Awatar użytkownika
krechaSP
Posty: 569
Rejestracja: 04-08-2012 02:46

16-08-2013 00:53

sytuacja taka. dziewczyna moja ma defila (klasyczny) na którym jest syf jak głowa mała. na myśli mam popękany lakier (ŻADNYCH OBIĆ !, a gitara z lat 80 maksymalnie) gitara gra, no jak to defil wiadomo, struny metr nad gryfem. gitara pamięta jeszcze jej dziadka, który (pech chciał) zmarł dawno dawno temu tak, że nie można było myśleć o jej istnieniu nawet w trybie przypuszczającym w tamtych czasach. poproszony zostałem o wizualne odnowienie. nie chodzi tu rzecz jasna o zrobienie tego porządnie. nie chodzi o to żeby to pomalować (cytując Siarę) "szprajem, gamoniu !". musi to być zrobione "jak trzeba". żeby było jasne. nie pytam co i jak, bo to czytałem. pytam czym. Co kupić (najlepiej podajcie markę, nazwę etc, której używaliście. chodzi mi o sprawdzone produkty). druga część mojego pytania dotyczy mostka oraz siodełka. najlepiej chciałbym z asortymentu guitarproject, bo mogę sobie podjechać do nich i wziąć wszystko z marszu. które siodełko kupić ? oraz co zrobić z mostkiem w tej gitarze ? wymienić na nowy, czy co mam zrobić, bo struny są z 1,5 cm nad gryfem...

nie oddam tego nikomu, bo chcę zaplusować u jej matki ;) chcę pokazać, że da się na tym jeszcze grać i coś z tego zrobić :P

z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Slejsz
Posty: 152
Rejestracja: 16-03-2012 20:10

16-08-2013 08:35

Musi być zrobione jak trzeba ale nie porządnie, czy w tym wypadku nie wystarczy Ci puszka dupli-color z tesco?
A tak całkiem poważnie to jeśli chodzi o spreje to jestem zwolennikiem nabijania ich w mieszalni lakierów, jakość jest o wiele lepsza niż w przypadku kupnych sprejów. Do tego nabiją Ci bezbarwny i masz już zestaw do malowania.
Nie wiem wprawdzie co kładli na defile ale po takim akrylu to on już chyba w ogóle nie będzie grał : D
Jeśli chodzi o mostek, w GP jest jeden do gitary klasycznej, pytanie tylko czy nie bardziej opłacalne będzie odnowienie obecnego i zamontowanie jakiegoś przyzwoitego strunnika typu Graph-Tech ;)
Maison Superstrat|Ibanez RG1570Z|LAG T66D|JCM800 2204 + AVT412A

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”