paweta
Posty: 1
Rejestracja: 01-07-2018 18:18

01-07-2018 18:19

Mam do was kilka pytań.O to co posiadam: gitara yamaha pacifica 112j, wzmacniacz peavey vypyr VIP 1
(Dodam, że jestem laikiem (gram 6mies) więc nie krzyczcie tylko wytłumaczcie prosze ;d )
A więc tak
1.Chcę sobie dokupic jakis multiefekt, myslalem o zoom g3nx, ale teraz pytanie, czy to bedzie jakkolwiek w miarę(jak za tę cenę brzmiało)
2. Czy jesli chcialbym do tego multiefektu w przyszłości zmienic wzmaka, np na blackstara ht1(lampe)czy to ma sens(jak nie to doradzcie co i jak)
3. Czy ten multiefekt moze sluzyc poprawi mi glosnosc podkladu z telefonu, bo gdy podpinam telefon bezposrednio do pieca to slaaabo slychac bo wiadomo maly prąd idzie, niewysterowany, czy to cos poprawi ?

Awatar użytkownika
jpk
Moderator
Posty: 1786
Rejestracja: 18-07-2017 08:20

01-07-2018 20:08

paweta pisze:Mam do was kilka pytań.O to co posiadam: gitara yamaha pacifica 112j, wzmacniacz peavey vypyr VIP 1
(Dodam, że jestem laikiem (gram 6mies) więc nie krzyczcie tylko wytłumaczcie prosze ;d )
A więc tak
1.Chcę sobie dokupic jakis multiefekt, myslalem o zoom g3nx, ale teraz pytanie, czy to bedzie jakkolwiek w miarę(jak za tę cenę brzmiało)
2. Czy jesli chcialbym do tego multiefektu w przyszłości zmienic wzmaka, np na blackstara ht1(lampe)czy to ma sens(jak nie to doradzcie co i jak)
3. Czy ten multiefekt moze sluzyc poprawi mi glosnosc podkladu z telefonu, bo gdy podpinam telefon bezposrednio do pieca to slaaabo slychac bo wiadomo maly prąd idzie, niewysterowany, czy to cos poprawi ?


1. Co prawda nie posiadam Vypyr'a, ale jestem szczęśliwym posiadaczem Marshall'a Code 25, czyli wzmacniacza opartego na tej samej filozofii. Na wszelki wypadek jednak zapoznałem się z opiniami, przeczytałem ten artykuł i zupełnie nie mogę zrozumieć skąd pomysł wyrzucania pieniędzy na jakiekolwiek dodatkowe efekty? Co chciałbyś uzyskać, czego jeszcze Twój wzmacniacz nie ma? Nawet zakładając, że autor cytowanego artykułu mam małe wymagania, to nie sądzę, żeby Twoje po pół roku zabawy z gitarą były tak duże, że symulacja cyfrowa jest dla Ciebie nie do przyjęcia. Mój kontakt z tym instrumentem jest ok. 100 razy dłuższy, a mimo to zakres oferowanych brzmień zdecydowanie wykracza poza moje potrzeby.
2. Najpierw zmień wzmacniacz, a potem zastanawiaj się, co do niego dokupić. ale dopiero wtedy, gdy określisz już swoje potrzeby brzmieniowe.
3. Jeżeli sygnał z telefonu jest za słaby, to jest kilka możliwości:
- masz za cicho nagrany podkład,
- masz za nisko ustawiony poziom sygnału na wyjściu słuchawkowym telefonu,
- masz źle ustawiony wzmacniacz, ustaw potencjometrem "master volume" odpowiedni poziom podkładu, a potencjometrem "post gain" odpowiedni poziom głośności gitary.

A na koniec rada: po pół roku grania jesteś jeszcze początkujący. Używanie jakichkolwiek efektów, a szczególnie wszelkich przesterów, bardzo skutecznie maskuje popełniane przez Ciebie błędy i niedokładności, co zdecydowanie wpływa negatywnie na proces nauki. Bardzo polecam opanowanie instrumentu na czysto.
https://www.youtube.com/channel/UCROb21-pRhF5vp2j1Mp00UQ
https://soundcloud.com/user-701929647

Marshall CODE 25C, Blackstar ID:Core 20, JOYO Zombie, VOX MV-50 Clean
Mooer GE100, ZOOM G1 Four, ZOOM MS-50G, NUX AmpAcademy
HB SC-550, Gretsch 2210, HB ST-70RW, HB MR_Classic

mareq
Posty: 102
Rejestracja: 29-11-2010 11:40

02-07-2018 08:50

Też jestem początkujący (uczę się 6 lat). Na początku miałem Fendera Mustanga. Fajna zabawka ale marnowałem czas na zabawy presetami. Przesiadłem się na niemodelowany wzmacniacz i to mi najwięcej dało. Nauczysz się jak "z łapy" wpływać na brzmienie. Najwięcej gram na sucho, bez wzmacniacza. Przester faktycznie maskuje błędy ale na początku jest przydatny do nauki tłumienia strun.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”