Buruuberii
Posty: 0
Rejestracja: 05-09-2016 13:21

05-09-2016 13:34

Witam, nie jestem pewna, czy taki wątek istnieje, niestety nie znalazłam nic o tej tematyce, więc zakładam nowy. Jeśli już ta tematyka się pojawiła to będę wdzięczna, za przekierowanie.
Sprawa jest taka, że potrzebuję przetransportować gitarę akustyczną z Japonii do Polski. Czytałam na internecie różne rady, ale wnioski są takie, że niektórym udało się wnieść na pokład bez żadnych dopłat i albo schować w schowku nad siedzeniami, albo przekazać stewardessie. Chociaż większość wątków które czytałam odnosiły się do lotów krótszych, bądź między Polską a USA, a nie Azją. Nie posiadam i nie planują na razie kupować twardego pokrowca, więc wrzucenie na bagaż rejestrowany nie wchodzi w grę. Słyszałam o opcji opłaty za bagaż niewymiarowy, czy o wykupieniem miejsca siedzącego dla gitary (jakkolwiek to nie brzmi), ale nie mogę znaleźć nic o kosztach, a to bardzo istotne jak dla mnie. Macie może doświadczenia z przewożeniem gitary samolotem i doradzilibyście mi jak zrobić to skutecznie, tanio i bezpiecznie? Byłabym wdzięczna.

P.S. Nie kupowałam jeszcze biletu lotniczego, więc nie wiem jaką linią będę lecieć, ale biorę pod uwagę np. Emirates i próbowałam znaleźć na ich stronie jakieś informacje na temat dopłaty za przewóz instrumentu, ale nie znalazłam nic konkretnego.

Wróć do „Hyde Park”