Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 12:13

Witam was wszystkich. Tak mnie naszło ostatnio, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. A jako, że to czysta ciekawość, a nie problem ze sprzętem, to pytam w tym dziale.
Stałe mostki hipshot są płaskie (w przeciwieństwie to tune-o-matic), co nie stanowi problemu, jak jest w gitarze z radiusem powiedzmy 18" bo to prawie płaska podstrunnica. Ale jakby chcieć zamontować ten mostek w gitarze z radiusem 12" (który dla mnie jest najwygodniejszy), to czy byłby jakiś konflikt? Czy może jednak da się wysokość siodełek na mostku regulować, żeby wpasować się w radius? Jeśli nie, to oznaczałoby to masę pozycji, w których brzęczą struny. Wie ktoś, jak to jest?

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 12:16

Możesz powiedzieć, o który model chodzi? Bo aż wierzyć się nie chce...


PS. Regulację w tym przypadku należałoby powierzyć pilnikowi.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 12:36

https://store.hipshotproducts.com/secur ... ts/338.jpg
https://store.hipshotproducts.com/secur ... ts/318.jpg

nie wiem szczerze, nie orientowałem się w modelach, ale wszystkie te siodełka wyglądają tak, jakby leżały płasko, równolegle to korpusu w jednej linii, a tune-o-matic ma siodełka na różnych wysokościach. nie mówię, że jest to jakaś ogromna krzywizna, różnica wysokości między siodełkami to jakiś 1-2mm, ale swoje robi. I właśnie chciałbym wiedzieć, czy da się tak ustawić siodełka w hipshocie :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 12:41

hahahahha ... padłem i do wieczora się nie podniese... rzecz jasna, 7 i 8 na rysunku. Hm, gdyby było 6, to i problemu by nie było...

Tak. Hm. Ok, są idealnie płaskie, bo są do siódemek i ósemek, a tyś młody jest :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 12:46

*nie odbieraj tego co powiem jako atak na forum internetowym*

nie mam 15 lat, co sugeruje mój nick :) dawno sie na tym forum zarejestrowałem po prostu.

a fotki wziąłem przykładowo z google szukając zdjęć pod dobrym kątem, nie liczyłem, nawet nie zwróciłem uwagi pod ile strun są zrobione. cieszę się, że kogoś udało mi się rozbawić :) ale dobra, wygłupiłem się, a dalej chciałbym wiedzieć. uściślając, bierzmy pod uwagę 6 strun. siodełka nadal są płasko :) https://store.hipshotproducts.com/secur ... ts/306.jpg

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 12:47

Maja takie magicze śrubki, po dwie na wózek. One regulują akcję. No, to nauczyłeś się czegoś o świecie :D

EDIT: jeśli masz więcej niż 15 lat, to mam ochotę zaatakować, ale dam spokój, to i tak nic nie da, a świat schodzi...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 12:49

dziękuję, tyle chciałem wiedzieć. a przez małą pomyłkę nie musisz mnie traktować jak kretyna :)
ale skoro masz zamiar mnie atakować... nie widzę sensu ani powodu, szczególnie, że piszę w dziale Hyde Park, żeby nie zasyfiać ważniejszych działów. chcesz atakować, proszę bardzo. widać nie opłaca się uprzejmie poprosić o coś w internecie...
nie mam obowiązku wszystkiego wiedzieć, nawet, jeśli są to rzeczy dla innych oczywiste. myślałem, że po to jest forum gitarowe - żeby dowiedzieć się tego, czego jeszcze nie wiem, aby w przyszłości nie błądzić. myliłem się :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 12:57

Jestem zrzędliwym wujem wszak; nie wyciagaj wniosków o innych -- przykładanie dużego kwantyfikatora, gdy kwalifikuje się mały jest poważnym nadużyciem. A o kretynie napisałeś sam.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 13:05

Obiecuję sobie, to mój ostatni post w tym temacie :) nie dlatego, żeby coś udowadniać. nie chcę się po prostu wykłócać z ludźmi, bo to nigdy do niczego dobrego nie prowadzi :)
sam napisałem o kretynie, nie mówię, że tak mnie nazwałeś, a jeśli tak zrozumiałeś, to wybacz. nie lubię wciskać ludziom moich słów w ich usta. jedyne, o co mi chodziło, to fakt, że z jakiegoś powodu chciałeś mnie "zaatakować", mimo, że starałem się pisać uprzejmie i zaznaczałem, że pytam z czystej ciekawości i powodem ku temu uznałeś mój wiek... Nigdy nie miałem styczności fizycznej z gitarą posiadającą hipshota. zawsze grałem na tune-o-matic. tak się złożyło. Stąd moja ciekawość. warto poszerzać wiedzę. tak czy inaczej, uzyskałem odpowiedź i za to jestem wdzięczny. proszę jeszcze raz, jeśli cokolwiek ode mnie odebrałeś jako obrazę, to wiedz, że tego nie chciałem i liczę, że nie zechcesz na mnie najeżdżać :) zawsze lepiej gadać pokojowo. dziękuję, miłego dnia życzę :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 13:16

Poważnie: to był mój (wybitnie zgryźliwy) sposób na wyrażenie zdziwienia, że nie przyjrzałeś się zdjęciom. Podpowiedź jeszcze jest taka, że tego typu regulacja jest w dowolnym moście, który nie jest TOM/FR i nie jest bynajmniej jakkolwiek właściwa Hipshotom.

Pewne rzeczy nie mieszczą mi się w głowie, a powinny. Przepraszam.

PS. na drugim ze zdjęć wózki mają różną wysokość. Więc może jednak była to zręczna prowokacja i dałem się wpuścić w kanalizcję :D
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 13:27

a miałem się nie wypowiadać :D

teraz to mi naprawdę głupio, że się nie przyjrzałem. jak to powiedziałeś, to widzę te różnice w wysokości :D
i nie, to nie miała być prowokacja. to tylko niewiedza/niedopatrzenie.
koniec, dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 14:00

Peace, jeszcze raz sorry za wredność.

Swoją drogą, nieraz widziałem w sprzedaży sprzęt tej firmy i szokowały mnie ceny. Istotnie taka różnica w materiałach/wykończeniu?
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
rockman15
Posty: 32
Rejestracja: 19-11-2010 16:06

24-05-2014 14:07

szczerze mówiąc, nie wiem. konstrukcja wydaje mi się być prostsza od TOM'a (mniejsze koszty produkcji, ale to tylko domysły moje), ale kto wie.. mejd in jułesej, to może dlatego. wydaje się być bardzo wygodny, ale czy chciałbym płacić tyle za wygodę? TOM niewygodny nie jest, więc po co przełacać? :)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

24-05-2014 14:51

No, powiedzmy, że bywa niewygodny, jeśli kto nie tak nawierci dziurska i trzeba przestawiać wózek, żeby menzura łaskawie dała się ustawić. I o ile kiedyś byłem "przeciw" (na zasadzie G. Marxa, "Whatever it is, I'm against it", to teraz sobie chwalę, hardtail ma za dużo możliwości regulacji :)
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Wróć do „Hyde Park”