niż w wypadku zestawu kostek.

Czy ktoś z Was grał na basie z efektem Mooer GE200 ?
Trochę szkoda, że nie zrobili wersji basowej, ale w sumie to moje granie na tym basie jest też mocno gitarowe.
Projekt jest rozrywkowy, nie potrzeba perfekcyjnych brzmień basowych, nie o to mi chodzi.
Głównie zależy mi na dobrych jakościowo brzmieniach i przyjaznej obsłudze.

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

11-04-2019 15:43

Dzień dobry,

Jako dystrybutor efektów Mooer w Polsce, postaram się odpowiedzieć.

GE 200 docelowo jest efektem gitarowym.
Aczkolwiek...
Efekt posiada możliwość wgrywania sygnałów Impulse Response (symulacji kolumnowych z całym spektrum częstotliwości) gdzie możemy wgrać różne symulacje paczek basowych.
Niewiele jest opinii w internecie na temat działania GE 200 z basem, natomiast, można powiedzieć że spokojnie z basem się sprawdzi.
Po wgraniu sygnałów IR dedykowanych do basu (do pobrania od różnych producentów, z sieci), powinien zagrać jeszcze lepiej.

Alternatywnie, co polecam to urządzenie Mooer Radar (symulacji kolumnowej, tak samo na sygnałach Impulse Response)
Tu już jest sporo basowych paczek, tak samo można wgrać zewnętrzne IR. A do tego dobrać potrzebne efekty.

Jedno i drugie rozwiązanie sprawdzi się idealanie do podpięcia z komputerem (zarówno GE 200 jak i Radar mają USB do pracy z komputerem), więc nada się do nagrywania, grania na słuchawkach (Radar i GE 200 mają złącze słuchawkowe), jak i puszczenia sygału na przody (kolumny, zestaw nagłośnieniowy), czy do komba/wzmacniacza basowego.

Najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne przetestowanie urządzenia.

Pozdrawiamy,
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

dezoo
Posty: 24
Rejestracja: 26-03-2019 23:55

11-04-2019 18:05

Dziękuję za odpowiedź.
Mooer Radar to bardzo ciekawe urządzenie, jest na mojej liście :)
Jeśli wybiorę kostki, na pewno będzie w zestawie.

Czy jakość efektów i symulacji jest podobna w kostkach i multiefekcie Mooer GE200 ?
Można gdzieś sprawdzić ten efekt ?

Wróć do „Efekty gitarowe”