qfel85
Posty: 13
Rejestracja: 25-10-2010 12:30

15-08-2015 20:29

Witam! Kumpel zbudował mi mój pierwszy pedalboard. Kaczka i stroik jest wpięta w linie gitary wiadomo. W pętle mam wpiety jak na razie, na próbe tylko Pich Fork i Alter Ego Delay. Mam taki przycisk wyłaczajacy pętle efektów i mój problem tkwi własnie w tym, że jak mam wyłączone efekty to piec gra o wiele głosniej. Mój wzmak to Rockerverb MKII 100w. Żeby przebić sie przez beczki na włączonej pętli głosnośc kanału przesterowanego mam rozkrecona prawie na maksa, bez pętli - lekko za połową. Jak ten problem rozwikłać?:)

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

15-08-2015 20:56

Jak wepniesz sam kabel bez efektów i właczysz pętlę to też Ci tak scisza?

qfel85
Posty: 13
Rejestracja: 25-10-2010 12:30

15-08-2015 21:00

Jak poprobuje to dam znać bo dzisiaj nie mam mozliwosci

qfel85
Posty: 13
Rejestracja: 25-10-2010 12:30

24-08-2015 13:15

Dale Cooper pisze:Jak wepniesz sam kabel bez efektów i właczysz pętlę to też Ci tak scisza?

Sprawdziłem wszystkie podane metody na forach. Wpiąłem w pętle sam krótki kabel z send do return i bez kabla - głosnośc jest taka sama . Wpiełem w petle tylko delay i jest duza róznica głosnosci, wpiełem zamiast delaya chorus boss 3 i jest taka sama różnica głosnosci. Jak bym miał 50 watowego Orange to na właczonej petli nie przebił bym sie przez perkusje takze ta głosnosc na 100 W mi wytarcza jak jest wlaczona petla ale wyczuwam róznice dynamiki , brzmienie przesteru i kanału czystego jest zamulone takie mało przestrzenne. Kumpel który robił mi ta podłoge powiedział mi że ma to samo u siebie na JCM 800 ale na Peaveyu Classic ma taka samą głosnosc i jest spoko

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

24-08-2015 15:58

Ja tak mialem w Bash Dorico. Taka konstrukcja i nic sie nie dalo zrobic. Chyba ze u Ciebie lampa od petli walnieta. Ale to juz musisz ze specjalista.

qfel85
Posty: 13
Rejestracja: 25-10-2010 12:30

26-08-2015 13:35

Dale Cooper pisze:Ja tak mialem w Bash Dorico. Taka konstrukcja i nic sie nie dalo zrobic. Chyba ze u Ciebie lampa od petli walnieta. Ale to juz musisz ze specjalista.

Na innym forum napisał mi ktos cos takiego - Wzmak nie ma regulowanej pętli efektów więc będzie zapewne jak w innych tego typu przypadkach. Gały volume przy zapiętej pętli działają zapewne tak jak regulatory send.

Co trzeba zrobić. Jeżeli zrobiłeś sobie wyłącznik pętli, to żeby to poprawnie działało i poziomy głośności z pętlą i bez były takie same to potrzebujesz bufor na początku łańcuch, do ustawienia poziomu sygnału jaki idzie na efekty i na końcu łańcucha efektów do ustawiania głośności końcowej, takiej jak na wyłączonej pętli.

Pierwszy bufor powinien mieć zakres regulacji -0+ najprościej dać EQ, a drugi wystarczy zwykły booster z regulacja 0+. Jak gałę volume przekręcisz za mocno, to przesterowujesz efekty w pętli stąd to mulenie, brak dynamiki o ogóle odczucie, że wzmak gra ciszej z załączonymi efektami. Jak masz eq to zrób taki eksperyment: Ustaw volume wzmaka na taką głośność, że przy załączonej pętli nie będzie różnicy w brzmieniu, jakieś 2-3. Na koniec łańcuch efektów daj eq i na nim kręć końcową głośność zestawu, zobaczysz czy ci coś muli i zobaczysz jak wzmak z załączona pętlą potrafi ładnie grać.

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

26-08-2015 15:10

Oprocz pierwszego zdania o regulowaniu petli (masz tam petle szeregowa, a one nie maja regulacji) to moze zadzialac. Nie zaszkodzi sprobowac.

Wróć do „Efekty gitarowe”