ope5
Posty: 2
Rejestracja: 25-01-2015 22:32

25-01-2015 22:48

Witam,
Z miejsca muszę ostrzec, że nie jestem w temacie osprzętowania gitarowego specjalistą, choć do naprawy gitary zamierzam zaprząc poniekąd obeznanego w temacie elektryka (jeśli będzie to konieczne).
Więc, problem z tym staruszkiem jest taki:
1. Sygnał jest dość słaby\niski\cichy
2. Przełącznik przetworników przerywa częściej niż działa
3. Gdy już powyższy zacznie działać, mogłoby się wydawać, normalnie, sygnał z gitary urywa się, gdy dźwięk strun cichszy, czasem nawet nie reaguje na normalne kostkowanie strun.

I jako, że tego ostatniego problemu wyjaśnionego nigdzie nie napotkałem, udaję się z prośbą do Państwa o pomoc.
1. Czy wyczyszczenie samego przełącznika mogłoby naprawić cały problem?
2. Jeśli nie (a tego się spodziewam), to czym są spowodowane problemy ze słabą reakcją gitary?

Nawet jeśli nie macie pewności co do swojej kompetencji, zapraszam do zostawiania rad, tak dotyczących problemu, jak i metod jego rozwiązania.

tomaszG
Posty: 1277
Rejestracja: 22-11-2012 22:19

25-01-2015 23:04

Aby stwierdzić jaka jest wartość muzyczna przystawek najlepszym pomysłem jest przylutowanie ich bezpośrednio do gniazda gitarowego. Najpierw pojedynczo a potem razem. Potem trzeba reanimować , przeczyścić sam przełącznik a także potencjometry. Na koniec jak to zawiedzie , trochę kasy i po problemie.

Wróć do „Zrób to sam”