kubulus
Posty: 24
Rejestracja: 21-08-2010 16:14

16-07-2013 16:59

Po negocjacjach z rodzicami, którzy udzielą mi 0% kredytu, mogę sobie zaszaleć.
Otóż, obecnie posiadany behringer już nie zaspokaja moich potrzeb, początkowo sie nim jarałem, ale jak wiadomo wymagania z czasem i "doświadczeniem" wzrastają no i trzeba inwestować.

Siedzę cichutko na tym forum od tygodnia czytając charakterystyki piecy lampowych. Jest to dla mnie coś nowego, do tej pory ciągle tranzystory.
Objezdziłem wszystkie sklepy muzyczne w promieniu 60km no i niestety nic poza hybrydą nie znalazłem (Mazury...)

Szukam w pełni lampowego wzmacniacza, może być head, może być combo. Raczej używany, nowy za tyle nie kupie.
Ważne jest aby miał ten "reduktor mocy" czy jak to tam się zwie ;) chciałbym uzyskać brzmienie także podczas gry w pokoju. Combo rzędu 5W mnie nie interesuje gdyż chciałbym też czasem pograć na zewnątrz czy na jakiejś małej "scenie".
Gatunek muzyki jaki gram to Metal. Oczywiście nie ograniczam sie, czasem trzeba pograć "do kotleta" czy jakieś inne gatunki, wiec clean też mnie interesuje. Co do przesteru chciałbym aby wszystko ze wzmacniacza, ew. jakaś kosteczka na dopałke.
Zależy mi żeby były przynajmniej dwa kanały z oddzielną korekcją.

Budżet? w 2000-2500 chciałbym się zmieścić (jesli head to wliczyc też trzeba kolumnę w tę kwotę)

Edit. Gitara jaką posiadam to Ibanez RGT (Emg 81/85)

Co sądzicie o tym? http://allegro.pl/hi-gain-120w-lampa-ib ... 23488.html
Obrazek

Dzonej13
Posty: 121
Rejestracja: 25-10-2012 19:31

28-07-2013 16:31

Ibanezy, że tak powiem, du*py nie urywają.
Jeśli chodzi o genialne heady lampowe, to poszukaj coś ENGL-a. Rewelacyjne brzmienia i jakość. Niestety nie powiem ci jaki model i czy się zmieścisz w budżecie bo nie mam rozeznania. Wiem tylko, że po ograniu kilku modeli spokojnie jestem w stanie polecić tą markę.
Shine Razor WRL590NT
B.C. Rich ASM Zoltan AZ2MM
Obrazek
Kustom 100HV
Obrazek
BOSS ME-25
DigiTech METAL MASTER
Dunlop CryBaby
TC Electronic Nova Repeater

Awatar użytkownika
kiczerniak
Posty: 40
Rejestracja: 01-03-2012 10:27

10-08-2013 13:23

Zainteresuj się firmą Jet City. lampy, świetnie brzmiące za śmieszne pieniądze. Spróbuj ograć gdzieś. Ja kupiłem i nie żałuję.
Brzmienie idzie z łapy.

Awatar użytkownika
Blisher
Posty: 139
Rejestracja: 08-05-2011 17:05

25-09-2013 21:52

Zobacz firmę MG, robi wzmacniacze na zamówienie, customowo. Troszkę dołożysz i kupisz na prawdę zawodowy sprzęt za dobrą cenę

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”