Awatar użytkownika
fixer
Posty: 122
Rejestracja: 04-02-2012 17:13

16-03-2013 16:16

Planuję kupić na dłużej combo lampowe o dość wystarczającej mocy by móc bez problemu grać na próbach garażowych. Mam pewne typowania co do konkretnych modeli:

- Marshall DSL 401 lub DSL 40C
- Laney IRT60-212 IRONHEART
- Blackstar HT-CLUB 40
- Bugera 6260 212

Najbardziej chyba sprzyjałby mi Marshall. Laney również dobrze się chyba prezentuje... Opinia Blackstara zachęca a Bugery mity przerażają :D

Może ktoś coś więcej powiedzieć o tych czterech combach? Porównać lub wskazać jeden, który wyróżnia się znacznie z tłumu? Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam : )

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

16-03-2013 16:27

Wszystko zależy od twoich potrzeb...
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Awatar użytkownika
fixer
Posty: 122
Rejestracja: 04-02-2012 17:13

16-03-2013 16:38

Potrzeba to wykorzystanie potencjału Gibsona na przetwornikach 496R i 500T. Chciałbym wydobyć max głębi z gitary (blues,jazz, funky) jak i max rockowego czy metalowego brzmienia. Najlepiej jakby konstrukcja comba posiadała w sobie możliwośći wielkiego wachlarzu. Od jazzu do metalu.

Scorpie
Posty: 736
Rejestracja: 24-11-2011 09:08

16-03-2013 16:49

Takie rzeczy tylko w erze... generalnie w tym budżecie 2,5-3k cudów nie ma. Musisz pogodzić się z tym, że coś będziesz musiał poświęcić brzmieniowo, żeby mieć od jazzu, bluesa, przez wszystkie inne gatunki po metal to potrzebujesz kilku ampów. Może napiszę po prostu kapkę o każdym

Marshall, typowy nowy marshall, gainu sporo, po dopaleniu przyjemnie, soczyście. Dość uniwersalnie, fajnie jeśli chodzi o dynamikę. Clean, tutaj systemu nie oszukasz. Clean jest taki dziwny. Nie jest to dynamika plexi, szklanka fendera też nie, ale ujdzie, raczej wzmacniacz brzmieniowo w stronę mr. Gary Moore niż mr. Mark Knopfler ;)

Laney, wzmacniacz na pełnej kurwie, chociaż taki one trick pony. Wszystko co związanie z przesterem i metalem na plus, soczyście, dynamika w porządku. Clean, no cóż, ujdzie, tragedii nie ma, ale to hi-gainowy piec więc wiesz mniej więcej jak z tym cleanem będzie. Crunch mi nie podszedł wcale, mało dynamiki. I wzmacniacz pracujący dość głośno.

Blackstar, zdecydowanie najbardziej uniwersalny, świetnie przyjmuje kostki i się dopala, skręca, wszystko co zapragniesz. Oczywiście, pozostałe też przyjmują dobrze kostki ale tylko ten aż tak różnie brzmi z każdą. Da się ukręcić coś a'la Eric Johnson przy umiejętnym dopaleniu, gainu średnio bez dopałki, clean bardziej fenderowski niż w marshallu, ogólnie uniwersalny wzmacniacz dość. Najprędzej na nim pojazzujesz i poszatanisz na raz ;)

Bugera, clean zdecydowanie najgorszy ze wszystkich tutaj, raczej nie do bluesa ani jazzu, kopia 5150, gdybyś grał tylko metal to bym ci go polecił, tak raczej bym sobie go odpuścił. Szeroki, wręcz za szeroki zakres gainu a i tak trzeba dopalać, żeby było ciasno.

Jakby coś pisz na pw, podam ci numer gg, będzie wygodniej w ten sposób.
I drive a rolls royce, 'cos it's good for my voice

Awatar użytkownika
kikan
Moderator
Posty: 821
Rejestracja: 30-11-2009 14:57

16-03-2013 17:27

Bardzo proszę o nieużywanie wulgaryzmów. Język polski jest wystarczająco bogaty, aby się bez nich obyć.
Orville LP Custom (1998), Telecaster by James Bond (2014), MG Raven II
https://www.facebook.com/atemmusic

Awatar użytkownika
fixer
Posty: 122
Rejestracja: 04-02-2012 17:13

17-03-2013 09:30

Z tego co opisałeś Scorpie wydaje mi się, że Blackstar byłby najlepszym wyborem. Mam jednak małe wątpliwości...

Trafiłem na pewnych forach na informacje czy raczej dywagacje niepotwierdzone żadnymi twardymi faktami, że to combo nie jest pełną lampą jak opisuje producent. Troszkę mnie to zmieszało... Nie do końca w to wierzę.

Ma ktoś Blackstara HT 40 Club by rozwiać wszystkie wątpliwości mitów na temat tego modelu?


Awatar użytkownika
fixer
Posty: 122
Rejestracja: 04-02-2012 17:13

17-03-2013 09:50

Dzięki za potwierdzenie ... Ciekawi mnie dlaczego w specyfikacji podają, że jest to sprzęt lampowy a w gruncie rzeczy jest to hybryda :/ Zatem chyba zdecyduje się nad kupnem Marshalla.

Jeżeli miałby ktoś w tym przedziale cenowym swoje typowania co do uniwersalności i możliwości proszę o informację :)

Natrafiłem jeszcze na ENGL Gigmaster 30. Miał ktoś kontakt z tym piecem? Jakieś opinie? Zapowiada się owocnie...

Co wiecie na temat Blackstar ID:260TVP ?

P.S. Do comba podłączany będzie Efekt Line 6 POD Hd 300...

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

17-03-2013 14:15

fixer pisze:Ciekawi mnie dlaczego w specyfikacji podają, że jest to sprzęt lampowy a w gruncie rzeczy jest to hybryda :/

To samo robi Marshall, a to ponoc firma bylych pracownikow Marshalla.

Jeżeli miałby ktoś w tym przedziale cenowym swoje typowania co do uniwersalności i możliwości proszę o informację :)

Poza metalem
http://allegro.pl/fender-hot-rod-deluxe ... 76410.html
http://allegro.pl/fender-hot-rod-deluxe ... 41218.html

Awatar użytkownika
fixer
Posty: 122
Rejestracja: 04-02-2012 17:13

17-03-2013 17:11

Najwidoczniej nie ma comba do 2,5 tysi z dobrym cleanem i nadający się do metalu. Na to wychodzi. Cóż. Wstrzymuję się od zakupu.

Kupiłbym Blackstara HT 40 Club z lampami które są wymieniane w specyfikacji. Według Was ich nie ma lub coś tam i = hybryda. Można jaśniej? Skoro piszą w ofercie, że to pełna lampa, wymieniają je to o co chodzi? Oszukują ludzi? Nie ogarniam tego nadal... Pozdro.

Temat do zamknięcia bo nawet do 3 tysięcy zł nie jestem w stanie dostać dobrego cleana z opcją metalu według Was. Dzięki za chęci. Pozdrawiam.

fws
Doradca
Posty: 845
Rejestracja: 13-01-2011 21:08

17-03-2013 22:23

fixer pisze:Temat do zamknięcia bo nawet do 3 tysięcy zł nie jestem w stanie dostać dobrego cleana z opcją metalu według Was.

Nawet za wiecej moze nie byc, po prostu nie ma wzmacniczy do wszystkiego, najpredzej jak ktos cos zlozy na zamowienie. Co nie znaczy, ze przykladowo na tym Fenderze nie da sie grac metalu, po prostu dla kogos grajacego metal, nie bedzie on brzmial tak dobrze jak na wzmacniaczu do metalu.

Kupiłbym Blackstara HT 40 Club z lampami które są wymieniane w specyfikacji. Według Was ich nie ma lub coś tam i = hybryda. Można jaśniej? Skoro piszą w ofercie, że to pełna lampa, wymieniają je to o co chodzi? Oszukują ludzi?

Lampy sa, ale zbyt malo. Zaleznie od tego ile wzmacniacz ma przesteru, jaka moc i budowe, to potrzeba wiecej lub mniej lamp. W tym wzmacniaczu mozna powiedziec, ze brakuje okolo 3 lamp, a zamiast nich uzytko przykladowo diod i tranzystorow, glownie jezeli chodzi o przester.

saudi1
Posty: 7
Rejestracja: 27-01-2013 23:02

23-03-2013 22:18

Koledzy scharakteryzowali podane przez Ciebie wzmacniacze. Reszta należy do Ciebie. Musisz ograć. Głośno. Pamiętaj, że gitara + wzmak solo może zabrzmieć inaczej z bandem.

Nie poddawaj się tak łatwo. To nie prawda co piszesz. Za 3k możesz kupić sobie sprzęt do grania, później go ulepszysz. Kazdy wzmacniacz trzeba troche poznać. Pokręcić gałkami. Bardzo duże znaczenie mają przetworniki i kolumny/głosniki. trzeba czasem tez nawet ruszyc galke volume na gitarze by uzyskac poszukiwane brzmienie. Do tego masz poda, którym można wiele zrobic z brzmieniem. Chociaż wg mnie przester z lampy jest lepszy. Kiedyś grałem na valvekingu. Seymour duncun + V30 wiele w nim rozwinęło jak na tę klasę, zatem wg mnie opinia o samym wzmacniaczu to za mało :)

Trudno Ci doradzić konkretnie, ale najpierw warto zdefiniować co chcesz osiągnac, a potem szukac tego probujac. NAsze opinie co do brzmienia, to sie przydaja najwyzej jak znak na warszawe lub katowice. Pod adres musisz trafić sam. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
CzarnaOwca
Posty: 14
Rejestracja: 26-02-2013 12:17

24-03-2013 13:23

fixer pisze:- Laney IRT60-212 IRONHEART


Tu masz test http://topguitar.pl/testy-2/laney-irt60 ... macniacza/

Wróć do „Jaki wzmacniacz gitarowy / combo powyżej 1500zł”