emkarcinos
Posty: 14
Rejestracja: 27-11-2014 16:37

04-02-2015 21:53

Witam.
Poszukuje jakiegoś dobrego distortion do gitwy. Gram na lampowym Soldano 5w (DIY) , z LTD M-300.
Mam już lekkie doświadczenie z driveami, mianowicie, lampowy high-gain w tym Soldano jest kiepski, nawet przy rozkręconym na maxa gainem, brakuje mu tej mięsistości i dołu, poza tym strasznie brzęczy. Mam OCD od Fulltone'a, też DIY, to już w ogóle nie ma o czym mówić - nadaje się co najwyżej jako drive to basu albo do dopalania tego Soldano. Big Muff to fuzz, więc totalnie inna sprawa. Bardziej buczy niż gra.
Poszukuje zatem takiego "mięsa", które mi da dużo dołu i będzie klarownie gadało przy solówach. (posłuchajcie sobie brzmienia solówek Marty'ego Friedmana z Megadeth, czegoś takiego szukam.) Gram raczej thrash (Megadeth głównie, Metallica też czasem), ale dobrze jakby się nadawał na coś mocniejszego (Wiec wszystkie MXR automatycznie odpadają, jakoś kiepsko u nich z tym drivem), np Trivium, Pantera, Slayer. Raczej nie chce lampowych driveów. Analogi. Ogólnie mówiąc, chce grać metal. Dużo dołu, mało brzęczenia.

Kolejna sprawa - nie mam zamiaru kupować efektu, bo to strata pieniędzy moim zdaniem, zrobie sobie sam, za 1/3 ceny sklepowej , mam już pewne doświadczenie, zrobiłem parę rzeczy, więc możliwe żeby były schematy do tych efektów, żebym mógł sobie sklepać.

Tak, chciałbym Peaveya 5150.

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 1062
Rejestracja: 30-11-2011 09:07

05-02-2015 08:44

Z fajnych efektow ktore ostatnio wpadly mi w rece do ciezszego grania jest zdecydowanie:
Rockett Pedals Animal, oraz Rockett Pedal 10 Ton Hammer.

https://www.youtube.com/watch?v=xuNVHkr-Mns
Ostatnio zmieniony 05-02-2015 14:31 przez WarwickFramus, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszamy na nasz facebook dystrybucyjny:
https://www.facebook.com/warwickdistributionPL

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

05-02-2015 09:49

Z OCD nie ma co się dziwić, to bardziej drive niż distortion. Jeżeli chcesz zostać faktycznie przy tym samym wzmacniaczu, może spróbuj Marshalla Shredmastera albo Metal Muffa (nie jest aż tak fuzzowaty jak Big Muff, a zapas dołu ma).
Inna sprawa, że może to być również wina paczki - pod co podłączasz tego Soldano? Jeśli to jakaś 8-calowa pierdziawka to nie ma co się dziwić.

emkarcinos
Posty: 14
Rejestracja: 27-11-2014 16:37

05-02-2015 17:38

Paczka 1x12, ale raczej nie jej wina - jak podepnę heada pod Amplitube, to też tak brzęczy. Po prostu high gain w tym Soldano to taki bzyczek.

Co do Metal Muffa - widziałem parę filmików na YT, to taki papierowy się wydaje, może to wina filmu czy coś. Jak jest mięso to zrobię sobie go.
Ten 10 ton Hammer tez niezły, zobaczę jak ze schematami stoi

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

05-02-2015 22:23

Fakt, że część użytkowników Metal Muffa uważa go za dość sterylny przester. Jednakże dołu jak i gainu w nim na pewno nie brakuje.
Oczywiście możesz spróbować innych efektów - jak choćby MT-2 czy ML-2 Bossa (niektórzy powiedzą, że wstyd w ogóle je ruszać, czego nie rozumiem, ale może akurat Tobie spasują), Suhr Riot...
Szkoda, że nie chcesz lamp, jestem pewien, że znalazłbyś schemat jakiegoś preampu DRki czy Peaveya w necie.

emkarcinos
Posty: 14
Rejestracja: 27-11-2014 16:37

07-02-2015 09:48

BananPL pisze:Fakt, że część użytkowników Metal Muffa uważa go za dość sterylny przester. Jednakże dołu jak i gainu w nim na pewno nie brakuje.
Oczywiście możesz spróbować innych efektów - jak choćby MT-2 czy ML-2 Bossa (niektórzy powiedzą, że wstyd w ogóle je ruszać, czego nie rozumiem, ale może akurat Tobie spasują), Suhr Riot...
Szkoda, że nie chcesz lamp, jestem pewien, że znalazłbyś schemat jakiegoś preampu DRki czy Peaveya w necie.


Znaleźć znajdę, ale mam mały budżet i prawdę mówiąc szkoda mi wydawać ponad 300zl na efekty. Poza tym, zrobienie preampa to jest trochę roboty, no i nie sądzę żeby to wyszło tanio. Za sam transformator zapłacę koło 150zl. Rozejrzę się jeszcze za tymi Bossami, Riota kiedyś robiłem kumplowi, to też tak fuzzowaty trochę jest i brakuje tego disto nawet jak się go rozkręci.
A co myślicie o PlexiTone? To taki efekt 3w1, sklepowo kosztuje po 800 zł, a ja jestem w stanie go zrobić za niecałe 200 zł

Awatar użytkownika
chodnik
Posty: 538
Rejestracja: 07-02-2010 21:54

07-02-2015 19:36

BananPL pisze:...
Oczywiście możesz spróbować innych efektów - jak choćby MT-2 czy ML-2 Bossa (niektórzy powiedzą, że wstyd w ogóle je ruszać, czego nie rozumiem, ale może akurat Tobie spasują), Suhr Riot...

Ja akurat jestem fanbojem (można tak powiedzieć) efektów BOSS. Uważam, że MT-2 jest idealny do ciężkiego grania. BOSS robi go już ponad 20 lat i końca nie widać. Spotkasz się z opiniami, że daje siarą, ale to jest kwestia ustawień. Na presetach z ulotki brzmi dobrze. Fakt, że samemu coś ukręcić wcale nie jest prosto, ale w końcu coś się uda. No i zaletą tej kostki jest to, że używek na allegro jest mnóstwo i kupisz to za 1/3 ceny sklepowej, czyli niewiele powyżej stówki.
ML-2 też by się nadał, ale tu by trzeba dać koło 200zł za używkę, więc nie będę się rozpisywał.
665 sąsiad diabła

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

07-02-2015 22:28

No i słusznie - każdy ma swój gust i nie ma co patrzeć na opinie innych, jeśli Ty uważasz że akurat ten przester jest dla Ciebie. Osobiście nie jestem wielkim fanem Bossów (może to przez ich cyfrowe multi, które jakoś mi nie pasują), aczkolwiek mają kilka naprawdę fajnych rozwiązań (a do tego są zbudowane jak czołgi :D ).

PlexiTone będzie brzmiał dość mocno "pleksowo" - osobiście uwielbiam rozkręcone 1959 SLP, więc na pewno radziłbym się zainteresować. No i boost może się przydać do większych gainów.

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 214
Rejestracja: 28-02-2011 22:40

09-02-2015 23:01

Piszesz, że chciałbyś Peaveya 5150, więc może przypadnie Ci do gustu coś ze stajni Amptweaker, efekty wyprodukowane przez twórcę własnie tego wzmacniacza: http://dbcenter.pl/q/?keywords=amptweaker

Fakt, że trochę przekraczają Twój budżet ale skoro chcesz sam go robić to możesz próbować ;)
http://www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
http://www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

emkarcinos
Posty: 14
Rejestracja: 27-11-2014 16:37

18-02-2015 22:01

Rozglądałem się trochę za jakimiś efektami, szukając efektu znalazłem wzmacniacz w Amplitube, i Lead Channel zawalił mnie z nóg. Jest to wzmacniacz Engl Powerball. To jednak sam Amplitube, emuluje dźwięk wiec to nie to samo. Ale akurat miałem przyjemność zagrać próbę na basie w zespole, w którym gitarzysta grał na tym właśnie Englu. Pograłem na nim trochę i stwierdziłem, że to idealny przester dla mnie. Ale jako, że head kosztuje prawie 8k, a o schematach nie ma mowy, to rozglądając się za alternatywą, obczajałem jeszcze raz tego Metal Muffa i wydaję mi się że jednak wybiorę jego ze względu na możliwości brzmieniowe które można z tego ukręcić. A jeżeli macie jeszcze lepszą alternatywę tego Engla, to chętnie skuszę się zapłacić nawet trochę więcej niż 300 zł :)

BananPL
Posty: 206
Rejestracja: 05-05-2013 23:18

19-02-2015 09:03

Nie wiem czy byłbyś skłonny, ale możesz zainteresować się czymś takim jak ENGL Tube Toner, chyba najbliżej tego co chcesz.

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

28-06-2015 02:50

Nie przeczytalem wszystkiego, ale jak chodzi o Dist do Hi-Gaina to poszukaj kopi TS9 albo SD1 i sobie dopal wzmak, a jak bardzo chcesz DS to Joyo US Dream, Koda Metal Master, albo Joyo Extreme Metal
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Wróć do „Distortion / Overdrive”