kondradd
Posty: 2
Rejestracja: 10-01-2018 15:38

10-01-2018 15:49

Witam! Na tą chwilę posiadam dwa efekty: Joyo Vintage Overdrive oraz Behringer NR300. I niestety mam mały problem z wpięciem ich wzmacniacz.

Po pierwsze - gdy osobno wpinam każdy z tych efektów w linię między gitarę a wzmacniacz, to bez problemu działają. Jednak kiedy połączę te efekty ze sobą a następnie z gitarą i wzmacniaczem jeden z nich przestaje działać. (pomimo zasilania)

Po drugie - problem z pętlą efektów. Gdy wpinam np. bramkę szumów w pętlę efektów to obcina mi całkowicie sygnał, a efekt nie chce się włączyć. Dla próby chciałem podłączyć też overdrive i jest to samo. Gdzieś na internecie przeczytałem, że można sprawdzić czy pętla efektów działa, poprzez wpięcie jednego kabla w gniazdo SEND a później RETURN. Zrobiłem tak i wszystko działa. Tylko po podłączeniu efektu coś jest nie tak. Może to się wydawać dziwne, ale zauważyłem że gdy z wejścia IN na efekcie wysunie się kabel o 2mm, to efekt nagle się włącza i jest lekki sygnał.

Ktoś wie o co może chodzić?

Sasquach
Posty: 223
Rejestracja: 27-03-2010 06:51

17-01-2018 21:44

Czy gniazda IN OUT w efektach masz dobrze dokręcone, chodzi mi o nakrętki na nich.
Peavey Bandit Solo Series 50W (1981r), głośnik Scorpion
Peavey Studio Pro 112 65W, głośnik Blue Marvel
Line 6 Verbzilla
Line 6 Echo Park
Line 6 Pod HD500X

Wróć do „Efekty gitarowe”