izajasz1234
Posty: 1
Rejestracja: 19-03-2016 23:12

19-03-2016 23:15

Witam jako iz nie interesowały mnie nigdy tematy związane z efektami poszukuje 'kostki' z brzmieniem przypominającym metal z lat 80s
dokładniej inspirującym na zespołach typu exodus,kreator i randomowa metallica(kill'em all)
https://www.youtube.com/watch?v=lDNBMQv0NgQ
w mieście w którym mieszkam nie ma ich w sklepach,żeby sobie ograć dlatego przychodzę tutaj po pomoc
z tych co mnie interesują to:
boss st2(chociaż troche za drogi za używke 300zl)
boss ds2
boss sd2
boss os2
Electro Harmonix METAL MUFF
mozecie coś polecić godnego uwagi tylko prosze nie dawajcie shitu pokroju metal zone czy metal core
interesują mnie tylko używki
cena gdzies tak do 200zł

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

20-03-2016 10:28

Wydaje mi się, że najbardziej wszechstronny z tych które wymieniłeś będzie MM - w granicach 200 zł bez problemu upolujesz używkę. Co do Bossów - nie wypowiem się bo tych o które pytasz nie używałem ale Metal Zona bym "shitem" nie nazwał...każdemu odpowiada coś innego a opieranie się na obiegowych opiniach jest z reguły błędne...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

20-03-2016 12:22

Z tych co wymieniłeś o overdrajwy sobie odpuść, bo to nie to brzmienie. Turbo distortion też sam tak nie zabrzmi. Power stack używkę osobiście kupiłem za niecałe 220 z przesyłką, tylko to kwestia cierpliwości.
Uważam, że jedną kostką takiego brzmienia tak czy inaczej nie osiągniesz, istotne jest do czego ją podłączysz, to będzie mieć ogromny wpływ na brzmienie. Mi się ST-2 podoba, ale jest podłączony do lampy.
Rozważ może zakup jakiegoś multiefektu. Multi mają z reguły wbudowane brzmienia żywcem wzięte z poszczególnych utworów, w moim Line 6 jest cała grupa o nazwie metal 80'. To brzmienie to nie tylko przester, ale też modelowanie wzmacniacza i kolumny oraz różne echa, chorusy, rewerby i takie tam.
665 sąsiad diabła

Wróć do „Efekty gitarowe”