Kurisutinya
Posty: 1
Rejestracja: 25-10-2018 15:08

25-10-2018 16:08

Hej! ;-)
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu mojej pierwszej gitary akustycznej jak i gitary w ogóle.
Interesują mnie metal, rock, ballady rockowe.
Po zebraniu multum informacji z internetu, na temat gitar, marek, typów itd wielu przemyśleniach, moje myśli zebrały się głównie wokół gitar marki Tanglewood, a dokładnie:
- Tanglewood TWCR D Crossroads Dreadnought Acoustic https://www.gear4music.pl/en/Guitar-and ... Burst/1EJ6 ,
- Tanglewood TWCR O Crossroads Orchestra Acoustic https://www.gear4music.pl/en/Guitar-and ... Burst/1DQY

Moje pytania są następujące:
1. Czy są to gitary godne polecenia?
2. Wiem, że odpowiedź na to pytanie może głownie zależeć od preferencji, ale który model jest "lepszy"? Który bardziej mógłby odpowiadać moim oczekiwaniom odnośnie granej muzyki? Lub może który zwyczajnie polecacie?
3. Czy może polecilibyście mi coś zupełnie innego? :) (bardziej w granicach 400-600zł)

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
prymka
Posty: 17
Rejestracja: 10-10-2018 13:08

30-11-2018 13:08

Tak w zasadzie, to żeś sam sobie poniekąd odpowiedział na to pytanie, że wszystko zależy od osobistych preferencji każdego muzyka. W tej kwestii doradzam wizytę w sklepie i wybranie tego modelu, którego brzmienie Ci będzie bardzie odpowiadało, tutaj nikt za Ciebie nie powinien decydować. Jeżeli chodzi natomiast o samą markę Tanglewood, to generalnie są to solidnie i dokładnie wykonywane instrumenty z dużą powtarzalnością jak na tą cenę, choć jak to bywa w przypadku budżetowych instrumentów, różnie zawsze może być. A co do ceny to obydwie mieszczą się w twoim zakładanym budżecie, więc ja bym już czegoś tańszego za bardzo nie szukał, bo okolica 500-600 zł to w zasadzie takie minimum.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

30-11-2018 13:45

na fotkach tego nie widać ale jeśli D i O to rzeczywiste określenia a nie pobożne życzenia producenta to wiosła różnią się zdecydowanie wielkością pudła.
Orchestra, ulubiona wielkość fingerstyle'owców to niewielkie pudło a dreadnought sporo,sporo większe przez co brzmienie winno być pełniejsze i zdecydowanie eksponować środkowe i niskie częstotliwości. Króra pasuje do grania metalu :?: A HGW bo metal na akustyku jest zajefajny :-D .
osobiście z uwagi na rozmiary brzucha preferuję mniejsze pudła.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

Awatar użytkownika
Dasdes
Posty: 5
Rejestracja: 05-12-2018 06:18

05-12-2018 06:48

Dokładnie, wszystko uzależnione jest już od własnych upodobań, a to czy D czy O, to już musisz wziąć do łapy i samemu ocenić co lepiej Ci w niej leży.

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”