Awatar użytkownika
kubeusz95
Posty: 55
Rejestracja: 18-11-2012 21:34

13-03-2014 14:47

Zależy mi na cleanie, który wzmacniacz posiada lepszy dźwięk na kanale czystym?
Jeśli chodzi o przester to piecyk ma dobrze współgrać z Metal Muffem.

heavymetalchildren
Posty: 31
Rejestracja: 07-03-2014 16:07

13-03-2014 14:52

Kustom lepiej będzie się nadawał clean ma dobry i bardzo dobrze współgra z kostkami.Natomiast vox odrazu odpada bo to cyfra a podłączanie do nich osobnych przesterów jest nie wskazane.

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

13-03-2014 14:52

Vox ma lepsza azklanke, ale kustom brzmi pelniej ;)

Mialem kustoma i muffa, dobre polaczenie

Awatar użytkownika
FunerisVenatio
Posty: 117
Rejestracja: 28-01-2014 10:53

13-03-2014 15:57

heavymetalchildren pisze:Natomiast vox odrazu odpada bo to cyfra a podłączanie do nich osobnych przesterów jest nie wskazane.

Vox Pathfinder to cyfra? Całe życie myślałem, że tranzystor...
ObrazekObrazek
Yamaha F310 TBS|Kustom 12 Gauge J|Vintage V100 TSB

Awatar użytkownika
dami3343
Posty: 371
Rejestracja: 22-10-2012 18:33

13-03-2014 16:46

Kustom
Yamaha F370 E-akustyk
Bass
Takamine G124

Sylwekk0
Posty: 1060
Rejestracja: 07-03-2012 15:23

19-03-2014 10:25

Vox Pathfinder 15R to tranzystor i to w pełni analogowy.

Awatar użytkownika
Marcinkult
Posty: 934
Rejestracja: 02-08-2010 13:15

19-03-2014 17:33

Ok to i ja zabiorę głos... Ogrywałem już wiele sprzętów z tej niskiej i średniej półki. Przez moje łapy przewinął się zarówno jeden jak i drugi piec, więc mogę coś o nich napisać.

Kustom - 12' głośnik , 20W, ładny clean, przester nie najmocniejszy, rocka pociągnie. Dobre brzmienie, chociaż według mnie wszystkie Kustomy jakoś dają dołem (basem), więc na pewno będziesz musiał posiedzieć nad nim dłużej aby odnaleźć to brzmienie które Cię usatysfakcjonuje. Głośnik fajny, ładnie gra, nie ma jakichś problemów z dźwiękiem. Na próbach może być ciężko z przebiciem się przez perkusje, wydaje mi się że może być dosyć mocno zagłuszany, ale do grania w domu i np na salach gimnastycznych w szkole, bez perkusji, powinien dać radę. Wbudowane efekty czyli Delay i Reverb nie są zbyt dobre, jednak na początek powinny wystarczyć... Co do dogadywania się z kostkami, to nie ma z tym żadnego problemu.

Vox Pathfinder - 8' głosnik , 15 wat. Na przebicie się nawet na sali gimnastycznej zbyt wysokich szans nie widzę. Według mnie bardzo ładny clean, brytyjski przester jeszcze daje radę, ale po dopaleniu i próbach grania metalu jest gorzej, głośnik jest mały i posiada słabą dynamikę, no do metalu będzie z nim ciężko. Brzmienie na kanale czystym jest ok, ciepłe i dosyć ładne, przester nadaje się bardziej do punka czy rocka niż wygrywania cięższych metali. Jest funkcja boost, funkcja która daje podbicie. Głośnik jest po prostu za mały, już to pisałem. Wejście na footswitch - fajna sprawa , wyjście na kolumnę? - nie wiem szczerze po co, do czego podepniesz 15 W żeby brzmiało dobrze, zresztą nie po to się kupuje combo żeby dokupywać paczkę. Brak regulacji Mid - według mnie słabo, fakt piec nie wali basem tak jak Kustom, i ma dosyć dużo środka, jednak nie zmienia to faktu że dodatkowe pokrętło by się przydało. Reverb lepszy niż w Kustomie, przewaga w tym że Vox ma reverb sprężynowy a ten drugi - cyfrowy.

Podsumowanie : Powiedziałem to co wiedziałem, jeśli wiesz czego oczekujesz od wzmacniacza to wybierzesz sam. Moja opinia wygląda w ten sposób :

Vox - fajny piecyk, ale nie do siania zła. Właściwie to można by go kupić jedynie do domu, do grania bluesa czy punka. Według mnie jednak jest troszkę nieopłacalny.

Kustom - Rewelacji również nie ma , aczkolwiek wyciśniesz z niego więcej, dzięki 12' głośnikowi jest bardziej dynamiczny i uniwersalny. Do domu jak znalazł, na próby? - Nie bardzo.

Ostatecznie u mnie wygrywa Kustom.
Epiphone Custom Prophecy SG GX --> Joyo JT-305 --> Joyo Ultimate Drive --> Randall RH50T + Jet City JCA24S+

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo do 500zł”