DziadekMlek
Posty: 12
Rejestracja: 06-11-2018 11:44

25-02-2019 16:40

Witam Serdecznie.Pytanie może głupie ale kto pyta nie błądzi :D Mianowicie nie jestem do końca pewien jaki przetwornik kiedy gra.Moja gitara to Schecter Demon 6 z przełącznikiem trójpozycyjnym.Z tego co mi wiadomo riffy gra się na przetworniku przy mostku,na mój słuch jest to pozycja na samym dole przełącznika jednak mogę się mylić.Jest jeszcze kwestia flażoletów,w pozycji na samym dole wychodzą całkiem spoko,w pozycji środkowej kompletnie nie mogę ich uzyskać a w pozycji na samej górze znowu wychodzą,nie mam pojęcia kompletnie dlaczego :D

Awatar użytkownika
6nt
Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: 06-10-2015 09:38

26-02-2019 09:08

Nie, nie jest tak, że riffy gra się na tym, a cośtam na innym. Wszystko zależy jak sobie to ułoży artysta, który gra. Gryfowy z zasady brzmi "głębiej", a mostkowy "ostrzej".

Jeśli chcesz sprawdzić który przetwornik gra w której pozycji (czasem graja dwa na raz zapewne), a nie rozpoznajesz tego na ucho, najprościej wziąć mały śrubokręt i postukać w przetworniki. Od razu usłyszysz który gra kiedy.
"When you are dead, you do not know that you are dead. All of the pain is felt by others. The same thing happens when you are stupid."

DziadekMlek
Posty: 12
Rejestracja: 06-11-2018 11:44

26-02-2019 20:53

Dzięki za odpowiedz :) A co do flażoletów chodzi mi o pozycję struny D na progu 4,struny szarpie mniej wiecej na środku pomiędzy przetwornikami.Gdy przełącznik jest na samym dole wychodzą bezproblemowo,gdy jest na środku nie potrafię uzyskać flażoletu,gdy jest na samej górze wychodzą dobrze ale nie aż tak jak w pozycji na samym dole.Idąc tym tropem mam pytanie czy może jest tak że na przetworniku mostkowym/gryfowym jest po prostu łatwiej go uzyskać?

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

27-02-2019 22:09

Brawo, wygrywa pan zegarek!

Wróć do „Gitary elektryczne”