MichiS
Posty: 4
Rejestracja: 05-09-2016 14:34

10-09-2016 14:08

Witam wszystkich :)
Mam problem z moją kostką MXR Distortion +. Mój sprzęt to gitara VGS Eruption Evertune oraz 15 watowe combo lampowe Egnater Tweaker 112.
Otóż gdy wepnę kostkę normalnie szeregowo ( czyli gitara>dist+>wzmacniacz ) to kostka ma dziwne brzmienie. Niedość że pomimo wychylonego potencjometru Output oraz Distortion na maxa i 50% gaina na wzmacniaczu przester ciężko nazwać distortionem, bardziej brzmi jak overdrive, to w dodatku neckowe pickupy są kompletnie bezużyteczne ( ze wzmacniacza wydobywa się dźwięk jak z jakiegoś MIDI ). Co ciekawe kiedy wepnę przester do pętli efektów brzmienie jest nienajgorsze, a nawet niezłe. Czy to jest normalne ? Czy to może być spowodowane tym, że gdy wepnę kostkę szeregowo to wzmacniacz jest ustawiony na niskiej głośności ? Potrzebuję brzmienia aka Slash/Guns n roses. Czy może lepiej kupić jakiegoś overdriva zamiast distortion ? Jeśli tak to jaki ? Z góry dzięki za odpowiedzi

szurek
Posty: 23
Rejestracja: 28-05-2012 20:16

30-09-2016 18:34

Ja mam identycznie. Moim zdaniem przestery przed wzmacniaczem sa suche i piaskowate. Lepsze mięso wychodzi jak mam wpięte w pętle efektów. Spróbuj wepnac w przód ale całkowicie zmniejszyć gain na wzmacniaczu

Wróć do „Distortion / Overdrive”