jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

04-07-2018 15:47

Witajcie, dzisiaj chciałbym się pochwalić moim nowym dziełem :)

Obrazek

Jest to Superstrat, korpus wykonany w całości z drzewa merbau, rosnącego głównie w równikowym klimacie Afryki, twardością przypominające jesion, jednak o odmiennej barwie i rysunku. Standardowy most Tune-o-Matic zapewnia łatwość regulacji i stabilność stroju.
Gryf to klejony palisander z merbau o profilu ‘standard thin’ (na wzór Ibanezów i Jacksonów), na którym znajduję się palisandrowa podstrunnica z 24 progami ze stali nierdzewnej. Siodełko oczywiście grafitowe, klucze zamknięte olejowe.
Gitara ma menzurę 26’ (660mm), stworzona była z myślą o cięższych brzmieniach i niższych strojeniach, co za tym idzie całość wyregulowana jest pod drop B. Struny zaś to Curt Mangan 10-60, niklowane, powlekane. Całosć dopala 16kOhm-owy humbucker Entwistle, dający mocne, acz jasne brzmienie, co w polączeniu z niskim strojeniem daję ciekawy efekt klarowności i selektywonści nawet przy szybkich riffach.
Całość wykonana ręcznie, szczotkowane drewno, bejca, lazura. Wszystko wykończone customową, ręcznie wykonaną blachą 2mm.


Dla niecierpliwych umieszczam też bardziej czytelne dane bez opisu :)

Korpus: Merbau
Gryf: Set-In Merbau/Palisander – profil Standard Thin
Podstrunnica: Palisander
Progi: 24 jumbo stal nierdzewna
Menzura: 26’ (660mm)
Mostek: Tune-o-Matic, struny przez korpus
Klucze: zamknięte olejowe
Przetwornik: Humbucker Entwistle Dark Star 16kOhm
Potenjometr: Vol 500kOhm
Pickguard/Back cover/Truss rod cover: blacha 2mm
Struny: Curt Mangan 10-60
Strojenie: Drop B

A teraz to co Was interesuje najbardziej, zdjęcia :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

jakit
Lutnik
Posty: 767
Rejestracja: 03-06-2016 09:54

24-07-2018 18:07

Naprawdę tak bardzo was to nie obchodzi? ;)
words fail
sʞɐǝds ɔᴉsnɯ

sss
Moderator
Posty: 2438
Rejestracja: 18-09-2013 12:53

24-07-2018 22:28

Hehe nie no superstrat normalnie ;-)

Nie wiem tylko czy to robota typu od kawałka drewna do gitary czy składak.

Co mi się podoba- pomysł/idea, naturalne wykończenie, ciekawa elektronika, progi.

Co mi się nie bardzo podoba - chyba nie najlepiej dibrana/wydobyta kolorystyka z tego drewna, blacha chociaż sam nie wiem ;-).

Jedna rzecz mi się bardzo nie podoba- odwrócona główka :P

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”