Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

10-03-2013 23:26

Stwierdziłem, że na 18nastkę swojej gitary ją trochę odnowie. Kupię kluczę, mostek ogólnie osprzęt wstawię nowy, bo powódź przeżyła i już zaczyna co nieco rdzewieć i tutaj też myślę nad nowymi przystawkami. Środkowy singiel chce zostawić, bo pod gryfem fajnie brzmi, ale ma za dużo dołu wtedy, ale puki co zostawie go tak, bo neckowy ładnie brzmi w środku. Teraz myślę nad jakimś single pod gryf o ciepłym i klarownym soundzie i tutaj myślałem nad Giovanni GCS1, bo GCS2 nie widziałem w sklepach. Pod most chciałbym P90, który mi się zmieści w miejsce mojego humba (mam tam pare milimetrów luzu ok. 2mm z obu stron). Teraz pytanie. Czy Ktoś miał styczność z tym Giovanni (bo jak nie znajdę jakiejś ciekawszej alternatywy to znając już tą fabrykę to wezmę, bo humby im się udały) oraz czy jest jakaś P90 która mi wejdzie w miejsce mojego Humba? Czy w takiej konfiguracji mogę stosować potek 500k?
Na całość chce przeznaczyć na oba przetworniki to 200 zł. Gram generalnie Funky, Blues i Rock. Przetwornik nie może się gubić pod przesterem. Macie jakieś propozycje?
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

czinczanczon
Posty: 85
Rejestracja: 09-03-2013 10:07

10-03-2013 23:32

Mozna tez sprobowac wilkinskna p90. Za 60 zl sie kupi nowy set neck i bridge

Awatar użytkownika
mrugaczek
Doradca
Posty: 1664
Rejestracja: 28-01-2008 16:15

10-03-2013 23:38

To ja wiem, ale to stosunkowo budżetowa firma. Nie wiem jak z jakością, ale w gitarach Vintage szybko je wymieniają na jakieś inne sety, ale Hardware maja dobry. Bo też myślałem na firmą ENTWISTLE a konkretnie modelem X90, bo za nie całe 80 zł mam P90, ale nie wiem jak brzmi...
[b]Gitary:[/b]Squier by Fender Stratocaster 1995r, MPM Germany
[b]Wzmacniacz: [/b]Laney LC15R
[b]Kolumny:[/b] LAC BS112 Custom
[b]Efekty:[/b] za dużo by wypisywać :)
[b]Kable:[/b] RED's MUSIC

Wróć do „Przetworniki”