Mishka
Posty: 2
Rejestracja: 29-01-2019 17:46

29-01-2019 17:53

Witam bardzo serdecznie,
od niedawna mam dużą zajawkę na punkcie wszystkiego związanego z gitarą i postanowiłem zakupić jakiś niedrogi instrument na początek. Mój wybór padł na gitarę akustyczną i między wieloma ofertami sprzedaży wypatrzyłem tą:
https://www.olx.pl/oferta/gitara-akustyczna-squier-idealna-pokrowiec-i-stojak-CID751-IDxWPFt.html
Udało mi się także dogadać ze sprzedawcą jednak nieco niepokoi mnie wygląd gryfu przy otworze rezonansowym na ostatnim zdjęciu:
Obrazek
Widać tutaj takie pomarszczenie faktury i się zastanawiam czy może to świadczyć o tym że gitara była przechowywana w fatalnych warunkach i może być w złym stanie czy raczej jest to typowy wygląd gryfu w tym przedziale cenowym?
Poza tą ofertą mam na oku jeszcze kilka innych, jednak chciałbym się przede wszystkim skupić na tej.
Proszę o możliwie szybką i wyczerpującą odpowiedź, Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
prymka
Posty: 17
Rejestracja: 10-10-2018 13:08

30-01-2019 13:25

Z tego zdjęcia niewiele można wywnioskować ale istnieje możliwość taka, że instrument mógł być narażony na dość duże różnice temperatury i wilgotności powietrza. Generalnie doradzałbym nie kupować gitary ze zdjęcia, tylko osobiście wziąć do łapy, dokładnie obejrzeć i trochę pograć. Podaj jakiś budżet ile możesz maksymalnie wydać, to może coś lepszego się znajdzie.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna do 500 zł”