Snajpus69
Posty: 2
Rejestracja: 02-01-2014 18:40

02-01-2014 18:56

Witam, mój sprzęt to Yamaha Pacifica 112vcx oraz piec Roland Cube 80xl. Muzyka jaką gram to głównie Red Hot Chili Peppers, Hendrix, Lady Pank etc.. Chciałbym uzyskać najbardziej "stratowe" oraz szklankowe brzmienie dlatego zastanawiam się nad przetwornikiem Seymour Duncan ssl-5 pod necka oraz middla. Układ przetworników w moim wiośle to hss. Zastanawiam się czy te pickupy będą odpowiednie i jaki przetwornik humbucker?

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

02-01-2014 19:37

SSL-5 to fajne single, o średnim output'cie, które dobrze poradzą sobie z muzyką o której piszesz. Nie myślałeś żeby trochę wzmocnić brzmienie, i humbem dodać troszkę pazura?
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Snajpus69
Posty: 2
Rejestracja: 02-01-2014 18:40

02-01-2014 19:55

Nie zamierzam grać nic na prawdę mocnego, zależy mi na pozostaniu w tonie strata ;))

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

02-01-2014 20:53

TanieStruny pisze:SSL-5 to fajne single, o średnim output'cie

Średnim? SD pozycjonuje je jako high output, to jest pickup raczej do rocka niż ladypankowej szklanki. SSL-5 to mostkowy pickup Gilmoura, który - umówmy się - szklanką nie gra.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

03-01-2014 07:51

kavoo, właśnie SD pozycjonuje go jako High Output, ale z "rodziny" przetworników o Medium Output;) Czyli najmocniejszy "średniak".
Zerknij na kategorię w jakiej jest umieszczony:
http://www.seymourduncan.com/products/e ... _staggere/
Generalnie "true" High Output to jazda zaczynająca się od Hot Railsów, które kopią pierwszoklasowo;)
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Awatar użytkownika
kavoo
Posty: 2112
Rejestracja: 08-07-2012 23:17

03-01-2014 08:48

Zarra zarra... nie rozpędzasz się aby zbytnio? Wrzucanie Hot Rails do jednego worka z singlami celem porównania mocy sygnału to chyba lekka przesada ;-) Zwróć uwagę, że w tej klasyfikacji na stronie SD w kategorii High Output są prawie same humbuckery w singlowej budzie. Jedyne prawdziwe single High Output to SSL-1, SSL-3 i SSL-7.

Wydawało mi się, że rozmawiamy tutaj o singlach, skoro autor pytania ma HSS i szuka picków na środek i pod gryf. SSL-5 są klasyfikowane jako High Output... ale WŚRÓD SINGLI ;-) A to moim zdaniem oznacza, że do typowej fenderowskiej szklanki warto poszukać jakiegoś słabszego picka.
Obrazek
Sarkazm i ironia pomagają mi zdzierżyć głupotę innych.

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

03-01-2014 09:41

Generalnie dla mnie mocne przetworniki w ofercie SD zaczynają się od Invadera i temu podobnych;) Single - HR oraz reszta którą wymieniłeś. High output to ma być High output. Może to jest zbytnio subiektywna opinia, ale mam troszkę zboczone (tylko nie łapcie za słówka!) pojęcie mocy w przetworniku, a osłuchując SSL-5 niestety było jej troszkę za mało.

Wydawało mi się, że rozmawiamy tutaj o singlach, skoro autor pytania ma HSS i szuka picków na środek i pod gryf. SSL-5 są klasyfikowane jako High Output... ale WŚRÓD SINGLI ;-)


Mea culpa, trzeba spokornieć, zmniejszyć moc i rzeczywiście wrócić do tematu.

Jeśli chodzi o cały set, to do Twoich zastosowań fajnie zagra Pearly Gates, wraz z SSL-1 bądź SSL-2.
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Blaisoid
Posty: 4
Rejestracja: 02-07-2013 12:17

03-01-2014 10:17

W mojej pacyfice SSL-1 zamontowany przy gryfie brzmi tylko odrobinę inaczej niż fabryczny singiel. Środek jest nieco bardziej klarowny i melodyjny ale różnica nie jest wielka. Może na wypasionej vintage lampie lepiej to słychać.

Czytałem sporo pochlebnych opinii o SSl-1, ale ostatnio trafiłem też na opinię że brzmi fajnie tylko na porządnym drewnie. I może tu pies pogrzebany.

Output powinien być spoko, jest chyba i tak wyższy niż output pickupów na których grał Hendrix.

Wróć do „Przetworniki”