aeswing
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2014 20:25

16-05-2014 23:13

Witam, poszukuje gitary akustycznej do 600 zl. Przez znajomego zostala mi polecona Takamine GD10 NS, jednak z tego co posluchalem na YT niezbyt podoba mi sie jej brzmienie, niestety nie mam mozliwosci posluchania na zywo. Chcialbym cos co nie gra az tak miekko jak wspomniana Takamine. Brzmienie ktore chcialbym uzyskac: https://www.youtube.com/watch?v=Alp5NU- ... R-ZjeN4WSQ Z góry dzieki za pomoc ;)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

17-05-2014 07:53

Szukasz gitary akustycznej, ale chcesz uzyskać brzmienie gitary klasycznej hmm.. Na tym coverze jak słychać, klasyk ma o wiele delikatniejsze brzmienie od akustyka. Akustyk to taka ostrzejsza wersja klasyka jeśli chodzi o brzmienie, no i jest też kilka innych różnic pod względem wygody etc. Radzę co nieco poczytać.

Jeśli nadal będziesz szukał akustyka, a nie klasyka to rozglądaj się w gitarach LAG, nie wiem jak tam teraz z cenami nówek, ale co najmniej jeden model się mieści w tej granicy budżetowej. Jeśli chodzi o używane to już chyba większy zakres. Potem może jakaś Dowina się trafi (używana oczywiście), rozglądaj się na allegro / olx.pl.
Te 2 marki w gitarach do około 1000zl są polecane, lubiane i na pewno nie byłbyś zawiedziony ich brzmieniem.

Jeśli jednak będziesz wolał klasyczną gitarę to niestety nie potrafię nic doradzić, może ktoś inny spróbuje ;)

Pozdrawiam
Obrazek Dowina D111 LE

aeswing
Posty: 17
Rejestracja: 12-01-2014 20:25

17-05-2014 23:48

Powiem szczerze, ze jestem w kropce. Pierwszy kontakt z elektrykiem mialem dobre kilka lat temu, ale nigdy nie interesowalem sie roznicami miedzy gitara klasyczna a elektryczna. Troche poszperalem, ale wiele sie nie dowiedzialem. Po pierwsze chcialbym takie brzmienie jak podalem, grac muzyke folkowa/celtycka, a po drugie grac akustyczne wstawki w gatunkach takich jak metalcore i post-hardcore. Poradzi ktos ktory rodzaj gitary wybrac? ;)

Majkel91
Posty: 84
Rejestracja: 15-10-2012 10:25

18-05-2014 10:20

Generalnie gitara klasyczna jak już wyżej wspomniałem ma delikatniejsze brzmienie, bardziej takie klasyczne jak sama nazwa wskazuje. Nie jest powiedziane, że coś co się gra na akustyku nie zagrasz na klasyku, jednak instrumenty te różnią się brzmieniowo. Z takich ciekawostek poza brzmieniem to gitara klasyczna ma szerszy gryf, gra się na nylonowych strunach.
Mi osobiście bardziej podoba się brzmienie gitary akustycznej, bo jest ostrzejsze wybrzmiewanie przy grze akordowej, solówkach itp. Chociaż ładnie zaaranżowany kawałek na klasyku też pięknie brzmi szczególnie przy grze palcami.

Pierwszy link w google:
http://www.cdur.pl/Artykuly/12,Gitara_k ... _-_roznice
Podstawowe różnice.
Decyzję musisz sam podjąć, co pod względem wygody i brzmienia Ci pasuje.
To co chcesz uzyskać na podstawie tego coveru z youtube, to akurat jest gitara klasyczna i jeśli Ci sie podoba taki klimat to rozglądaj się za klasykami.
Obrazek Dowina D111 LE

Wróć do „Jaka gitara akustyczna / klasyczna od 500zł - 1000zł”