wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

13-06-2015 10:34

Witam.

Ostatnio popsuło mi się coś w elektronice i działał jeden przetwornik. Z tym, że problem był w przełączniku, ponieważ podczas zmiany ,,czarnego" kabelka (zamiany L-neck, P-bridge, na L-bridge, P- neck) działał przetwornik podłączony do tego punktu w którym się przełącza standardowo na neck. Nadeszła więc chwila zakupu nowego przełącznika, no i jak to często u mnie bywa wybrałem coś co nie wiem jak się robi. Niby wygląda tak samo, ale po podłączniu nie ma wg sygnału (może wina wejścia jack). Z tym że raz udało mi się to uruchomić, ale znowu działała tylko pozycja neck. Stąd me pytanie, gdyż chcę wyeliminować możliwy błąd. Czy podłączenie na obrazku jest prawidłowe?

wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

13-06-2015 11:30

Dodam jeszcze, że teraz się pobawiłem i pozycja neck działa, ale towarzyszy temu bardzo duży brum, pozycja środkowa również ale ciszej, bridge nie. A i przy każdym przełączeniu jest takie ,,jeb...cie"

wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

14-06-2015 13:54

Ok widzę las rąk. Dodam jeszcze jedno, może ktoś coś podpowie chociaż wątpie.

Dziś podłączyłem gitarę do Vox Amplug Classic Rock i przetwornik neck działa na cleanie ale cicho, zaś przy wzmacniaczu kustom kg112fx na clear neck wogóle nie ma dźwięku. Dopiero, gdy przełącze na przester i podkręcę gain, wtedy jest coś minimalnie słychać. Co może być powodem? Za mało napięcia dochodzi? Zastosowałem chudszy kabel niż wcześniej, wychodzący od wejścia jack.

Kaos
Posty: 35
Rejestracja: 04-06-2015 16:05

14-06-2015 14:29

Poszukaj czegoś podobnego do układu jaki znajduje się w Twojej gitarze i do dzieła.

http://www.seymourduncan.com/support/wiring-diagrams/

wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

14-06-2015 16:34

Nie no, cały czas robiłem według seymoura :D i coś mi nie wychodziło. Wkurzyłem się i poszukałem bebechów z kiedyś, bardzo słabej jakości, podłączyłem i działa. :D Nie ma to jak stare dobre przełączniki/potki za 5zł :D

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

14-06-2015 18:57

wojciechkub25 pisze:Ok widzę las rąk.

Nawet ciężko się obruszyć; jeśli dobrze pamiętam, to swego czasu parę razy już ci tu doradzano, wyszło co wyszło.

Jeśli połączenie przełącznika z potencjometrem to wg ciebie "pierdoła", to chyba powinieneś odczekać parę lat szkoły zanim założysz kolejny wątek -- do tego czasu raczej polegaj na usługach ludzi wtajemnicznonych...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

wojciechkub25
Posty: 37
Rejestracja: 27-12-2013 12:31

14-06-2015 22:06

Szkołę już skończyłem, niestety. Co do tego, że nazwałem to pierdołą - tak wyszło, nie wiem po co to, więc tak napisałem. A co do ludzi wtajemniczonych - jakbym szedł tym tropem to bym wywalił kilka stów więcej na gitarę, a tak to wszystko robię własnoręcznie. Bo zadaje pytania? I to jest problem?
Kiedyś już pisałem, ale zamiast podpowiedzi słyszałem tylko sarkazm. A że udało mi się naprawić, to postanowiłem uniknąć gadania (po prostu nie podłączyłem jednego kabelka między potencjometrami) dlatego też nie odpowiadałem dalej w tamtym wątku.
Radzę ,,Panu", żeby nic nie mówić jak nie ma się nic inteligentnego do powiedzenia. W każdym poście jakieś gry słowne. I to nie tylko względem mnie oczywiście. Ja już rozmowę skończyłem, bo ja już wiem jak ona wygląda. Mało informacji, dużo pierdolamento. Co do tematu to rozwiązany i można zamknąć.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-06-2015 10:35

Wybacz, podano ci już tyle informacji, że lepiej żadną skończoną szkołą się nie chwalić. Wg mnie jedno z dwojga: alboś zgrywus (i źle się bawisz) albo masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem i podążaniem za instrukcjami "krok po kroku". Terminologii klinicznej oszczędzę, szczególnie, że lekarzem (na szczęście) nie jestem.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Zrób to sam”