Naomi01
Posty: 3
Rejestracja: 01-01-2014 19:02

01-01-2014 19:10

Witam.
Chciałbym zacząć naukę gry na gitarze od bardzo dawna. Zawsze to było takim moim małym marzeniem, ale jakoś nigdy nie miałam warunków. Teraz mam już taką możliwość i chciałabym się poradzić od czego zacząć. Klasyczna czy akustyk? Dodam, że moim głównym celem jest gitara basowa, a raczej gra na niej. A jeżeli już zacznę naukę to czy będę używać do gry kostki czy nie, ma jakieś znaczenie w późniejszej nauce na basie?
Byłabym również bardzo wdzięczna za podanie mi jakiegoś sprawdzonego, dobrego sklepu z gitarami w okolicach Szczecina. ^^

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

01-01-2014 19:26

Kompletnie bezsensowne pytanie. Chcesz grać na basie to szykuj 500-600zł i kupuj bas.

Innego wyjścia nie ma. Pamiętaj tez, ze gra na basie dla siebie jest nieco bezcelowa. Albo zespol albo Ci się szybko odechce.

Naomi01
Posty: 3
Rejestracja: 01-01-2014 19:02

01-01-2014 19:35

Dla mnie nie było ono bezsensowne, ponieważ pytałam różnych osób i każdy mówił inaczej. Jedni żeby zacząć od akustyka i potem przejść na bas, inni że lepiej od klasyka a jeszcze inni żeby zacząć od razu od basu. ^^
A jak sądziłam, forum jest właśnie np po to aby o coś pytać. Nawet o rzeczy dla jednych oczywiste, ponieważ dla innych może być to czarna magia. ;3

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

01-01-2014 20:03

No ok, ale odpowiedzialem Ci rzeczowo, wiec liczylem na kolejne pytania/dyskusję dotyczącą basu, a nie tego, co Ci jakiś kolejki laik jeden z drugim proponowali.

No ale skoro juz wszystko wiesz, to polecam przejrzec Tablice czy allegro i poszukac sobie basu.

DurexWielki
Posty: 12
Rejestracja: 01-01-2014 12:46

01-01-2014 20:10

Moim zdaniem załóż zespół. Również dopiero zaczynam karierę z basem, ale mam już cel i motywację. Uczę się na zepsutej elektrycznej gitarze (z której zerwały się 2 struny, więc teraz ma 4 - tyle ile bas) i to jest dosyć proste :D
Obejrzyj sobie te 3 filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=XPc0zxG-VIU
http://www.youtube.com/watch?v=4AAkFDJneG8
http://www.youtube.com/watch?v=-xeHW4ftM4c - ta technika póki co mi się nie przydaje, ale raczej trzeba się tego nauczyć.
Po tych ćwiczeniach warto zacząć uczyć się jakiejś piosenki. Może się nie znam, ale wg. mnie jest to najlepszy sposób na naukę :D

Szczęśliwego nowego roku i oby ci się powiodło !

Naomi01
Posty: 3
Rejestracja: 01-01-2014 19:02

01-01-2014 20:46

Dziękuję i również życzę Ci Szczęśliwego nowego roku oraz powodzenia ;3
Jeżeli chodzi o zakładanie zespołu to raczej zaczekam z tym do momentu kiedy będę już coś potrafić. Jednak mam to jak najbardziej w planach i również mam osobę, która chętnie założyłaby ze mną taki zespół.



@Geohound Oczywiście odpowiedź była przydatna i bardzo za nią dziękuję, jednak po prostu czytając twój post poczułam się trochę jakbyś brał mnie za idiotkę, ponieważ zadaje takie "bezsensowne" pytania, dlatego też napisałam co napisałam.

Awatar użytkownika
kojot
Doradca
Posty: 537
Rejestracja: 12-07-2012 09:21

01-01-2014 21:00

Zgodzę się z Geo. No chyba że chcesz grać i na basowej i sześciostrunowej. Na zwykłej jak nauczysz się dobrze grać, przestawienie się na bas zajmie niewiele. Ale naprawdę kupowanie zwykłej w celu nauki na basie mija się z celem.

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

02-01-2014 05:37

DurexWielki pisze:Moim zdaniem załóż zespół. Również dopiero zaczynam karierę z basem, ale mam już cel i motywację. Uczę się na zepsutej elektrycznej gitarze (z której zerwały się 2 struny, więc teraz ma 4 - tyle ile bas) i to jest dosyć proste :D


ale zerwaly sie dwie struny E? czy np. D i G? bo to robi roznice.

kolejny post roku, psia kostka!...
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

DurexWielki
Posty: 12
Rejestracja: 01-01-2014 12:46

02-01-2014 10:12

starahuta pisze:
DurexWielki pisze:Moim zdaniem załóż zespół. Również dopiero zaczynam karierę z basem, ale mam już cel i motywację. Uczę się na zepsutej elektrycznej gitarze (z której zerwały się 2 struny, więc teraz ma 4 - tyle ile bas) i to jest dosyć proste :D


ale zerwaly sie dwie struny E? czy np. D i G? bo to robi roznice.

kolejny post roku, psia kostka!...


Zerwały się obydwie E (a ściślej mówiąc kolega zerwał :P ) W nauce samego szarpania nie robi to zbyt dużej różnicy ;) Rozwiązanie typu "Polak potrafi" ^^

Awatar użytkownika
Geohound
Moderator
Posty: 2279
Rejestracja: 19-06-2008 17:25

02-01-2014 12:09

DurexWielki pisze:W nauce samego szarpania nie robi to zbyt dużej różnicy ;)


Chyba zartujesz albo nigdy basu w rece nie miales.

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 214
Rejestracja: 28-02-2011 22:40

02-01-2014 16:16

Naomi01 pisze:Witam.
Chciałbym zacząć naukę gry na gitarze od bardzo dawna. Zawsze to było takim moim małym marzeniem, ale jakoś nigdy nie miałam warunków. Teraz mam już taką możliwość i chciałabym się poradzić od czego zacząć. Klasyczna czy akustyk? Dodam, że moim głównym celem jest gitara basowa, a raczej gra na niej. A jeżeli już zacznę naukę to czy będę używać do gry kostki czy nie, ma jakieś znaczenie w późniejszej nauce na basie?
Byłabym również bardzo wdzięczna za podanie mi jakiegoś sprawdzonego, dobrego sklepu z gitarami w okolicach Szczecina. ^^



Jeśli chcesz grać na basie i ten instrument Cie pociąga to kupuj bas i ćwicz. Moim zdaniem nie ma co się bawić w jakieś półśrodki w postaci gitar akustycznych czy klasycznych. Przygotuj się na początku na ból palców ale co to za gitarzysta/basista, który tego nie przeszedł ;). Nawet bez zespołu gra na basie może być ciekawa, wszystko zależy od tego jak ktoś do tego podchodzi.
http://www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
http://www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Awatar użytkownika
kokopiko
Posty: 57
Rejestracja: 25-07-2012 11:46

09-01-2014 09:25

Dużo zależy od tego czy faktycznie kręci Cię bas czy chcesz grać na basie bo wszyscy koledzy grają na gitarze i nie ma w okolicy żadnego basisty. W tym drugim przypadku faktycznie szybko Ci się może znudzić gra w domu. Jeśli chcesz grać na basie bo Twoim scenicznym idolem jest Tom Araya to zaczynanie gry od tabulatur Slayera jest bezcelowe i od razu sobie daruj.

Najlepiej kup tani, używany bas i zobaczysz co z tego wyjdzie.

Powodzenia!!!

Wróć do „Gitary basowe”