Awatar użytkownika
wieluch13
Posty: 260
Rejestracja: 09-01-2012 16:08

31-08-2014 18:44

Witajcie!
Postanowiłem przetestować w końcu swój interfejs wraz z Garage Band więc postanowiłem nagrać taki cover. Solo jest improwizowane bo nie potrafię oryginalnego :( Czasem może sie nie zgadzać obraz z dźwiękiem, jako że najpierw nagrałem gitare a później pomyślałem, że moge zrobić w sumie też wideo więc dokręciłem :D
Prosze o opinie!

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=5t14Gno5mBQ
PRS Custom 24 --> Korg Pitchblack --> MXR Phase90 --> MXR Smart Gate --> TC Electronic HOF mini --> TC Electronic Flashback X4 --> TC Electronic Spark Mini --> PRS Archon --> ENGL 4x12" Standard Straight

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

31-08-2014 20:37

Niech mi Kikan jeszcze raz powie, ze ja oszukuje wajcha...
Nie wiem co powiedziec o wykonaniu bo nie wiem na jakim etapie jestes. Sound to sprawa subiektywna, ale jesli chodzi o timing to mam wrazenie ze mijasz sie nieco juz na wstepie wyprzedzajac podklad. Numer uwielbiam ogolnie, moja ulubiona plyta Drimów.

Awatar użytkownika
wieluch13
Posty: 260
Rejestracja: 09-01-2012 16:08

31-08-2014 22:47

Właśnie tego początku za cholere nie mogłem wyczuć… Co do wajchy to wiem że na filmie na pewno nie używałem jej w momentach w których nie używałem na nagraniu :D
PRS Custom 24 --> Korg Pitchblack --> MXR Phase90 --> MXR Smart Gate --> TC Electronic HOF mini --> TC Electronic Flashback X4 --> TC Electronic Spark Mini --> PRS Archon --> ENGL 4x12" Standard Straight

Awatar użytkownika
wieluch13
Posty: 260
Rejestracja: 09-01-2012 16:08

07-09-2014 20:14

Halo coś jeszcze ktoś moze?
PRS Custom 24 --> Korg Pitchblack --> MXR Phase90 --> MXR Smart Gate --> TC Electronic HOF mini --> TC Electronic Flashback X4 --> TC Electronic Spark Mini --> PRS Archon --> ENGL 4x12" Standard Straight

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

07-09-2014 20:31

Ja się trochę rozczarowałem, bo po Tobie spodziewałem się lepszego wykonania ;) Wajchy nie wyczułeś zdecydowanie, nie podobały mi się też fragmenty na cleanie, chyba głównie ze względu na brzmienie, które w ogóle według mnie (w przeciwieństwie do przedmówcy) w całości nie zachwyca. Wiem, że wzorowałeś się na oryginale i nie wiem jak był nagrywany dźwięk, ale może można było nad tym popracować? No i solo... cóż, MOIM ZDANIEM jest całkowicie nietrafione i w ogóle mi nie podeszło, jakbyś nie miał większego zamysłu i mocno się gubił, za mocno próbując wplątać techniczne elementy, które po prostu nie brzmiały. Poza tym niepłynnie zagrywane dźwięki, bendy jakby nie trafione... czasem miałem wręcz wrażenie, że masz rozstrojone wiosło :P Dlatego zawiodłem się i na Twoim miejscu zabrałbym się za to drugi raz, bo myślę, że stać Cię na więcej ;)

Edit: teraz dopiero ogarnąłem wielki napis "Garage Band"... ale w dalszym ciągu nie do końca mi leży to brzmienie, szczególnie cleanów, na które w oryginale nie narzekam. Może brak wokalu też robi swoje :)
Mam nadzieję, że nie wyszło zbyt krytycznie...

Awatar użytkownika
wieluch13
Posty: 260
Rejestracja: 09-01-2012 16:08

07-09-2014 21:18

W ogóle nie jestem w stanie ustawić znosnego cleanu w tym programie! Za cholere, a próbowałem chyba wszystkich możliwych symulacji. Mysle ze mogę spróbować jeszcze raz jak ogarne mikrofon to wtedy zobaczycie jakie brzmienie ukręcam ze wzmaka a przy okazji mozę komuś sie przyda próbka przystawek z wiosła :D Co do tego czy było krytycznie: było ale to dobrze! Dziekuje bardzo bo właśnie oczekuje komentarzy, które zmieszają z gównem i powiedzą co jest złe i co robić aby było lepiej!
Ps: nastęny nagram z obrazem w jednym czasie bo później wychodzi lekko nienaturalnie.
PRS Custom 24 --> Korg Pitchblack --> MXR Phase90 --> MXR Smart Gate --> TC Electronic HOF mini --> TC Electronic Flashback X4 --> TC Electronic Spark Mini --> PRS Archon --> ENGL 4x12" Standard Straight

Wróć do „Wasza twórczość”