adulio
Posty: 58
Rejestracja: 30-06-2012 19:30

14-11-2015 00:34

Szukam overdrive'a, cenowo do 300 zł. Idealny byłby taki, który przy ustawieniu gainu na 0 mógłby być używany jako boost (nie zmieniałby wtedy drastycznie oryginalnej barwy dźwięku), ale miał też zdrowe kopnięcie przy gainie ustawionym na wysokie wartości. Coś nadającego się zarówno pod rytm jak i solo. Kluczowe jest to, że mój amp to tranzystor (Kustom Quad 100 HD), ale z efektami dogaduje się bardzo dobrze (świetny kanał czysty, jednak kanał przesterowany to "siara" - dlatego szukam kostki). Zdaję sobie sprawę z tego że istnieją dwie szkoły: jedna mówi, że overdrive służy tylko do dopalania pieca lampowego (overdrive "pcha" lampy), druga że overdrive'a można stosować jako samodzielny efekt. Overdrive zdecydowanie dobrze dopala lampę, ale można go również używać samodzielnie, jednak nie każdy model dogada się z tranzystorem, stąd moje pytanie: jaki model nada się do tej roboty?
Na tą chwilę mam na oku Boss Blues Driver'a (ładne brzmienie, ale nie jest tak naturalne) EHX Soul Food (który jednak prawdopodobnie jest stworzony dla lampy) i Joyo Vintage Overdrive (efekt ala Tube Screamer, stąd nie jestem pewien czy nada się jako boost samego cleanu). Podoba mi się brzmienie Bad Monkey, ale w ostatniej chwili wstrzymałem się od zakupu ze względu na słabej jakości bufor co spowodowałoby utratę jakości sygnału, a mam jeszcze kilka innych efektów wpiętych.
Jakieś propozycje?

Wróć do „Efekty gitarowe”