blueslover
Posty: 88
Rejestracja: 24-11-2012 18:33

17-03-2013 15:41

Cześć, chcę wymienić przetworniki w gitarze. Jest to strat z korpusem z olchy i gryfem z klonu. Podstrunnica nie wiem z jakiego jest drewna ale z ciemnego. Układ w gitarze to HSS. Chciałbym żeby gitara była jak najbardziej "stratocasterowa". Właściwie to najbardziej chciałbym zbliżyć sie brzmieniem do Davida Gilmoura z Pink Floyd. Jeśli chodzi o efekty, to mam Boss SD-1 MXR 90 phaser i Marshall Echohead delay oraz planuje zakup jakiegoś Big Muffa Pi. Chciałbym jednak najpierw zmienic przetworniki. Wiem że humb pod mostem niezbyt pasuje ale może znajdzie sie jakiś fajnie brzmiący pod te klimaty. W mojej gitarze nie ma funkcji rozłączania cewek niestety. Co moglibyści mi polecić? Wiem że na forum jest kilku fanów gilmoura więc porszę aby sie wypowiedzieli :) Czy gilmour często używał mostkowego przetwornika czy częściej gryf i środek?

Awatar użytkownika
Ent3x
Moderator
Posty: 495
Rejestracja: 03-05-2010 09:30

17-03-2013 16:07

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Awatar użytkownika
mck
Posty: 215
Rejestracja: 23-12-2012 14:53

17-03-2013 16:13

Pod most może się nadać Merlin Classic Strat Humbucker. W sumie są to dwa single, więc po rozdzieleniu brzmi jak singiel, a nie jak pół humba. Tak czytałem w opiniach.
Gitary: Epiphone Special II + Merlin Thrash Custom '97| bas Preston
Do hałasowania: Fender FM212r | RH Sound 12/2/250P
Efekty: Dunlop Crybaby 95Q ->Marshall Jackhammer JH-1->Exar Metal Mind MD-03->Koda KD-22
Kable: Proel DieHard | Technokabel Microphone/Neutrik

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

17-03-2013 16:16

https://www.emgpickups.com/products/category/11/1 (Red Strat)
P-90 (LP)
Custom ręcznie nawijany singiel 50s Strat (gryf), Custom ręcznie nawijany singiel Strat (środek) ,Seymour Duncan SSL-5 Strat (mostek) (Gilmour Signature Strat)

A rozdzielanie cewek nie zależy od gitary, tylko od przetwornika.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

blueslover
Posty: 88
Rejestracja: 24-11-2012 18:33

17-03-2013 19:08

Excubitor - dzięki, takie pickupy faktycznie mogę wstawić na środek i pod gryf ale pod mostem mam humba.
Ten Merlin wydaje się fajnym rozwiązanaiem. Są jeszcze jakieś inne tego typu przetworniki, czyli humby złożone z dwóch singli które po rozłączeniu cewek zagrają jak singiel?

Awatar użytkownika
Excubitor
Posty: 689
Rejestracja: 11-05-2008 22:11

17-03-2013 19:29

Nie jestem pewien, ale DiMarzio chyba reklamowało coś takiego. Z drugiej strony nie wiem ile w tych "dwóch singlach w jednym humbie" marketingu. Wydaje mi się, że jak wsadzisz tam jakiegoś PAFa, albo ogólnie coś o nie za silnym sygnale z możliwością rozdzielenia cewek, to będzie dobrze. Wybór - to już kwestia tego, co Ci najbardziej przypasuje.

Do Merlina możesz też spokojnie wysmarować maila - otrzymasz rzeczową odpowiedź z sugestiami odnośnie modeli. DiMarzio ma Pickup Pickera, ale jak do bluesa pokazuje Super Distortion, to nie wiem czy mu wierzyć. Na stronie SD też są jakieś próbki. Posłuchaj i wybierz to, co Ci najbardziej odpowiada. Większy wpływ na zbliżenie się do Gilmoura i tak będą miały artykulacja i kręcenie gałkami we wzmacniaczu.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."
Obrazek

Wróć do „Przetworniki”