MayStrim
Posty: 24
Rejestracja: 14-05-2013 10:50

20-07-2013 17:27

Witam,
chce zrobić izolację w moim stracie za pomocą taśmy miedzianej, w związku z tym mam kilka pytań:
1.Komorę mostka, a zwłaszcza tam gdzie są sprężynki też oklejać?
2. w innym wątku z tym związanym wyczytałem o tym, że trzeba poprowadzić uziemienie do izolacji, jednak nie za bardzo skumałem o co biega, więc, czy mógłby mi ktoś powiedzieć, który dokładnie który kabelek, gdzie przylutować?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
marcowyzajac
Posty: 1760
Rejestracja: 17-04-2013 20:35

20-07-2013 18:20

1. wedle uznania. mozesz od razu tam okleic miedzia, mozesz najpierw pod pickguardem i sprawdzic czy trzeba cos jeszcze.

2. uziemienie w tym wypadku to zewnetrzna czesc jacka, czyli nie ten bolec ktorym idzie sygnal, ale to drugie, na zewnatrz.

i po trzecie. proponowalbym pisac "ekranowac" a nie "izolowac", bo to cos innego. metale raczej nie sa dobrymi izolatorami, o czym dobrze wiemy z lekcji fizyki na poziomie podstawowki, tak sie czepiam, ale taki juz jestem;)
Obrazek
Новый скин форум- трагедия!!!

MayStrim
Posty: 24
Rejestracja: 14-05-2013 10:50

20-07-2013 18:29

ekranować, właśnie tego słowa mi brakowało przy pisaniu posta:)

Awatar użytkownika
James_Bond
Doradca
Posty: 551
Rejestracja: 16-09-2007 16:58

20-07-2013 18:37

Nie ma za bardzo sensu obklejanie komory mostu, bo sam w sobie jest kupą żelastwa, więc pasek taśmy niewiele tam zdziała :)
I taka dobra zasada- wszystkie kable masy/ ekranowania powinny się spotykać w jednym miejscu, ale w wypadku strato wystarczy, że "przytrzaśniesz" taśmę obudową potencjometra/ przełącznikiem i już masz podłączenie do masy:
http://imageshack.us/photo/my-images/713/dscn1490j.jpg/
-rozkręcasz, obklejasz pickguard(najwyżej izolując taśmę miedzianą od kabli z potencjometrów paskami taśmy izolacyjnej), montujesz na nowo. Osobiście przed przyklejaniem folii miedzianej jeszcze odtłuszczam pickguard odtłuszczaczem, ale pewnie i tak folia się będzie trzymać bez tego (polecam gitarzystom wszystkim ten środek, cudo: http://www.sorana.pl/files/meglio-odtlu ... 750-ml.jpg )

Wróć do „Renowacje i konstruowanie instrumentów”