Awatar użytkownika
sdnt
Posty: 19
Rejestracja: 16-01-2012 10:23

31-01-2014 10:39

Siemka!

Chciałbym Wam zaprezentować mój profil na soundcloud. Chętnie wysłucham Waszych opinii na temat moich nut. Jeżeli macie uwagi techniczne - piszcie! Każda cenna rada i konstruktywna krytyka jest dla mnie na wagę złota.

https://soundcloud.com/emenems/sets

Powyżej odnośnik do moich dwóch playlist. Cel jest prosty - jedna playlista składa się z przykładowych kawałków nagrywanych jako muzyka ilustracyjna - czy to do reklamy, filmu, prezentacji itepe.

Druga natomiast to demówki z albumu, który intensywnie będę w najbliższym czasie przygotowywał. Z czasem będzie tam więcej kawałków. Na razie jest tyko Rush, który dość dobrze oddaje chyba to co zamierzam na albumie zamieścić.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź : )
www.youtube.com/c/maciejmielka

werman
Posty: 63
Rejestracja: 01-09-2007 16:56

01-02-2014 09:18

Fajny ten Rush (ta reszta do tych reklamówek itp też fajna) - perka brzmi strasznie nie po mojemu w sensie werbel wybija się ponad wszystko i brzmi nie fajnie (ale to moje subiektywne odczucie bo sam lepiej nie robie) no i generalnie troche mało smaczków rytmicznych.

Mam jeszcze jedną uwage odnośnie kawałka Snowflakes - bardzo podoba mi się tam przestrzeń natomiast zwróciłem uwagę na to z czym i ja mam problem przy nagrywaniu akustyka przez pojemnościówke - te szuranie palcami po strunach - wiem że nawet na zawodowych płytach jest to czasami słyszalne ale mnie osobiście irytuje. Jak wspomniałem u mnie to samo i nie wiem szczerze jak się tego pozbyć.

Awatar użytkownika
adamkudrzik
Doradca
Posty: 156
Rejestracja: 01-09-2009 19:35

01-02-2014 11:04

Wypowiem sie, bo fajny numer slysze :)

Narazie przesluchalem tylko Rush i powiem, ze motyw fajny, wszystko ladnie hula. Jedna rzecz na lekki minus (jak dla mnie oczywiscie): za duzo dzwiekow w solo/badz solo jest po prostu za dlugie. Gdzies od 1:40 jest juz troche meczace. Zejscie z solo do motywu proponowalbym troche ciekawiej zaaranzowac (ok. 2.25-2.30).

To tyle, co mi przyszlo na szybko do glowy :)
Fender American Deluxe Stratocaster SSS |MEG Axis
Hughes&Kettner Trilogy Head | Hughes&Kettner Zentera Combo | Hughes&Kettner Z-Board
Hughes&Kettner Tubeman Plus | George Dennis GD65 Parametric Wah/Volume | George Dennis GD230 King Bee
Focusrite Saffire PRO 14

Awatar użytkownika
sdnt
Posty: 19
Rejestracja: 16-01-2012 10:23

01-02-2014 12:54

Wielkie dzięki za odpowiedzi! : )

@werman - jeżeli chodzi o ten "skrzyp" na gitarze akustycznej to kwestia wprawy. Jeżeli długo ćwiczysz dany kawałek to z czasem da się to zniwelować do absolutnego minimum. Bo zawsze coś tam będzie słychać.
Jeżeli o mnie chodzi to ja właśnie ten dźwięk w gitarze akustycznej bardzo lubię, dlatego nie starałem się nawet tego jakoś specjalnie ukrywać w miksie, ani pilnować się podczas nagrywania.

@adamkudrzik - cieszę się, że się podoba! o ile chodzi o samą kompozycję to raczej nie będę już nic przy tym grzebał. Sam kawałek ma już parę lat i tak bardzo się już przyzwyczaiłem do tych dźwięków, że cokolwiek próbuję innego zagrać to zwyczajnie... mi nie siedzi : )
www.youtube.com/c/maciejmielka

Awatar użytkownika
Mayo
Posty: 333
Rejestracja: 03-08-2012 21:29

01-02-2014 23:36

Ogólnie fajne.

Ale...


1. Trochę nie klei się miks.To chyba to co kolega Adam wyżej wspomniał o werblu, że się wybija.
2. IMO trzeba dopracować aranż perkusji. Za mało blach.
3. Lubię takie podrażnienia Floyda ;)
http://soundcloud.com/Myhard

http://www.youtube.com/MayoProject

Kramer Pacer Classic | Flame Bell | Cort GB JB

Awatar użytkownika
Dochu
Posty: 185
Rejestracja: 11-08-2012 16:47

03-02-2014 18:04

Rush oceniam na duży plus! ;)
tylko właśnie poprawiłbym blachy w tej perce
Wszystko nagrywałeś samemu, czy coś z wtyczek?
Ibanez Artist AR50 (MiJ 81')+Orange AD30HTC+Buzzaro 212 Custom
Garrison AGD-200CE + Marshall AS50D

Obrazek

Awatar użytkownika
sdnt
Posty: 19
Rejestracja: 16-01-2012 10:23

22-02-2014 01:11

Wybaczcie taki brak aktywności. Dużo zajęć ostatnio.

@Dochu - oczywiście, że wtyczki poszły w ruch. Mało kto ma możliwość nagrywania perkusji, basu i gitarki na żywo. Na żywo poszła tylko gitara tak naprawdę.

BTW. W playliście Rock Works pojawił się nowy kawałek I Remember. Zapraszam do odsłuchów i komentarzy!
www.youtube.com/c/maciejmielka

Wróć do „Wasza twórczość”