Awatar użytkownika
Leshy
Posty: 2
Rejestracja: 28-05-2014 11:09

28-05-2014 11:31

Witam,
szukam bardzo konkretnego wiosła, ale ciężko jest mi wygooglać coś w internetach i przede wszystkim zależy mi na miarodajnej opinii a tej nie dostanę inaczej jak przez forum :0

Szukam gitary typu telecaster, długi sustain, humbuckery lub humbucker + single, ruchomy mostek - wszystkie te warunki są konieczne.
To nie ma być gitara do metalu (ktoś gra metal na tele?;), ani do zajawek bluesowo-jazzowych. Gram postpunka, shoegaze ale bliższe brudnym brzmieniom punkowych lat 80 niż współczesnej, ugładzonej wersji indierocka :)
Do wiosła używam Marshalla JCM 900 więc gitara musi mieć w sobie tyle demona żeby z overdrive wycisnąć sensownie mocny sound, a niestety ciężko jest znaleźć tele które sprostałoby wymaganiom.

W tym momencie gram na 32letniej gitarze Yamaha Studio Lord, z fabryk japońskich, z ciemnego drewna, typu Les Paul, ciężkiej jak Magda Gessler, na dwóch humbuckerach - fajna sprawa, tylko że nie lubię kształtu LP ;). Mam też drugie wiosło - Telecaster Greco Spacey Sound, również słuszny staruszek, jasne brzmienie, na singlach, niestety za bardzo gra górką i o ile w studio i zagrywkach bez przesterów jest przecudowny, o tyle na koncertach mam wrażenie że brakuje mu mocy.

I teraz trzeba zrobić tak, żeby w jednej gitarze zawrzeć idealny kształt telecastera (http://www.mygear.com/img/item_pictures/large/12014.jpg), pierdolnięcie humbuckerów, długie wybrzmiewanie i żeby miał wajchę;). Gdyby nie był różowy, ani sraczkowaty to już w ogóle byłoby cudownie. Cena powyżej 2 koła na pewno, do 6-7 tysięcy.
dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Slejsz
Posty: 152
Rejestracja: 16-03-2012 20:10

28-05-2014 12:35

W tej cenie i w tak bardzo zróżnicowanych preferencjach zastanowiłbym się nad zleceniem gitary jakiemuś lutnikowi.
Długiego wybrzmiewania nie da się od tak zaprojektować, w tym wypadku potrzebne są dobrze wysezonowane materiały, które prawdopodobnie będą najdroższe z całego projektu.
Jaki mostek? Szukasz typowego tremolo, FR czy może zadowoli Cię Bigsby?
Kolejna opcja to znaleźć w miarę przyzwoite stare tele i zwyczajnie dodać to czego mu brakuje - rozumiem, że nie chcesz tak postąpić z egzemplarzem, który posiadasz?
Maison Superstrat|Ibanez RG1570Z|LAG T66D|JCM800 2204 + AVT412A

Awatar użytkownika
ESP
Posty: 888
Rejestracja: 09-01-2014 17:29

28-05-2014 16:23

Tak jak powiedział Slejsz najlepiej bybyło zlecić to jakiemuś lutnikowi...
Aha i metal na Telecasterze Fendera z EMG 60/81 gra Jim Root ze Slipknotu ;)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

28-05-2014 17:02

Leshy pisze:...Paul, ciężkiej jak Magda Gessler, na dwóch humbuckerach


:))) Tele z FR nie wiem, czy wyjdzie, musiałbyś bardzo kombinować z akcją, wstawiać jakieś nawarstwione folie czy insze badziewie pod wózki dla D i G i trochę mniej pod A i B. Tzn. radius _zapewne_ będzie bardzo kiepsko dopasowany do gryfu Tele, który jest raczej mocno krzywy.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Leshy
Posty: 2
Rejestracja: 28-05-2014 11:09

02-06-2014 18:32

Wróciłem po urlopie, a tu miła niespodzianka :)

Slejsz pisze:Kolejna opcja to znaleźć w miarę przyzwoite stare tele i zwyczajnie dodać to czego mu brakuje - rozumiem, że nie chcesz tak postąpić z egzemplarzem, który posiadasz?


A znasz kogoś kto robi to dobrze i podjąłby się założenia ruchomego mostka (bigsby).

Ew. dobrze by było pozbyć Yamahy Studio Lord i zastapić tą gitarę ciemniejszym telecasterem, ale jak się nie ma co się ....:)
dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Kobojek
Posty: 208
Rejestracja: 21-11-2013 14:36

03-06-2014 17:47

Kup ten korpus i zleć robotę jakiemuś lutnikowi :D on dokupi lub zrobi gryf i dostosuje gitarę do Ciebie ... :D
Gitary: Dean Cadillac Select, Gibson SG Special Faded i Gothic, Jackson RR5 i SLSMG
Seymour Duncany: Sh-2, Sh-4, Sh-6, Sh-11, ,Aph-2 set, ShPg-1 set;
Dimarzio: Paf Joe,Air Norton,Fred, 36th anniversary PAF set, Super Distorion, Super 2
Tesla: Opus 4 Set , EMG 81/85
Gibson: 57 classic neck & bridge, Burstbucker Pro N, 490R i 498T, Marshall RF-1 reverb,
Laney TF 300, Blackheart BH15H, T-rex Chorus/ Flanger, Korg Pitchblack, Vox Satchurator

Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

03-06-2014 19:45

Na Tele gra chociażby John 5. Warto sprawdzic typa. Montaż bigsby nie jest trudny w zależności od tego jaki to model. Poszukaj o tym na forach UK lub USA, bo sam kiedyś czytałem tutorial montażu bigsby. Zawsze mozna spakować jakieś railsy od SD i moze akurat da radę albo aktywne pickupy.

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”