manulx
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2013 23:01

17-06-2016 17:54

Witam Was serdecznie!
Grałem przez około 3 lata na pożyczonej taniej gitarce od kogoś, ale musiałem niestety oddać.
Jako że nie mam jeszcze za bardzo kasy to chciałbym kupić coś taniego i wpadłem na pomysł żeby ogarnąć jakiegoś używanego stratocastera lub telecastera - w miarę wygodnego - i osobno kupić jakieś przetworniki. Myślę, że dałoby radę uzyskać ciekawe brzmienie. :)
Tylko rzecz w tym, że nie mam jeszcze, aż takiej wiedzy, aby zrealizować ten pomysł. :(
Jeśli chodzi o wygląd to chciałbym żeby gitarka była po prostu biała.
Co do kosztu całego przedwsięzięcia to do 500zł - ale trochę droższe pomysły również są mile widziane.
Rodzaj muzyki no to rock, hard rock, rock alternatywny, funk rock, country, folk, blues no i bardzo rzadko metal.

Liczę na Was! ;)
Ostatnio zmieniony 17-06-2016 22:53 przez manulx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

17-06-2016 22:33

Regułka, że przed "że" jest przecinek ma swoje wyjątki.

Takie coś do 500 i lepsze pikapy? Ciężko. Rzeźb w szukaniu no-name'ów albo starych wyrobów z półki rynkowo niskiej; szybko tego nie znajdziesz, i jeszcze białe? Fancy-shmancy... Może stary strato Mayonesa, jeśli ktoś nie będzie wiedział, czego się pozbywa. Może nowszy Flame. Może tele Mensfelda, ale tego jest maławo.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

moonquirk
Posty: 1386
Rejestracja: 02-05-2012 22:22

17-06-2016 22:47

Tu prym wiodą raczej superstraty, właśnie jakieś Mayo, Rany i tym podobne polskie wypusty. Mi np. udało się za 450 urwać Rana z Merlinem Hellfire, floydem schallera i kluczami tejże firmy, więc sam osprzęt przekraczał wartość całokształtu o 2 stówy.
Obrazek
Hughes&Kettner Tube 50

manulx
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2013 23:01

17-06-2016 23:07

Z tymi przecinkami to nie przesadzajmy - ludzie popełniają gorsze zbrodnie. :)

Wystarczą mi tylko firmy oraz modele warte uwagi, więc proszę wymieńcie je po prostu, a ja będę sobie spokojnie szukał. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo znaleźć, ale jak się uda to będę szczęśliwy. :)
Teraz kwestia przetworników, jakie będą się nadawać do tele lub strata w rozsądnej cenie? Jakbym miał wybór to bym brał telecaster'a ofc.

A jeśli chodzi o superstraty to kompletnie mi nie podchodzą.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

18-06-2016 22:22

Z takim podejściem poszukałbym wśród "niemieckiej jakości".
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

manulx
Posty: 4
Rejestracja: 05-10-2013 23:01

18-06-2016 23:34

starahuta pisze:Z takim podejściem poszukałbym wśród "niemieckiej jakości".

Istnieje możliwość, aby odrobinkę uściślić to określenie?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

18-06-2016 23:58

Kurka wodna, człowieku, rusz głową, ręką i myszą, zajrzyj na allegro, poszukaj, może zrozumiesz. Ale zanim kupisz, poczytaj. Ew. może kiepski Squier, to przynajmniej światowy napis będziesz miał na gryfie... Grający biały tele za 500 to biały kruk, więc czytaj, szukaj, pytaj, składaj. Popatrz na e-bayu dodatkowo. Jeśli chcesz kontakt do typa, który nawija pikapy, daj znać na priva.

Więcej w tym wątku się nie udzielam, bo grozi to udzieleniem zje*ki komuś podejrzewanemu o złą wolę, a najwyraźniej mającemu problemy z czytaniem i być może przemieleniem przeczytanego. Niech inni walczą z wiatrakami, i to popsutymi.


PS Dozbieraj jeszcze tysiąc i kup coś tam... Przy czym osobiście wolałbym fajnego koreańskiego Squiera od Fendera MiM, jeśli ten ostatni łapie się w te okolice cenowe.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Jaka gitara elektryczna do 500 zł”