RealPatriot
Posty: 7
Rejestracja: 26-08-2013 20:38

26-08-2013 20:59

Witam,
plastikowe siodełko fabrycznie montowane w końcu odmówiło posługi i muszę je wymienić. Dokonałem zakupu (niezbyt dobrego) i mam dwa pytania.
Dostałem tzw lewe siodełko (dopasowane do strun w lewej gitarze), czy można je obrócić i dopasować do prawej (i sprawiedliwej) gitary? Od strony główki powinno być zaokrąglone, od gryfu proste. Po odwróceniu... jest odwrócone :)
Co więcej: wymierzenie sprowadziło się do sprowadzenia najbardziej pasującego siodełka. Jednak różnica in minus 3/10 mm stanowi wielką dziurę. W tym miejscu mam pytanie - czy trzeba szukać innego siodełka i je spiłować (nie znalazłem odpowiedniego), czy to można jakoś elegancko przymocować np przyklejając w puste miejsce kawałek drewna/plastiku/silikonu.
Poniżej zdjęcie

LordMarcinikx
Posty: 64
Rejestracja: 06-02-2012 21:59

27-08-2013 20:36

Najlepiej by było jak byś kupił nowe i spiłował, bo jak się mówi, lepiej jest mieć czegoś za dużo i odrzucić niż dosztukowywać :D Spiłować możesz na papierze ściernym o niedużej grubości ziarna i powinno być dobrze.
Obrazek ----> Behringer HB-01 ----> Marshall EchoHead -----> Alembic Stratoblaster DIY ---->Jean Paul GT30H (head) + Kolumna Palmer 212 custom Man-O-War

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”