obZen
Posty: 6
Rejestracja: 20-09-2015 23:06

26-03-2017 17:10

Witam, planuję zakup gitary dla mojej dziewczyny, będzie to prezent :) Budżet to mniej więcej 2000 zł (1000 zł + bon na 250€ na thomannie), raczej musi być to nówka, bo baba, jak to baba, do byle ryski się przyczepi, no i oczywiście jest to prezent. Raczej nie mam zbyt konkretnych wymagań, ma być to wiosło raczej do cięższych klimatów: Slipknot, Gojira, Lamb of God itp. Most może być ruchomy, najlepiej edge zero II\floyd 1000. Kupno raczej tylko z thomanna, bo mam bon na 250€ :)

Moja kobieta grywała na moim Gibolu LP, Superstracie Ibaneza, róznice w gryfach i w masie instrumentów nie były jej straszne, twierdzi, że: "Nie ma różnicy." :D Nie chce zbytnio grywać na moich gitarach, bo boi się, że coś zepsuje, albo marudzi, że to moje gitary, a nie jej i bla bla bla...

Wracając do tematu, myślałem nad:
- Jakiś Ibanez 420/520

- Ibanez 350 - Kiedyś na tym grałem, ale było to chyba wiosło z nieco starszej produkcji z białym lakierem, wszystko było niby ok, tylko most (chyba edge III) wydawał się jakiś tandetny i nie trzymał zbyt stroju, a sama gitara z dechy brzmiała po prostu słabo i płasko... Ten nowszy model 350: https://www.thomann.de/pl/ibanez_rg350z ... arch_prv_4 ma machoniowy korpus i most egde zero II, co jest dla mnie dużym plusem, aktualnie mój faworyt.

- Diamond Guitars (kiedyś chyba DBZ) mój kumpel miał LP od nich i sobie bardzo chwalił, ponoć solidne koreańskie wiosełka:

-https://www.thomann.de/pl/diamond_guitars_halcyon_fm_fr_ji.htm?ref=search_rslt_diamond+guitars_374557
Tylko tutaj, ten most to po prostu "floyd rose", ale jaki konkretnie nie jest napisane, nawet na stronie producenta...

albo

-https://www.thomann.de/pl/diamond_guitars_bolero_ste_mtb.htm?ref=search_rslt_diamond+guitars_374509

- Schecter Damien Elite - tyle, że schectery na thomannie mają kosmiczne ceny...

- Chińskie Epifony z EMG/Dirty Fingersami jakoś do mnie nie przemawiają, czy słusznie?

Macie jakieś inne propozycje to walcie ^^ Aktualnie wacham się między tym ibkiem 350, a jakimś DBZ, np. bolero z EMG

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

27-03-2017 11:44

obZen pisze:Nie chce zbytnio grywać na moich gitarach, bo boi się, że coś zepsuje, albo marudzi, że to moje gitary, a nie jej i bla bla bla...


Cóż, przy takim podejsciu pozostaje odpowiedziec - nie kupuj jej gitary, bo to nie będzie Twoja i bla bla.

Poza tym złota rada powtarzana za kazdym razem - nie rob prezentu z czegos, co wymaga indywidualnego podejścia i potrzeb. A skoro jej lata czy to deska kreślarska w LP czy wąziutki gryf jakiejś wyścigówki, to daj jej sam bon i niech wezmie sobie coś do tego 1k.

obZen
Posty: 6
Rejestracja: 20-09-2015 23:06

27-03-2017 18:51

Nie ukrywam, że jeśli się jej nie spodoba(w co i tak wątpię), np. ten ibek 350, to sobie go po prostu przygarnę, wymienię pickup pod mostem i będę zadowolony... Zastawaniem się jedynie między Ibkiem 350, a jakimś DBZ, moja dziewczyna potrafi całkiem nieźle nakurwiać :) Nie wiem tylko jak jej będzie szło po pół rocznej przerwie...

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”