Hubciox
Posty: 9
Rejestracja: 12-02-2013 15:43

14-11-2013 00:41

Witam,

Gram już od ponad dwóch lat i niestety muszę męczyć się z gitarą kupioną na samym początku, gdy jeszcze w ogóle nie wiedziałem o co chodzi. Już po paru miesiącach po zakupie żałowałem każdej złotówki wydanej na nią... Wysoka akcja strun, słabe przetworniki i elektronika a do tego strasznie rozstrajający mostek Floyd Rose i utrata stroju na progach.

Ale do rzeczy. W końcu nadarzyła się okazja i uzbierałem około 1400PLN, w najbliższym czasie może uda mi się uzbierać do 1800-1900 i rozglądam się za jakąś gitarą, na której mógłbym zrobić o wiele więcej. Jakiś czas temu założyliśmy ze znajomymi zespół i gram tam jako gitarzysta prowadzący, więc marzę o wyścigowym gryfie. Gramy Rocka, Hard Rocka i coś lżejszego, lecz z innym znajomym często jamujemy sobie w stylu jazzowym. Mam też paru znajomych uwielbiających bluesa, a ja sam lubię pograć jeszcze coś w stylu funku i funkrocka. Zależy mi więc najbardziej na układzie przetworników typu HSH.

Moim ulubionym typem gitary jest SuperStrat ale dobrym SG, czy ewentualnie Les Paulem też potrafię się zachwycić. Explorery też mi się podobają ale nie mam ochoty teraz zmieniać pokrowca itd. Na początku myślałem o firmie Cort (np: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... rt-x11-bcs ) ale niedawno znalazłem gitarkę, którą się zachwyciłem, a mianowicie Ibanez RG350DXZ w kolorze białym ( http://guitarcenter.pl/catalog/ibanez/g ... g350dxz-wh ). Widziałem ją też gdzieś prawie nówkę za 1500PLN. Właściciel sprzedaje, bo nie podoba mu się jej dźwięk. Co Wy sądzicie o jej brzmieniu? I na ile dobrze trzyma strój ten mostek Edge-Zero II? Czy podczas podciągania strun reszta się rozstraja na czas tego bendu? Mam dosyć Floyd'ów ale pewnie ten nie będzie lepszy od mojego teraźniejszego (Gotoh). No i jakie inne gitary tego typu dla takiej osoby jak ja polecacie? Wiem, że to wysokie "wymagania" jak na moją kieszeń, ale chciałbym kupić sprzęt, który już by się do czegoś nadawał i był dobrą bazą do dalszej rozbudowy.

Mam nadzieję, że ktoś dotrwał do tego punktu. Dziękuję za uwagę. ;)
Hub

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

14-11-2013 07:28

Hej,
Miałem Ibaneza RG350. Cieszyłem się jak dziecko przez kilka miesięcy. Krótko nie kupuj tej gitary, chociaż teraz montują tam mostek EZ II o niebo lepszy od edge III. Gitara dość wygodna ale brzmienie nadaje się do d....:)
Za 1800 poszukaj na aukcjach ibaneza RG1570 lub RG550 MIJ. To juz gitary ze średniej półki i dobry materiał do ulepszania. W pierwszej są pickupy dimarzio/ibz a w drugiej chyba V7 i tej podobne. Mam ibaneza RG2550z. Miał pickupy dimarzio/ibz i chociaz je wymieniłem na pafy pro to i tak były przyzwoite. Mostki w tych gitarach też są bardzo przyzwoite bo chyba pro edge a w 550 lo pro a czasem chyba edge. Słowem nie kupuj RG350 bo szkoda kasy.
Hejka

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

14-11-2013 09:06

RG350 to za max maxów tysiaka. Mam takie w Polandii, starsze koreańskie, też upgradowałem, ale to cały czas taki Ibek zwyczajny - wiosło fajnie gra, ale są lepsze.
Mając tyle kasy szukałbym używanych starszych Jacksonów lub Charveli, ewentualnie starsza RG550 od Ibaneza.
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
losswistakos
Posty: 369
Rejestracja: 28-05-2011 22:00

14-11-2013 14:00

Witaj ;)

Tak się składa, że mam na sprzedaż najwyższą serię SG ze stajni epiphone'a, czyli nieprodukowany już model G400 CUSTOM.

http://tablica.pl/oferta/epiphone-g-400 ... e9f5e6e6a7

Cena dla forumowicza to 1150 złotych. Mogę też sprzedać bez pikapów za 900złotych (to wstawisz sobie co chcesz wg preferencji) :)

Fajne jest na pewno to, że masz wycięcia pod 3 humbuckery, więc jak się uprzesz, to zrobisz sobie go nawet w H-S-H, czy w H-S-S.

Co do przetworników, które są zamontowane, to są to dwie Tesle Plasmy 2.
Ich brzmienie określiłbym jako lekko "dopalony" Vintage ;)

Jeśli chodzi o jakość, to naprawdę solidne wiosło z wysokiej półki. W dodatku jest całe wyekranowane. Nic tylko grac ;>

Zapraszam serdecznie do ogrania na mojej lampie lub swoim wzmacniaczu ;>

Polecam :)
Fender Standard Stratocaster +Marshall JCM 2000 - DSL 401
charlietheunicorn pisze:Typowy no life, co swoją reputację próbuje podbudować w internecie.

Awatar użytkownika
Tipereth
Moderator
Posty: 815
Rejestracja: 16-07-2011 20:53

14-11-2013 14:23

Celowałbym w ibki, używane charvele jak powiedział kolega też są świetnym wyjściem.Od siebie polecam Ci Ibaneza rga42, będzie bardzo wygodny i posłuży CI na parę ładnych lat.
http://muzyczny.pl/135362_Ibanez-RGA-42 ... yczna.html
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Awatar użytkownika
Celion
Posty: 65
Rejestracja: 28-08-2013 10:25

14-11-2013 19:37

Hofner HC502
Gibson SGJ
Roland Cube 80X

Hubciox
Posty: 9
Rejestracja: 12-02-2013 15:43

14-11-2013 23:09

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. :)
Poszukam i zastanowię się nad tymi gitarami, które mi zaproponowaliście, lecz na razie mam jeszcze parę pytań.

Więc z 350'tki mam zrezygnować kompletnie?
Co byście powiedzieli o gitarach, które oferuje Losswistakos i Celion?
I co sądzicie o takich gitarach jak:
http://allegro.pl/jackson-ps-2-performe ... source=mlt
http://allegro.pl/ibanez-rgt42-dx-korea ... 45923.html
http://allegro.pl/esp-ltd-mh-300-i3703555092.html
http://allegro.pl/ibanez-s520ex-black-i3708600880.html
http://allegro.pl/jackson-dk2-japan-sey ... 80720.html
http://allegro.pl/ibanez-rg370-crunch-l ... 55838.html

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

14-11-2013 23:28

Z tych co podaleś to ten 1 performer i ostatni ibanez są warte uwagi, super pickupy w obu ;)

Awatar użytkownika
losswistakos
Posty: 369
Rejestracja: 28-05-2011 22:00

15-11-2013 08:56

Co do tych, które wstawiłeś, to ESP nie polecam.
A co do Jacksonów i Ibanezów, to niestety się nie znam, bo nie mój typ wioseł :>

No i zapraszam do ogrania swojego ;>
Fender Standard Stratocaster +Marshall JCM 2000 - DSL 401
charlietheunicorn pisze:Typowy no life, co swoją reputację próbuje podbudować w internecie.

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

15-11-2013 11:10

Witam
Odpuść sobie na zawsze ibaneza rg350 a co do wskazanych:
1. Jackson – słaby most, dobre pickupy, progi do szlifu ale co u mnie dyskwalifikuje to wiosło to obicie na gryfie (zdjęcie 14). Korpus może być obity ale gryf musi być bez skazy. Out:)
2. Ibanez RGT42 – dobry most Edg pro, pickupy do wymiany, progi do czyszczenia pastą polerską ale malowany gryf. Miałem MTM2 z malowanym gryfem i mi nie pasował. Dla mnie gryf tylko lakierowany. Out:)
3. ESP – słaby most floyd rose special, pickupów nie znam ale sądzę, że średnie i znów malowany gryf. Out:)
4. Ibanez S520 – nigdy nie byłem fanem serii S, ale do rzeczy: pickupy do wymiany, mostek niezły ze śrubą do regulacji menzury fajna rzecz ale mocno zardzewiały. Jak lubisz S to warty rozpatrzenia. Maybe:)
5.Jackson DK2 – słaby most a reszta ok. Brzydki kolor wg mnie. Maybe:)
6. Ibanez rg370 – poza pickupami nic w tej gitarze nie jest fajne. Out:)
Zwyciężcą jest Jackson DK2 i Ibanez S ale ja upieram się, żebyś szukał wśród prestige 1570 lub RG550.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15-11-2013 12:38 przez andrzejbabel, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

15-11-2013 20:24

andrzejbabel pisze:1. Jackson – słaby most, dobre pickupy, progi do szlifu ale co u mnie dyskwalifikuje to wiosło to obicie na gryfie (zdjęcie 14). Korpus może być obity ale gryf musi być bez skazy. Out:)


Obrazek
Jakie obicie? To takie małe jak połowa ogryzgniętego paznokcia???
Most nie jest taki słaby, jest to Jacksonowska kopia Schallera, miałem kilka wioseł z tym mostem - Takeuchi to nie jest, ale lepszy niż obecnie pakowane licencje. Co do progów gitara jest w pełni wyregulowana, razem z progami przez Graham Noden Guitars w UK, przed moim zakupem. Jak chcesz gitarę bez drobnostek kosmetycznych, która ma prawie 20 lat???
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-11-2013 22:10

raczej to na koncu glowki mial na mysli -- taka estetyke wyznaje i tyle widocznie.

natomiast co do progow, to po zdjeciach nie wyglada to dobrze, ale nie wyrokuje, bo nie widzialem tego sprzetu z bliska.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

15-11-2013 22:32

to na główce wielkości całego ogryzka paznokcia. Gitara była u lutnika, co się czuje :)
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-11-2013 22:50

widocznie uznal, ze nie trzeba szlifowac.
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Awatar użytkownika
ma95
Doradca
Posty: 5303
Rejestracja: 05-10-2012 18:08

15-11-2013 23:08

andrzejbabel pisze:2. Ibanez RGT42 – dobry most Edg pro, . Dla mnie gryf tylko lakierowany. Out:)

To jest tylko twoja opinia, a akurat RGT ma gównianego Edge II/III a nie porzadny most typu lo pro.
3. ESP – słaby most floyd rose special, pickupów nie znam ale sądzę, że średnie i znów malowany gryf. Out:)

Tak, special jest słaby a to gówno z ibaneza jest ok. Idź głosić swoje gówniane poglądy gdzieś indziej.
Przystawki ma akurat bardzo ok,
4. Ibanez S520 – nigdy nie byłem fanem serii S, ale do rzeczy: pickupy do wymiany, mostek niezły ze śrubą do
regulacji menzury fajna rzecz ale mocno zardzewiały. Jak lubisz S to warty rozpatrzenia. Maybe:)

Wow, śruba do regulacji menzury ! Opowiedz nam więcej ;)
5.Jackson DK2 – słaby most a reszta ok. Brzydki kolor wg mnie. Maybe:)

To samo co wyżej z mostem,
6. Ibanez rg370 – poza pickupami nic w tej gitarze nie jest fajne. Out:)

Ma dokładnie ten most co RGT, także gubisz się sam w tym co piszesz. Innymi słowy gówno się znasz.


Zwyciężcą jest Jackson DK2 i Ibanez S ale ja upieram się, żebyś szukał wśród prestige 1570 lub RG550.
Pozdrawiam

z RG550 się zgodzę, ale 1570 bo co ? Most ma do bani ;)

Awatar użytkownika
starahuta
Posty: 7044
Rejestracja: 24-02-2013 19:34

15-11-2013 23:22

ma95 pisze:
andrzejbabel pisze:
4. Ibanez S520 – nigdy nie byłem fanem serii S, ale do rzeczy: pickupy do wymiany, mostek niezły ze śrubą do
regulacji menzury fajna rzecz ale mocno zardzewiały. Jak lubisz S to warty rozpatrzenia. Maybe:)

Wow, śruba do regulacji menzury ! Opowiedz nam więcej ;)


aj, zatzne! nie zaplacilem nalezytej uwagi, a tu prosze -- sucharek :)

ale jak jedna sruba to gorzej niz w tele, gdzie sa az trzy!
"...ten pouczający ton zrzędliwego wuja, który złotymi radami
naprawia świat z olimpijskiej wysokości własnego fotela"

Hubciox
Posty: 9
Rejestracja: 12-02-2013 15:43

16-11-2013 00:01

W końcu już nie wiem kogo słuchać ale poszukałem paru kolejnych i co byście powiedzieli o tych?

http://allegro.pl/jackson-dkmg-japonia- ... 86230.html
Chyba mój faworyt. Moja teraźniejsza gitara jest raczej w gorszym stanie, a ta może ładnie grać. No i humby EMG. :)

http://allegro.pl/ibanez-js100-joe-satr ... 70846.html
Sygnatura raczej zwraca uwagę, ale czy to dobre wiosło?

http://allegro.pl/ibanez-rg470-japonia- ... 84599.html
Ta też może być ciekawa. Nie znam się ogółem na gitarach niestety, więc tutaj macie specyfikacje, a jak sama specyfikacja jest w porządku, to mógłbym poprosić autora o zdjęcia i opis, bo tutaj niestety coś chyba zginęło. ;)

Kod: Zaznacz cały

Body material:
Basswood
Neck joint:
Bolt-on (square heel)
Bridge:
Edge
Neck type:
Wizard
Neck material:
1-Piece Maple
Fingerboard:
Rosewood
Inlays:
Pearl Dots
Frets:
24 / Jumbo

[b]Nie wiem czy pozmieniał pickupy ale[/b]

Neck PU:
IBZ V7 (Vintage 7)
Mid PU:
IBZ S1 (Single 1)
Bridge PU:
IBZ V8 (Vintage 8)


http://allegro.pl/jackson-professional- ... 09285.html

http://allegro.pl/washburn-kc-ltd-chica ... 73247.html
Washburn to chyba nie jest jakaś super firma ale jestem ciekaw tego co powiecie.

Dzięki wielkie za wszelką pomoc, bo chyba jestem ciężkim klientem. :)

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

18-11-2013 07:27

Ksantyp właśnie to obicie z Twojego zdjęcia dla mnie jest dyskwalifikujące, a mostek i progi sam wiesz:)

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

18-11-2013 08:45

Do ma95 naskoczyłeś na mnie jak wściekły bulterier:
1. Ibanez RGT42 – przyjrzyj się na zdjęciu jaki to most. Przyzwoity most edge pro a nie jakieś wymieniane przez Ciebie egde II czy III
2. ESP – floyd rose special jest słaby, pickupy tesla napisałem przecież że nie znam ale z opinii innych średnie. Edge pro to nie gówno z ibaneza
3.Chyba Ty i starahuta nie mieliście w ręce gitary z mostkiem EZ. Informuje, że nazwana przeze mnie śruba do regulacji menzury (wkręcona w górną część mostka) służy do regulacji menzury. Wkręca się ją w tylną część mostka, luzuje śruby siodełka i kręcąc nią reguluje menzurę i tak z każdą struną. Poczytajcie obaj o konstrukcji mostów Edge zero. Wow szok prawda?
4. Ma 95 jak nie widzisz różnicy między mostem Edge pro w RGT i Edge III w RG370 to nie oceniaj mnie tak ostro, bo TY mało że gówno wiesz to jeszcze jesteś ślepy.
1570 mimo, że to najniższa półka prestige to wciąż japońska produkcja, która ma most edge pro bardzo fajny. Po wymianie pickupów to gitara przewyższająca RG550.
Chyba zżera Cię zazdrość bo inni mają lepszy sprzęt i może wiedzą więcej i chyba lepiej grają. Oceniłem gitary i to są moje opinie. Można się z nimi zgadzać lub nie ale nie możesz mnie obrażać. Jesteś jakimś dresem z kompleksami czy co? Ucz się czytać ze zrozumieniem i szanuj ludzi. Ja pierdole masakra. Grając sety z innymi też się tak zachowujesz? Siedzisz w domku bo nikt nie chce z Tobą grać? Masakra.
Ostatnio zmieniony 18-11-2013 14:46 przez andrzejbabel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

18-11-2013 09:02

andrzejbabel pisze:Ksantyp właśnie to obicie z Twojego zdjęcia dla mnie jest dyskwalifikujące, a mostek i progi sam wiesz:)

Jakbym się takimi rzeczami jak ty przejmował, to bym gitary żadnej nie miał. Sorry, ale to jest śmieszne ta argumentacja z tym obiciem, całkowicie dla mnie nie masz pojęcia o gitarach, skoro takie coś dyskwalifikuje wiosło - uwierz mi mam parę osobistych gitar i to >>obicie<< nie istnieje przy tamtych, a grają od ponad 30 lat jak złoto i nie ma z nimi problemów. Do tego zapytam jak chcesz mieć prawie 20letnie wiosło bez kosmetycznych znaków czasu? Musiałbyś je trzymać w kejsie cały ten czas i na nim nie grać - a to bez sensu.

BTW wszystkie mostki Ibaneza są do pipla nie podobne LOL Nie cierpię tych konstrukcji.
A czemu FR Special jest słaby????
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

MalmSteen
Posty: 61
Rejestracja: 22-10-2013 19:46

18-11-2013 09:19

Jesli polujesz na sg to mam na sprzedaż :) Sg Special Gibson za śmieszne pieniądze. Pozdrawiam :)

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

18-11-2013 10:01

Ksantyp nie obrażaj się jak panienka. Kupiłem kiedyś ibaneza rg3120 i miał podobne obicie. Jednym to nie przeszkadza, bo to świadczy o tym, że gitara używana wg Ciebie....zgoda chociaż niekoniecznie. Nie czepiam się otworów po wkrętach w topie gitary czy ubytku w główce gryfu. Wgniecenie na gryfie w moim 3120 zawsze wyczuwałem po dłonią, aż naprawił to lutnik. Taki jestem i już ale napewno nie znam się gorzej na sprzecie od Ciebie. Nie da się uniknąć obić gitary jasne, ale gryf dla mnie musi być bez skazy. Tobie to wystarcza żeby osądzać innych. Ktoś ma inne zdanie to zaraz jest atakowany. Nie zjadłem wszystkich rozumów ale troche gratów miałem i mam. Jeżeli na czymś się nie znam to staram się nie wypowiadać. Rozumiem, ze to Twoja gitara i chcesz ją sprzedać, więc wyluzuj stary i ogarnij sie. Jesteś handlarzem więc Cie rozumie. Znam takich jak Ty. Potraficie zareklamować słaby sprzęt w taki sposób, że przeskakuje półkę wyżej a wadę zamienić w zalete:) Przy zakupie gitary pewnie zauważasz wszystko a przy sprzedaży jesteś ślepy. FR special słaby bo nie trzyma stroju. Nie ma idealnego mostka, ale mostki ibaneza edge czy lo pro edge to czołówka. A jak myślisz dlaczego nazwano go special a nie zamontowano standardowego FR? Dlaczego istnieją pickupy jak dimarzio/ibz czy duncan designed? Jestem przekonany, że znasz odpowiedź. Podobnie jest z FR special. Wyluzuj i nie bądź cipą. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
ksantyp
Doradca
Posty: 1124
Rejestracja: 26-03-2010 08:13

18-11-2013 16:29

andrzejbabel pisze:Ksantyp nie obrażaj się jak panienka. Kupiłem kiedyś ibaneza rg3120 i miał podobne obicie. Jednym to nie przeszkadza, bo to świadczy o tym, że gitara używana wg Ciebie....zgoda chociaż niekoniecznie. Wgniecenie na gryfie w moim 3120 zawsze wyczuwałem po dłonią, aż naprawił to lutnik. Taki jestem i już ale napewno nie znam się gorzej na sprzecie od Ciebie.


To kto tu jest panienką? :0

andrzejbabel pisze:Jesteś handlarzem więc Cie rozumie. Znam takich jak Ty. Potraficie zareklamować słaby sprzęt w taki sposób, że przeskakuje półkę wyżej a wadę zamienić w zalete:) Przy zakupie gitary pewnie zauważasz wszystko a przy sprzedaży jesteś ślepy.


Nie jestem żadnym handlarzem, przecież nie żyję z wioseł, to jest moje hobby poza pracą, takie sobie wybrałem, że chce mieć dużo wioseł ze średniej - dostępnej półki w swym portfolio, a nie stać mnie na trzymanie wszystkiego. Nie zachwalam w jakiś szczególny sposób instrumentów, których aktualnie się pozbywam, piszę jak jest, a że wybieram raczej tylko te gitary, które są w założeniu dobre... Nie jestem ślepy ani przed ani po sprzedaży - przeginasz pałe kolego z tymi wywodami i to konkretnie. Powiedz mi jakbym mógł prowadzić jedno forum, a na drugim być doradcą, jeśli bym ściemniał ludność w temacie wioseł??? Trochę bezsensu - co, nie?

http://allegro.pl/show_user.php?uid=15725572 - komentarze mówią same za siebie :)

andrzejbabel pisze:A jak myślisz dlaczego nazwano go special a nie zamontowano standardowego FR?


Bo jest z Korei i z innych stopów, ale i tak w kategorii mostów tanich jest najlepszy. Ja musiałem swoje Ibanezowskie mostki zablokować (mam dwa Ibanezy, i to takie taniochy koreańskie), a przez me ręce przeszło też tego sporo - zadowolenia żaden mi nie przyniósł. Najlepszy jest oryginalny Floyd, potem Schaller i Gotoh - potem lepsze mostki i te syfiaste z żeliwa.

andrzejbabel pisze:Dlaczego istnieją pickupy jak dimarzio/ibz czy duncan designed?


Widzisz, DiMarzio/IBZ są robione w USA w tej samej fabryce, nie są gorsze jakościowo, czy materiałowo od innych DiMarzio z tej samej fabryki - to są po prostu modele dawno temu zakontraktowane z Ibanezem, do ich gitar - to są bardzo fajne przystawki tak swoją drogą. Duncan Designed to znowu przystawki robione w Korei na podstawie specki z USA... jednak jest różnica. DD zresztą to są całkiem całkiem picki również.


andrzejbabel pisze: Nie czepiam się otworów po wkrętach w topie gitary czy ubytku w główce gryfu.


Bo nie ma się czego czepiać, to wszystko jest uwzględnione w cenie gitary, która bez pickupów kosztuje około 700pln, co za tej klasy wiosło jest okazją. Są dziurki bo w gitarce był zamontowany picek MIDI, ale niczemu to nie stanowi.

andrzejbabel pisze:Pozdrawiam

Pozdrawiam
FILMIKI O GITARACH - vlog gitarowopodobny

WYPRZEDAJE KOLEKCJE - DOBRE GITARY W JESZCZE LEPSZYCH CENACH.


NTK Ekipa

andrzejbabel
Posty: 19
Rejestracja: 02-07-2012 11:08

18-11-2013 17:27

Ksantyp cieszę się, że potrafiłeś mi odpowiedzieć bez obrażania mnie:) Zapomnialeś o fajnych mostach Kahler. Montowane byly kiedyś w Kramerach. Masz rację jeśli chodzi o mostek ibaneza edge III, bo to pomyłka, ale edge pro a już napewno edge, lo pro czy EZ (nie EZ II) to mosty wysokiej klasy. Miałem dimarzio/ibz i wymieniłem na dimarzio paf pro i środkowy na area 67. Masz racje, że wg specyfikacji są identyczne z poszczególnymi dimarzio. Rożnica między dimarzio/ibz a dimarzio jest jak starymi v7 i v8 a dimarzio/ibz. a duncany to jeszcze wieksza przepaść, ale dimarzio/ibz ujdą. Nic do Ciebie nie mam ale szkoda, że oceniłem dla chlopaka gitary na podstawie wlasnych doświadczeń a zostałem tak sponiewierany. Szczerze gratuluje pozytywów na allegro. Pozdrawiam

Hubciox
Posty: 9
Rejestracja: 12-02-2013 15:43

02-12-2013 19:38

Przepraszam, że odkopuję po takim czasie. Kompletnie ostatnio nie miałem czasu... Niestety pieniądze rozeszły się szybko na inne, nieprzewidzianie potrzeby i zaczynam zbierać od nowa.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Przeczytałem każdy post i parę wiadomości prywatnych, które zapewne pomogą mi podjąć później decyzję. Myślę, że do niektórych osób jeszcze niedługo się odezwę.
Jeszcze raz dziękuję i wybaczcie za obsuwę czasową. ;)

Hub

Wróć do „Jaka gitara elektryczna powyżej 1000zł”