shoes08
Posty: 10
Rejestracja: 10-10-2012 15:59

25-07-2013 22:23

Witam, mam taki oto problem. Mam zainstalowany program Amplitube oraz Audacity.
Gdy podłączam gitarę do komputera to wszystko jest dobrze komputer ją widzi i w nasłuchiwaniu ją słychać. Jednak gdy włączę program Amplitube sygnał gitary znika w panelu sterowania, ale w Amplitube wciąż pozostaje i wszystko działa normalnie. Problem polega na tym, że mimo iż w Amplitube wszystko jest ok to Audacity nie wykrywa mikrofonu (gitary) i nie mogę nic nagrać. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Reverend
Doradca
Posty: 1534
Rejestracja: 26-10-2012 21:25

25-07-2013 23:58

Chwila... nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale nie chodzi o to, że Amplitube zabiera sobie jakby prawa dla "sterownika" gitary, czyli będzie ona "dostępna" tylko dla niego (to znaczy tylko w nim będzie widoczna i możliwa do korzystania)? Jak normalnie włączysz Amplitube, to dla innego programu (jak Audacity) gitara będzie raczej niedostępna/niewidoczna. Podobnie mam z dźwiękiem - włączony np. JamVOX sprawia, że nie odbieram audio ani z odtwarzacza muzyki, włączonego YT i tak dalej... Albo nagrywaj w Amplitube, albo odpal go jako wtyczkę w Audacity - wtedy wszystko powinno być okej. A jak to zrobić to już samemu musisz dojść - ja nie próbowałem, a materiału w internecie chyba sporo :)

Wróć do „Nagrywanie gitary”