kurek221
Posty: 13
Rejestracja: 23-03-2013 20:45

12-02-2014 18:31

Posiadam wyżej wymieniony wzmacniacz i gram od niego od niecałego miesiąca. Kupiłem oczywiście używany ale na pierwszy rzut oka sprawny. Ostatnio chciałem podpiąć wzmacniacz do kompa żeby przetestować jak wyjdzie nagrywanie. Wszystko szło dobrze aż do momentu odłączenia go od komputera, wyciągnąłem kabel i nagle cisza. Okazuje się że nic nie słychać, zero głosu z głośników. Wkładam kabel jeszcze raz i sprawdzam co się dzieje i dźwięk w glosnikach od kompa jest. Teraz nie wiem co robić, bo głosniki sa sprawne, przedzwacniacz wyglada na to że działa, czyli najwidoczniej wina leży w końcówce. Nie wiem co teraz zrobić ? Jeśli to jest końcówka to ile by wynosił koszt naprawy/wymiany tego ? Na płytce znajdują się 2 tranzystory. A może jest jakiś inny powód. Jeszcze jedno pytanie, czy są gdzieś w internecie schematy tego modelu ? Z góry dziękuje !

kurek221
Posty: 13
Rejestracja: 23-03-2013 20:45

13-02-2014 14:34

Narazie problem rozwiązany, jednak problem nie leżał w końcówce tylko po teście z miernikiem okazało się że gdzieś po układzie prawdopodobnie szalał prąd i teraz już działa.

Wróć do „Wzmacniacze gitarowe”