Awatar użytkownika
kagus72
Posty: 10
Rejestracja: 12-09-2007 22:21

08-06-2017 13:09

Cześć wszystkim, potrzebuje porady.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu sprzętu gitarowego. Gitarę mam, czas na pozostałe komponenty.

Zawsze myślałem, że będę celował w podłogę gitarową, pojedyncze efekty, do tego head lampowy + paczka gitarowa, którą mówiąc nawiasem - już mam (marshall 1936). Byłem kiedyś w posiadaniu 100 watowej głowy gitarowej od pana Marka Gierszewskiego. Nie powiem, hulało przyjemnie, ale ciężkie i nie nadawało się - powiedzmy - do wszystkiego.

W kostki na obecną chwilę wchodzić bym nie chciał, chyba, że mnie ktoś przekona. Najgorsze jest to, że nie jestem nastawiony na jedno konkretne brzmienie, które zostanie ze mną na całe życie. To samo ze wzmacniaczem.

Ogrywałem, słuchałem, oglądałem recenzje procesorów gitarowych z wyższej półki, tj. helix'a od line 6, kempera i fractala axe-fx. Ten pierwszy jest osiągalny do dostania, grałem na nim i z tego co czytałem jest łatwy do obsługi. Pozostałe albo są już droższe, albo nie ma ich za wiele na rynku.

Reasumując, jestem bliski kupienia takiego sprzętu, ale może mi odradzicie/poradzicie coś innego. Zależy mi głównie na:
- do grania w studiu/domu/koncerty
- im mniej rzeczy do targania tym lepiej
- mile widziane byłaby możliwość nagrywania
- brzmienie jak najlepsze, za rozsądną cenę
- jeśli zdecydowałbym się na helixa, to marshalla sprzedam i kupię aktywną kolumnę - czy może lepiej szukać końcówki mocy i kolumnę zostawić?
- jeśli wzmacniacz - na pewno nie "niewykorzystywalne 100wat" a coś mniejszego - ale wtedy trzeba wiedzieć czego się chce.
- ważne! - możliwość ćwiczenia/gry w warunkach domowych (powiedzmy - blokowych)
- nie wykluczam grania chałtur (więc trochę szkoda lampę wozić), mam też elektroakustyka (fajnie by było móc go nagłośnić czasami), ale także blues/rock i moja miłość czyli punk/hcpunk/metalcor'e
(tak wiem - od skrajności w skrajność, don't ask :P))

będę wdzięczny za wszelkie rady, a najbardziej rady osób które stały przed takim problemem, korzystały z obu opcji i znają z praktyki wady/zalety

haggard
Posty: 30
Rejestracja: 24-10-2016 15:42

11-06-2017 18:39

Jeżeli nie jesteś wierny jednemu brzmieniu, to pomyślałbym po prostu o jakimś multi. Od tańszego
https://strunygitarowe.pl/pl/p/Multiefekt-Digitech-Element-XP/1806
Do już bardzo solidnego Bossa
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/104/20248/boss-me80-multiefekt-gitarowy.html

Wróć do „Efekty gitarowe”