Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

02-07-2015 21:44

Dzisiaj zakończyłem montaż pedalboarda i pojawił mi się spory, diabelnie irytujący problem - brzęczenie ze wzmacniacza... Konfiguracja jest następująca: Wiosełko:) --- Boss-DS1 --- Metal Muff --- Boss MT-2 --- Boss - NS2 ---- Boss PH - 2 --- wzmacniacz. Zasilanie: wzmacniacz osobno, efekty mam podłączone poprzez rozdzielacze do dwóch zasilaczy Warwicka NT1 - niezależnie od kombinacji podpięcia brzęczenie jest spore - powoli tracę cierpliwość - może ktoś coś doradzi...?
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

03-07-2015 08:22

Efekty możesz mieć podpiete do jednego zasilacza, nie masz nic w pętli sieć nie zrobisz pętli mas.
Musisz wpinac pojedynczo efekty i zobaczyć który tworzy problem.
Jeżeli pojawi się on od razu po pierwszej kostce, znaczy że problem jest gdzieś indziej, np. kiepski zasilacz, uszkodzone kable etc.

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

03-07-2015 09:38

Reasumując:

- kostki są leciwe (Taiwan z lat 90-tych) - być może winna jest jedna z nich
- zasilacze i przewody są nowe, chociaż jeden rozdzielacz muszę reklamować bo nie daje sygnału na ostatnim złączu,
- wszystkie mogą być podpiętę pod jeden zasilacz i nie spowoduje to zakłóceń? Zasilacz wytrzyma jeżeli załączę np.cztery (DS1, MT2, bramka i Phaser)?

A co z kolejnością - jest dobra? Wczoraj późnym wieczorem dałem bramkę przed sam wzmacniacz i było trochę lepiej, tylko że wtedy phaser nie brzmiał tak jak powinien...:(
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

03-07-2015 11:30

Bramkę się zazwyczaj wpina tuż za gitarą...
Twój zasilacz ma 200mA- cztery kostki to dla niego za dużo. Posprawdzaj pojedynczo kostki, każdą dwa razy- zasilacz zmieniaj. Dowiesz się, co powoduje brzęczenie.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

03-07-2015 11:33

Bramke za gitarą a nie za high gainem albo distortionem?
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

03-07-2015 14:29

Szumy generuje gitara i kabel. Dist je wzmacnia, a deszumując dista łatwo spsuć sobie brzmienie przesteru.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

03-07-2015 23:45

Crushman pisze:Bramke za gitarą a nie za high gainem albo distortionem?

Masz NS-2, on ma 4 dziurki, więc to nie ma znaczenia. Gitarę wpinasz do IN, OUT do Phase i dalej do pieca. SEND dajesz do in dista i dalej reszta przesterów, a ostatni OUT do RETURN (rysunek jest w instrukcji od NS-2). Ważne, żeby rozsądnie używać przesterów. Włączenie wszystkich nie da ci "brzmienia" tylko jeden wielki szum i bramka nie pomoże.

Poza tym masz pętlę efektów w piecu, więc to połączenie powinno być troszkę inne, ale podane powyżej do testowania problemu się nada.
665 sąsiad diabła

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

04-07-2015 02:23

@Crushman sprawdzaj po kolei co Ci szumi, począwszy od samej gitary, nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma ;)

@marcowyzajac - mencio skończ Ty doradzać ludziom, bo troszku, troszku za mało wiedzy masz.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

04-07-2015 10:31

Dale Cooper pisze:@marcowyzajac - mencio skończ Ty doradzać ludziom, bo troszku, troszku za mało wiedzy masz.

A coś konkretnego można się na temat tej mojej niewiedzy dowiedzieć czy pozostajemy na poziomie ad personam i ostrzeliwujemy się amunicją z oślinionych papierowych kulek?
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

04-07-2015 13:28

Szumy generuje gitara i kabel. Dist je wzmacnia, a deszumując dista łatwo spsuć sobie brzmienie przesteru.


Szumy generuje nie tylko gitara i kabel, ale też np sieć elektryczna, preamp wzmacniacza, czy też tak jak kolega pisze, efekt ciut gorszej jakości.
W jaki sposób bramka ma zepsuć brzmienie przesteru, skoro włącza się ona dopiero na określonej przez nas wartości sygnału tuż przed pojawienieniem się szumu? Bramkę wpina się koniecznie przed efektami typu delay i reverb, bo one najdłużej wybrzmiewają. Jeżeli efekty modulacyjne i inne są git, możemy bramkę wpiąć także przed nimi. Reasumując gitara: > preampy (wzmacniacz, kostki) > bramka > modulacje > delaye i pogłosy. Ktoś tu też wspomniał o 4CM w bramkach, gdzie możemy wpiąć do bramki grupę efektów, bądź tylko preamp.

A co do innych wypowiedzi, to też już kilka razy Cię poprawiałem, a wszystkich Twoich postów nie przeglądam.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

04-07-2015 16:13

Dale Cooper pisze:
Szumy generuje gitara i kabel. Dist je wzmacnia, a deszumując dista łatwo spsuć sobie brzmienie przesteru.


Szumy generuje nie tylko gitara i kabel, ale też np sieć elektryczna, preamp wzmacniacza, czy też tak jak kolega pisze, efekt ciut gorszej jakości.
W jaki sposób bramka ma zepsuć brzmienie przesteru, skoro włącza się ona dopiero na określonej przez nas wartości sygnału tuż przed pojawienieniem się szumu? Bramkę wpina się koniecznie przed efektami typu delay i reverb, bo one najdłużej wybrzmiewają. Jeżeli efekty modulacyjne i inne są git, możemy bramkę wpiąć także przed nimi. Reasumując gitara: > preampy (wzmacniacz, kostki) > bramka > modulacje > delaye i pogłosy. Ktoś tu też wspomniał o 4CM w bramkach, gdzie możemy wpiąć do bramki grupę efektów, bądź tylko preamp.

A co do innych wypowiedzi, to też już kilka razy Cię poprawiałem, a wszystkich Twoich postów nie przeglądam.

Pierwszym ogniwem generującym szumy jest instrument. Jeśli przester dostaje sygnał zaszumiony, wzmacnia te szumy i miesza je z pasmami użytecznymi- są usuwane przez bramę wraz z szumami- brzmienie się pogarsza. Aby temu zapobiec, można przesterowi podać sygnał już oczyszczony- nieprzesterowane szumy łatwiej jest od sygnału odizolować i mniej się na brzmieniu traci.
Przestery własne szumy mają nieznaczne na ogół. A sieć elektryczna jeśli szumienie powoduje, to niezależnie od tego, czy jest jakikolwiek pedalboard, czy wiosło bezpośrednio do pieca wpięte i tu bramka nic nie zdziała.
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

04-07-2015 17:01

Znowu brednie. Nie da się odizolować szumu od sygnału. Szum pojawia się gdy sygnał gitary obniża się do jego poziomu i wtedy staje się on słyszalny.
Brumienie sieci elektrycznej na normalnym poziomie, podobnie jak szum wycinasz bramką. I jak widać po tym co piszesz, nie wiesz jak działa bramka w dalszym ciągu więc naprawdę przestań doradzać ludziom ;)

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

04-07-2015 18:25

Dale Cooper pisze:Znowu brednie. Nie da się odizolować szumu od sygnału. Szum pojawia się gdy sygnał gitary obniża się do jego poziomu i wtedy staje się on słyszalny.
Brumienie sieci elektrycznej na normalnym poziomie, podobnie jak szum wycinasz bramką. I jak widać po tym co piszesz, nie wiesz jak działa bramka w dalszym ciągu więc naprawdę przestań doradzać ludziom ;)

Poczytałem... I się okazuje, że masz rację. Spodziewałem się, że bramka po prostu odcina jakieś pasma. Przepraszam, że głupoty napisałem o jej działaniu.
http://www.eis.com.pl/pl/modules.php?name=Sections&sop=viewarticle&artid=861
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

Awatar użytkownika
Dale Cooper
Posty: 996
Rejestracja: 31-10-2008 10:16

05-07-2015 02:21

Szacunek, że potrafisz przyznac się do błędu ;)
Pozdro!

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

05-07-2015 16:33

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia - mam nadzieję, że w ciągu najbliższych paru dni zlokalizuję źródło szumów...Dam znać jeżeli problem nie zniknie...
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

Crushman
Posty: 513
Rejestracja: 21-02-2014 06:50

08-07-2015 15:08

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę brzęczenia - jak się okazuje lepsze jest wrogiem dobrego: efekty miałem podpięte pod listwę zasilającą (czwórnik) dobrej firmy ale wyposażoną w osobny włącznik do odcięcia zasilania i bezpiecznik antyprzepięciowy - albo włącznik albo bezpiecznik generował zakłócenia i do tego sprawiał, że wzmacniacz zachowywał się jak radiostacja - słyszałem dziwne głosy a naprawdę dzisiaj nic nie piłem... Jak znajdę więcej czasu to sprawdzę dokładnie. Skorzystałem również z rady "chodnika" i wpięcie w takiej konfiguracji też daje radę - dzięki za zainteresowanie i pomoc... Temat mam nadzieję do zamknięcia.
Jackson DK2T SH-1'59/SH-6
Blackstar HT5 R Metal

zwierz89
Posty: 1
Rejestracja: 08-08-2018 11:57

08-08-2018 12:01

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj bo mam podobny problem a chodzi nie o brzęczenie ale szumy

Udało mi się skompletować pierwszy pedalboard... lecz mam małe problemy w jakiej kolejności to wszystko podpiąć, na razie kombinuje... gdyż są spore szumy i może ktoś doświadczony w temacie mógłby trochę mnie nakierować.


W skład pedalboardu wchodzą oraz są podłączone w takiej kolejności (zgodnie z poradnikiem w temacie o pedalboardach):

Gitara -> Stroik Korg Pitchblack+ -> CryBaby GCB95 -> Przester EHX Metal Muff -> Chrous EHX Small Clone -> Looper Digitech JamMan Solo XT -> Wzmacniacz Laney Cub12R

(wszystko spięte złączkami Fender FG6LL) zasilacz Tomanek 9V DC TMK-1000 1A MOCY

Mam spore szumy, może coś potrzeba dokupić?? jakoś inaczej to powpinać? kombinowałem troche ale bezskutecznie.

Może ktoś poradzić jak to najlepiej podpiąć ? Poczytałęm różne fora ale mam już całkiem mętlik w głowie, nigdy wcześniej nie bawiłem się w podłączanie efektów całe życie a raczej 14 lat grałem na Zoomie 606 który do teraz mi się po prostu zepsuł :D

Wróć do „Efekty gitarowe”