Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

06-05-2014 19:43

Witam, gram niedługo mały występ w szkole.Chce Zagrać "Winds of Creation".Problem w tym że jest to trudny utwór i chce chwilke jakiegoś "ostrzeżenia" przed utworem.Pobrałem jakiś tam kilku sekundowy dźwięk metronomu,żebym mógł odliczyć.Chce to wstawić przed odpowiednią piosenką.Niestety W Win7 nie można w Movie Makerze samego dźwięku łączyć/obrabiać więc sięgnąłem po Audacity.Napisze mi ktoś instrukcje mniej więcej jak takowe działanie zrobić ? :P Nie chce mi sie i sie czytać obsługi tego programu bo ma to byc tylko jednorazowe działanie ;)
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

06-05-2014 23:31

Wiesz, jak to zrobić. Tylko nie wiesz, że wiesz. Kombinuj. No i RTFM...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

07-05-2014 11:05

To jest proste jak budowa czołgu T55.

1. Odpalasz Audacity.
2. Wstawiasz pustą ścieżkę (dobrze żeby miała takie same parametry jak twój podkład bo inaczej może stracić na jakości).
3. Wrzucasz w tą ścieżkę plik z metronomem, za niego w ten sam sposób wrzucasz podkład.
4. Eksportujesz całość jako mp3, ogg czy co tam chcesz.

Do wyeksportowania mp3 będziesz potrzebował ściągnąć plik "lameCoś tam.dll" i wskazać programowi gdzie on jest. Ale Audacity już sam się o to upomni jak będzie trzeba.

Patrząc na Twój awatar myślałem, że chcesz zagrać Burzum na występie szkolnyn.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

07-05-2014 20:11

Nie należało tego robić.

A co to jest w tym jego avatarze? Myślałem, że to Jan bez ziemi z RobinHooda...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

07-05-2014 21:45

Nie wszystko stracone. Może mimo wszystko mu się nie uda bo nie wrzuciłem screenów z zaznaczeniami gdzie trzeba kliknąć.

A w awatarze jest Kristian Larsson Vikernes znany raczej jako Varg Vikernes. Do jego osiągnięć należą:

"W 1993 został skazany i otrzymał najwyższą z możliwych kar (co w norweskim prawie karnym wynosi 21 lat pozbawienia wolności) za zabójstwo muzyka Mayhem Øysteina "Euronymousa" Aarsetha oraz podpalenie trzech kościołów na początku lat 90. XX wieku, w tym kościoła Fantoft w Fana."
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

07-05-2014 22:17

A, to ten miś? Kurka wodna, powiało grozo! Burzum z piorunum...

Ze screenami fajne :) Zawsze tego typu pytania przypominają mi toto: http://xkcd.com/627/
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
RATM01
Posty: 288
Rejestracja: 02-12-2012 14:21

08-05-2014 19:17

Ravenfortz pisze:To jest proste jak budowa czołgu T55.

1. Odpalasz Audacity.
2. Wstawiasz pustą ścieżkę (dobrze żeby miała takie same parametry jak twój podkład bo inaczej może stracić na jakości).
3. Wrzucasz w tą ścieżkę plik z metronomem, za niego w ten sam sposób wrzucasz podkład.
4. Eksportujesz całość jako mp3, ogg czy co tam chcesz.

Do wyeksportowania mp3 będziesz potrzebował ściągnąć plik "lameCoś tam.dll" i wskazać programowi gdzie on jest. Ale Audacity już sam się o to upomni jak będzie trzeba.

Patrząc na Twój awatar myślałem, że chcesz zagrać Burzum na występie szkolnyn.


Jakby to powiedzieć...lubie Burzum ale tylko początkową twórczość, i Umskiptar.A takie Jesus Tod jak dla mnie nie brzmi za ciekawie na szkolne Talent Show :P
gitara - B.C. Rich Beast Platinum
wzmacniacz - Peavey Solo Renown 212
efekty - Korg AX3000G

„Nieważne, jak to się robi. Ważne, aby nie przejmować się tradycyjnym podejściem do instrumentu. To tylko kawałek deski, sześć drutów, trochę elektroniki”.

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

09-05-2014 08:37

Z pewnością Burzum to swego rodzaju prekursor w tego typu muzyce. Jeśli miał bym powiedzieć, że coś mi się podoba to riffy z "Lost Wisdom" i "War". Przyjemnie się je gra

Lubisz tylko początkową, bo jak poszedł do pierdla to na początku władze więzienia pozwoliły mu mieć tylko syntezator ;) więc ciężko mu było "ukręcić" na tym coś sensownego ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

09-05-2014 17:46

Ravenfortz pisze:Lubisz tylko początkową, bo jak poszedł do pierdla to na początku władze więzienia pozwoliły mu mieć tylko syntezator ;) więc ciężko mu było "ukręcić" na tym coś sensownego ;)


Hahaha, super kara dla trublakmetala. I jeszcze przykaz pozytywne disko-norwesko na tym brzdonkac :D
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

09-05-2014 18:50

starahuta pisze: jeszcze przykaz pozytywne disko-norwesko na tym brzdonkac :D


Albo kolędy :D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

09-05-2014 19:30

I to po polsku. Nagrać i wysłać do Wiadra albo Biegiemota.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

12-05-2014 22:06

Nigdy nie zrozumiem potrzeby grania takich rzeczy wsrod gówniarzerii, która jest na etapie Eski, rapu z komórek i ewentualnie jakiejs elektroniki, którą słyszę 3 razy dziennie w RMFie.

Jak sie gra skrajnosci, to się szuka skrajnej publiki. Ewentualnie publika szuka Was.

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

12-05-2014 22:22

Geohound pisze:Nigdy nie zrozumiem potrzeby grania takich rzeczy wsrod gówniarzerii, która jest na etapie Eski, rapu z komórek i ewentualnie jakiejs elektroniki, którą słyszę 3 razy dziennie w RMFie.

Jak sie gra skrajnosci, to się szuka skrajnej publiki. Ewentualnie publika szuka Was.


Nie rozumiem czemu to napisałeś :P temat o Burzum został poruszony dla jaj, tak samo jak autor postu ma Varga w awatarze :D przynajmniej tak wnioskuje po tym jaki jest uśmiechnięty na nim ;P

EDIT: Nie wiem też co wspólnego ma Eska, rap (tym bardziej z komórek :D gdzie zamiast "bitu" słychać "tu cy tu cy tu cy tu cy tuc") lub elektronia która leci w RMFie z Burzum :P Ja jestem pewien, że ludzie na tym etapie nie mają pojęcia o Burzum. Nie to bym promował Burzum tudzież polecał pana Varga jako wzór dla młodzieży :D

Geohound pisze:ewentualnie jakiejs elektroniki, którą słyszę 3 razy dziennie w RMFie.


Słuchasz tego? :P Moja ostatnia audycja radiowa jakiej słuchałem to były "Mocne Nocne" Gzyla w radiu BIS. I było to około 4-5 lat temu. Nawet kiedyś puścił piosenkę o którą prosiłem :D

PS: post nie ma być na celu zadziorny/obraźliwy :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

13-05-2014 11:46

Zasadniczo wnioskuje, ze byles mocno zmeczony, bo nie potrafiles zrozumiec ani pol zdania z tego, co napisalem. Postaram się to wytlumaczyc bez pisma obrazkowego:

1. Napisałem tego posta, bo autor chce W SZKOLE zagrac WIND OF CREATION nalezący do (po wygooglowanu) DECAPITADED, który sowitym nakuhwem jest. Nie rozumiem sensu grania takiej skrajności wsrod widowni na muzycznym poziomie syfu z Eski i TV
2. Nie napisałem ani słowa o Burzumie
3. Odnioslem się DO TEMATU, a nie Waszych rozważań na temat palenia kosciołów czy Varga
4. Eska i RMF nie mają nic wspolnego z Burzumem... moze dlatego, ze nawet tego nie napisałem
5. Dziabnij jeszcze raz pierwszy post w tym temacie, a potem mój, będzie łatwiej.

PS: 6 słucham tego, bo pracuje i to jedyna znosna stacja, ktora moze leciec w tle.

PS2: ten post miał być zadziorny i sarkastyczny, bo nie rozumiem dlaczego Ty nie zrozumiałeś dwóch prostych zdań po polsku i to w dodatku bardzo powiązanych z tematem.

Awatar użytkownika
Ravenfortz
Posty: 79
Rejestracja: 17-04-2010 01:54

13-05-2014 12:25

Masz rację. Byłem zmęczony. I nie wpadłem na to że piszesz o pierwszym poście, bo poszedł off top i już nikt nie rozmawiał o głównym temacie bo autor dostał pomoc. Następnym razem, jak jesteś daleko od postu o którym piszesz warto użyć opcji cytuj (ułatwia innym odbiór tego o czym piszesz) a nie pisać tego typu posty które jak napisałeś

Geohound pisze:PS2: ten post miał być zadziorny i sarkastyczny, bo nie rozumiem dlaczego Ty nie zrozumiałeś dwóch prostych zdań po polsku i to w dodatku bardzo powiązanych z tematem.


Geohound pisze:2. Nie napisałem ani słowa o Burzumie


O Decapitated też nic nie napisałeś. Miałem prawo się pomylić, prawda?

Wystarczyło napisać o czym mówiłeś w normalny sposób a ja bym powiedział ładnie "Przepraszam, myślałem, że piszesz o naszym off topie" zamiast utożsamiać się ze swoim awatarem

EDIT:

Do 1. Tu się zgodzę z Tobą.

Do PS 6: Domyśliłem się, że nie słuchasz tego z zamiłowania do muzyki którą tam grają.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

13-05-2014 14:27

Avatar dostałem od moich ukochanych forumowiczów, wiec to on sie utożsamił ze mną :P

Co do RMFu to leci tu oczywiście wyłącznie komercyjne bagno, ale poznałem tez kilka(nascie) fajnych utworów, których patrzac po miniaturkach na YT nigdy bym sobie sam nie puscił. Tymczasem wkręciły mnie ostro - skoro przebijają się przez odgłosy biurowe i zostają zapamiętane, to jednak mają to coś chocby w refrenie ;)

Wróć do „Hyde Park”