nieblabla
Posty: 2
Rejestracja: 13-11-2014 17:58

13-11-2014 18:19

Jestem na forum nowy więc przy pierwszym poście chcę was wszystkich przywitać !

Bardzo proszę o poradę w kwestii zakupu wzmaka. Zacznijmy od tego, że klimaty, w których czuje się dobrze to przekrój poprzez Black Label Society, wszelkie stonerowe nuty, Orange Gobliny, Black Sabbathy, czasem troche Slayera, a ostatnio również coraz wiecej bluesowych melodii. Granie właściwie w 90 % w domu, w niedalekiej przyszłosci może jakieś granie garażowe. Ze względu na specyfikę brzmienia typu Black Label zastanawiałem się nad jakimś niekoniecznie potężnym (ze względu na warunki domowe) wzmakiem Marshalla + MXR ZW44 jednak ze względu na stonerowy klimat wydaje mi się, że rozwiązanie typu Orange TH30C było by lepsze. Poza tym podoba mi się kwestia złamania mocy z 30/15/7,5. Z kolei Orange na kanale przesterowanym to praktycznie tylko gałka "SHAPE", wiec pewnie przydałby sie jakis EQ. Interesuje mnie tylko LAMPA! Budżet to maksymalnie 3600 i ani centa więcej. Dysponuje sprzętem Schecter Hellraiser C-1 na EMG 81/89. Dzięki za wszelką pomoc. W miarę możliwości myślę o ograniu w przyszlym miesiącu jednych i drugich.

Awatar użytkownika
malyguit
Moderator
Posty: 1649
Rejestracja: 10-05-2010 18:34

13-11-2014 19:17

Ciężko tu doradzać, tak by zadowolić. Powiem nawet, że tych pieców nie ogrywałem, bo i nie było okazji, a i nawet potrzeby. Jednak mniej więcej mogę podać namiary za czym się oglądać, aczkolwiek konkretne konstrukcje to zazwyczaj 50W i 100W. Co do przełącznika mocy to także będzie mi ciężko powiedzieć.
Orange AD 30
Engl Screamer - to 50W
Marshall DSL 40 i odmiany - grałem na 100W
Marshall Modern Vintage 2266 50W
Marshall JCM 800 ZW 100W - musiałem :)
THC Sunset - 38W/ 15W

nieblabla
Posty: 2
Rejestracja: 13-11-2014 17:58

19-11-2014 14:44

Z tych wzmacniaczy, które wymieniłeś w sumie tylko Marszczal DSL40C jest w moim zasięgu cenowym, jednak w przeciwieństwie do Orange TH30C słyszałem sporo niepochlebnych opinii w kwestii jakości tych nowych modeli. Zanim pojadę je ograć, może ktoś wie jak te wzmacniacze (mam na myśli Orange) dogadują się z kostkami do łojenia ? Np. MXR Fullbore lub coś w tym stylu? Warto w taki zestaw inwestować ?

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”