Filu888
Posty: 17
Rejestracja: 14-11-2012 15:26

13-07-2013 14:09

Witam, posiadam Marshalla JCM 900 Master Volume (Head plus paka Marshall 1960 na celestionach G12t-75) i szukam jakieś dopałki aby wyciągnąć z niego jak najwięcej szatana i zła. Wraz z zespołem gram przeważnie Death Metal i przester zawarty we wzmacniaczu czasem mi nie wystarcza. Jak narazie zastanawiałem się nad kilkoma kostkami:
-Ibanez TS9
-MXR GT OD
-MXR ZW 44
-Blackstar HT DIST (wydaje mi sie że efekt może mieć w sobie za dużo przesteru, i gdy go podłączę będzie słychać mnóstwo pierdów i trzasków)
-EH Metal Muff (To samo co z powyższym)
Która z tych kostek według Was byłaby najlepszą opcją? Narazie niestety nie mam możliwości ogarnia ich na moim wzmacniaczu, ale w przyszłości może się uda. Na dopałkę mam około 600zł. Sprawdzałem już dwie kostki od bossa, metal core i metal zone (Sprzedam), ale niestety nie zgrywały się z Marshallem. Było słychać kupię pierdów, trzasków i szumów.
Obrazek + EMG 81/60 Obrazek

Awatar użytkownika
Havok
Posty: 324
Rejestracja: 25-09-2011 21:51

13-07-2013 14:23

ZW 44
Peavey 6505+, Diezel Herbert,Fryette Sig X, Marshall/Mesa Boogie Full stack, Jackson RR24YB, DBZ Venom, Ran Custom,Washburn D200 PROE, ZW Overdrive,ZW-45,KK Equalizer, ISP Decimator,TC Hall of Fame, Cioks power supply


GG:13411895

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

13-07-2013 14:35

ZW44 to to samo co SD1 od Bossa, więc nie ma sensu. Jak masz SD1 to możesz sobie zrobić mod i masz SD1/TS9 z tego co dobrze pamiętam.
Poluj na Exara TD02, bo wyrwiesz go za 40/50 zł a przester będzie konkretny. Dopalałem nim B52 i spoko to się sprawdzało. Albo szukaj na Y2B co ludzie używają do dopalenia tego wzmaka do twoich klimatów.
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Filu888
Posty: 17
Rejestracja: 14-11-2012 15:26

13-07-2013 15:06

Exar? Naprawdę? NIe słyszałem dobrych opinii o efektach tej firmy. Mam coś koło 600zł na dopałkę, a miałbym kupić coś co kosztuje 50zł? Co sądzicie o dopaleniu JCMa Blackstarem HT Dist albo HT Boost? Dobrze to zabrzmi? Musiałbym ograć ale nie mam możliwości... Chcę dopalić tego Marshalla żeby przester "zmiażdżył dupę i urwał jaja" jak narazie niestety tylko "urywa dupę". Wydaje mi się że ZW 44 nie dopali go dostatecznie...
Obrazek + EMG 81/60 Obrazek

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

14-07-2013 12:01

Miałem kilka Exarów i nadal z nich korzystam i jestem z tych zabawek zadowolony. Jak chcesz dopałke za małą cene to zainteresuj się Koda Overdrive, bo to kopia Bossa SD1.
Warto jeszcze celować w Danelectro Cool Cat Drive/Overdrive.
Exary, Koda, Danelectro, Joyo, Harley Benton i Behringer to są kostki które można czasem nawet sprzedać z zyskiem jak ktoś kto kupuje wie co to jest, a jeśli nie to można spokojnie sprzedać za tą samą cene co się kupiło.
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

vinta9e
Posty: 748
Rejestracja: 12-02-2010 13:48

14-07-2013 15:25

Kup SD1 z drugiej ręki i zdaj relację z wrażeń. Jeśli nie przypasuje, odsprzedasz bez strat.
gg: 7450270

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

14-07-2013 19:56

Filu888 pisze:Mam coś koło 600zł na dopałkę, a miałbym kupić coś co kosztuje 50zł?

To, ze cos kosztuje 600zl nie znaczy, ze jest lepsze od czegos za 50zl. Kupisz za 600zl, po czym stwierdzisz, ze to nie jest brzmienie, ktorego chciales i sprzedasz za 300zl. Jezeli nie masz doswiadczenia to lepiej zaczac od czegos tanszego zeby wyrobic sobie zdanie, miec porownanie i wiedziec co sie chce zmienic.

Sprawdzonym polaczeniem z tym wzmacniaczem jest juz wymieniany Boss SD-1, ktory jest z jednej strony tani, a z drugiej uzywaja go nawet najbardziej znani gitarzysci. W dodatku jest go tyle, ze mozna kupic uzywanego za pol ceny. Mozna tez troche mocniej brzmiacego Bossa OD-3, da sie uzywanego kupic ponizej 200zl.

Z innych to dobra kopia TSa, ale mogla by byc jeszcze tansza
http://allegro.pl/biyang-xdrive-od8-tub ... 84732.html

Jeden z moim zdaniem najlepszych efektow do tego w ogole, nie ma zbyt duzo przesteru
http://allegro.pl/danelectro-cool-cat-t ... 27490.html

Jezeli moze byc bez przesteru to jest tez
http://allegro.pl/joyo-jf-38-roll-boost ... 61298.html

Jezeli natomiast chcesz by bylo tez dostepne duzo przesteru to
http://allegro.pl/joyo-jf-2-ultimate-dr ... 52399.html
lub Danelectro Cool Cat Drive

Filu888
Posty: 17
Rejestracja: 14-11-2012 15:26

14-07-2013 22:08

Chyba wypróbuję Joyo JF-2 Ultimate Drive albo SD1. Jeszcze się zastanowię, może ktoś w mojej małej mieścinie będzie miał którąś z tych kostek. Gdyby te nie wypaliły, co sądzicie o przesterach lampowych od Blackstara? HT Dual, HT Boost albo HT Drive... HT boost jak sama nazwa wskazuje jest do dopalania, ale wydaje mi się że może mieć dla mnie za mało przesteru. Przyznam szczerze że to że lampa jest w przesterze bardzo mnie kusi...
Obrazek + EMG 81/60 Obrazek

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

15-07-2013 00:34

Filu888 pisze:Chyba wypróbuję Joyo JF-2 Ultimate Drive albo SD1.

Ogolnie SD-1 da dobre rozeznanie, bo oba MXR o ktore pytales sa jego kopia, a w dodatku TS tez wcale nie jest tak bardzo inny. Natomiast ten Joyo to juz jeden z najmocniejszych overdrivow, wiec w nim na pewno nie braknie przesteru. Biorac pod uwage ile kosztuja mozesz sprawdzic oba, bo to wlasnie nie jest tak, ze sie kupuje jeden efekt i on bedzie tak dobry, ze nie trzeba juz nic innego kupowac. Wielu gitarzystow caly czas zmienia overdrivy i inne efekty, czesto nie tylko dlatego zeby zmienic na lepsze, ale po prostu zmienic na cos innego. W dodatku te dwa sa dosc rozne i wcale nie jest niespotykane aby ktos mial podlaczone 2 lub 3 overdrivy.

Przykladowo mozna podlaczyc 3 overdrivy, jeden jako wzmocnienie, jeden jako przester i jeden jako przester za chorusem. Nie znaczy to, ze komus nie wystarczy tylko jeden overdrive i nie bedzie na nim bardzo dobrze brzmiec, ale to po prostu trzeba sobie sprawdzic.

HT boost jak sama nazwa wskazuje jest do dopalania, ale wydaje mi się że może mieć dla mnie za mało przesteru. Przyznam szczerze że to że lampa jest w przesterze bardzo mnie kusi...

To nie jest przypadkiem czyste wzmocnienie bez przesteru? W takim przypadku w ogole lampa nawet jezeli dziala, to nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Poza tym Twoj wzmacniacz i tak nie jest w pelni lampowy i to wlasnie przester w nim, wiec nie masz sie co przejmowac kupowaniem efektow z lampami.

Jezeli natomiast chodzi o overdrive tej firmy to twierdza, ze jest to dokladnie to samo co w ich wzmacniaczach, a jezeli tak to dla mnie brzmi dobrze i jest dosc mocny.

acoto
Posty: 1085
Rejestracja: 12-06-2013 12:27

15-07-2013 09:16

joyo ultimate drive to kopia OCD fulltone'a czyli można ukręcić od lekkiego OD do całkiem sporego distortion. sd1 to któraś tam odsłona tjubskrimera czyli efektu najczęściej używanego do dopalenia. Powiem tak : mam aktualnie 4 dopałki pod nogami dlatego,że każda w inny sposób zmienia charakter brzmienia. Niestety nie gram wściekłego szatana i nie na jcm900, jednak najbardziej zadowolony jestem z dopalania TS'ami. Do solo 808 ,do "pogrubienia" riff;ów TS9. Poza tym jeszcze ocd i wampler tweed , ale wolę je jako samodzielne kości .Co nie znaczy,że nie można nimi dopalić.
[color=#00BFBF]sprzedam/zamienię: , Vantage Avenger 310 (SD invader)[color=#00BFBF][/color]

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

15-07-2013 10:28

acoto pisze:sd1 to któraś tam odsłona tjubskrimera czyli efektu najczęściej używanego do dopalenia.

W zasadzie SD-1 to OD-1 z dodanym tone, a OD-1 byl przed TSem. Co wiecej pracownik Maxona powiedzial, ze gdy skonczyli projektowac TSa to zauwazyli, ze pojawil sie w sprzedazy Boss, ktory jest identyczny z TS i dlatego wprowadzili do TS zmiany takie jak liczba diod i tone.

Wróć do „Distortion / Overdrive”