majkrro
Posty: 13
Rejestracja: 15-03-2013 12:38

31-03-2013 20:15

Witam. Mam basa ale to jest Defil Romeo 2 jest stary i nie dyiała ;/ ale zewnetrzne czesci sa dobre czy moge włozyc przetworniki od gitary elektrycznej (ogolnie cale "serce" gitary moge wymienic)? Sory za bledy ale cos nie tak z klawiatura. Dzieki za odp. ;)

Awatar użytkownika
Vinvi
Posty: 483
Rejestracja: 20-10-2012 14:10

01-04-2013 12:01

Przetworniki od zwykłej gitary w basie?Nie,nie,nie,nie,nie.
Jeśli będzie to działało to to będzie burczenie a nie dźwięk.
Lutniczy Strat HSS(Wilkinson/Schaller Hot Stuff)
Peavey Studio Pro 112
Niemiecki Klasyk No-name
Ernie Ball 11-54
https://soundcloud.com/vinvipl Djenty,ambienty i inne covery na moim Soundcloudzie.

majkrro
Posty: 13
Rejestracja: 15-03-2013 12:38

01-04-2013 15:31

aha bo nie wiem jak to zrobic w środku wszystko wygląda OK a lipa bo nie gra ;/

Awatar użytkownika
Vinvi
Posty: 483
Rejestracja: 20-10-2012 14:10

01-04-2013 15:43

Poczytaj sb schematy w necie o tym Defilu i daj fory pickupów na forum.Ktoś ze starszyzny na pewno pomoże ^^
Lutniczy Strat HSS(Wilkinson/Schaller Hot Stuff)
Peavey Studio Pro 112
Niemiecki Klasyk No-name
Ernie Ball 11-54
https://soundcloud.com/vinvipl Djenty,ambienty i inne covery na moim Soundcloudzie.

Awatar użytkownika
6strings
Posty: 842
Rejestracja: 13-05-2010 15:47

01-04-2013 15:45

Vinvi pisze:Przetworniki od zwykłej gitary w basie?Nie,nie,nie,nie,nie.
Jeśli będzie to działało to to będzie burczenie a nie dźwięk.

Nieprawda, bedzie grac az milo. Rickenbacker robi tak od lat, Danelectro tez sie zdarzalo. Generalnie nie ma problemu pod warunkiem ze pickup bedzie tak ulozony pod strunami zeby magnesy mialy szanse je zbierac. Najlepiej nadaja sie do tego lipsticki, railsy itp ale normalny tez da rade.

Awatar użytkownika
Vinvi
Posty: 483
Rejestracja: 20-10-2012 14:10

01-04-2013 16:10

Jakoś mi sie nie wydaje żeby pickup od gitary będzie działać z basem.Nie te dźwięki,owszem grać będzie,ale lepiej jak dla mnie odnowić elektronike w defilu.Jak wstawi chińskiego singla to raczej nie można się fajerwerków spodziewać.
Lutniczy Strat HSS(Wilkinson/Schaller Hot Stuff)
Peavey Studio Pro 112
Niemiecki Klasyk No-name
Ernie Ball 11-54
https://soundcloud.com/vinvipl Djenty,ambienty i inne covery na moim Soundcloudzie.

Awatar użytkownika
James_Bond
Doradca
Posty: 551
Rejestracja: 16-09-2007 16:58

01-04-2013 19:29

Dlaczego ma przetwornik od gitary nie działać w basie? Jedynym minusem sporym jest rozkład magnesów, ale są i takie pickupy, które mają przez środek zamiast indywidualnych magnesów jedną długą metalową sztabę i np. pod tą sztabą przyklejony magnes (jak dla mnie lepsze rozwiązanie ogólnie- nie ma zaniku tonu przy podciąganiu, podczas gdy w zwykłych gitarach struna odjeżdżając od swojego magnesu cichnie).

6String trochę niedokładnie sprawę opisał, bo o ile w danelectro czy rickenbackerze mimo, że z wierzchu wyglądały identycznie pickupy i w basach i elektrykach i bazy miały te same (czy tam profesjonalnie do przesady mówiąc "karaksy") to rezystancję miały inaczej dobieraną zapewne.

W defilach szła pewnie masówa i nie cackano się, tylko robiono pickupy na jedno kopyto. Unifikacja na rzecz cięcia kosztów.

Mam Defila Kosmosa, Lunę 2 (bas) i jeden puckup defilowski luzem. Parametrami zewnętrznymi się nie różnią w ogóle.

Jeśli tylko pickupy działają nie ma sensu zmieniać, na prawdę były niezłe wtedy w stosunku do reszty gitary ;)
Jeśli nie działają- mogę przewinąć, robiłem takie myki i w jolanie i w defilu.

Wróć do „Gitary basowe”