speedgonzo
Posty: 1
Rejestracja: 03-10-2013 19:03

13-10-2013 21:19

Witam. Po 20 latach abstynencji muzycznej , wróciłem do gry ( dla przyjemności ) na gitarze. Nabyłem czeskiego akustykaFURCH D20 . Pierwotnie planowałem zakup elektroakustyka , jednak po zasięgnięciu opinii forumowiczów - zdecydowałem się założyć elektronikę sam ( oczywiście z pomocą lutnika ). Firma Furch fabrycznie zakłada elektronikę FIschmana o wartości ok 400 zł ( taka jest różnica w cenie między tym samym modelem gitary z elektroniką i bez ).
Ponieważ nie mam najmniejszego nawet doświadczenia i wiedzy na temat przetworników do gitar akustycznych - proszę o poradę i obiektywną opinie . Potrzebuję dobry lub bardzo dobry przetwornik do mojej gitary .
Myślę o firmie L.R. Baggs modele : M1 lub np M 80 , Shadow - w symbolu na końcu 22 , może jakiś wyższy model Fischmana a może coś innego . Oczekuję pomocy i porady od użytkowników a nie sprzedawców

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

14-10-2013 19:41

Polecam zwrócić uwagę na bardzo dobrą serię przetworników Seymour Duncan, mianowicie Woody:
http://taniestruny.pl/przetworniki/seym ... akustyczne
Szczególnie polecam modele XL, z indywidualnie regulowanymi nadbiegunnikami.
Obecnie to jedne z najlepszych przetworników do gitary akustycznej w tym przedziale cenowym.
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Wróć do „Przetworniki”