poznan-michal
Posty: 17
Rejestracja: 09-02-2009 18:53

17-06-2013 15:44

Witam!
Mam zamiar wymienić cały układ elektroniczny w moim Vintage V100, mianowicie przystawki, potencjometry, przełączniki. Dwa potencjometry Volume mi niepotrzebne i myślałem żeby wstawić zamiast jednego z nich dodatkowy przełącznik np. do rozłączenia cewek. Coś jak ma Hetfield w swoich Les Paulach wywalając jeden potencjometr i wstawiając przełącznik trój-pozycyjny. Zastanawia mnie tylko jak to działa, bo są trzy pozycje, a cewki albo są rozłączone albo nie, to trzecia pozycja pozostaje wolna. Czy jest to tak że dwie pozycje są od rozłączania cewek jednego z przetworników a jedna pozycja do pozostania w trybiue Humbackerów, a może jedna pozycja rozłącza cewki, jedna zostawia przetworniki w nie zmienionym połączeniu a trzecia całkowicie odcina sygnał? Taki układ elektroniki fabrycznie ma EPS/LTD Truckster i zastanawia mnie jak to działa. Nie znalazłem nigdzie w sieci takiego schematu połączenia, a zastanawia mnie jak coś takiego podłączyć, bo taki mały przełącznik dwupozycyjny trochę mi nie pasuje do tych cewek (estetycznie) a takiego dwu-pozycyjnego, który wygląda jak ten trój-pozycyjny w Les Paulach nie znalazłem, chyba że ktoś tu z forum mi coś takiego wskaże. Czy każdy lutnik powinien dać radę podłączyć dodatkowy przełącznik czy to na tyle nietypowy układ, że mogą być problemy. A może znacie jakiś schemat do takiego podłączenia?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zajkacz
Posty: 248
Rejestracja: 15-09-2011 22:45

17-06-2013 16:46

Zaden problem wstawic dwu pozycyjny, rozlaczone lub nie.

Wróć do „Przetworniki”