muker
Posty: 19
Rejestracja: 30-01-2013 22:42

04-03-2013 11:13

Witam wszystkich. Nabyłem niedawno gitarę firmy takiej jak w temacie. Z tego co udało mi sie wyszykuć w googlach jest to B.C Rich Warlock Platinium Series. Jest bardzo mało informacji na jej temat, dlatego mam pare pytań. Interesuje mnie głównie sprawa mostka, ponieważ jest to tremolo przypominające Floyd Rose ma mikrostroiki i blokadę strun (osobiście się z czymś takim nie spotkałem) zastanawiam się czy ma to jakąś nazwe no i jak się sprawuje. Druga sprawa to nazwa w wyszukanym przeze mnie modelu na główce jest napis Platinium u mnie takiego nie ma więc nie wiem czy to na pewno ten sam model. Jesli ktoś miał styczność z tym wiosłem to proszę o opinie ewentualnie jakieś rady.
Link do zdjęć:
http://imageshack.us/photo/my-images/705/img1220i.jpg/

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

04-03-2013 12:02

hmm.. nie masz wybitego numeru seryjnego, nie masz podpisanych przystawek.. Miałem styczność z kilkoma Ryśkami W, i ten wygląda mi na model starszy, okolice pierwszej połowy lat 90tych, albo i wcześniej. Późniejsze Rysie miały już główki z "rogami", widocznie sygnowaną serię (platinum, NJ...), podpisywane przystawki i bite numery.

Jeśli chodzi o mostek, to w moim miałem ten sam, jeśli chodzi o jego producenta to nic nie wiem na ten temat, aczkolwiek mostek miał wybity napis: Floyd Rose Licensed, i budową jest to klasyczny starszy Floyd Rose, a nie mostek "przypominający" Floyd Rose:D

PS. i z tymi śrubkami na blokadzie daleko nie zajedziesz, uzupełnij je - będzie Ci się grało o wiele lepiej.

PS2. wszystkie Ryśki to fajne wiosła!:) Mimo iż lecą na główkę;)
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

muker
Posty: 19
Rejestracja: 30-01-2013 22:42

04-03-2013 13:52

Dzięki za odpowiedź.
Jeśli chodzi o te śruby na blokadzie - one nie trzymają strun są tam tylko luźno wkręcone żeby się nie zgubiły.
Ogólnie jak na gitarę kupioną za śmieszne pieniądze bardzo dobrze się sprawuje przynajmniej dla mnie. A jeszcze jedno pytanie wiesz gdzie można dorwać te tulejki co trzymają kołki od kluczy/stroików? Można je kupić osobno czy trzeba razem z kluczami?

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

05-03-2013 07:36

Szczerze mówiąc nie wiem, podeślij mi jakieś info na mail to popatrzę czy damy radę je ściągnąć:)
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Awatar użytkownika
BulletProofCupid
Posty: 577
Rejestracja: 17-08-2009 03:34

05-03-2013 13:32

TanieStruny pisze:PS2. wszystkie Ryśki to fajne wiosła!:) Mimo iż lecą na główkę;)

Nie wszystkie. Niestety :C...

Awatar użytkownika
TanieStruny
Sklep Muzyczny
Posty: 521
Rejestracja: 20-09-2009 11:47

06-03-2013 07:06

BulletProofCupid pisze:
TanieStruny pisze:PS2. wszystkie Ryśki to fajne wiosła!:) Mimo iż lecą na główkę;)

Nie wszystkie. Niestety :C...

Przynajmniej te z którymi miałem doczynienia:)
TanieStruny.pl - Profesjonalny sklep z akcesoriami dla gitarzystów!

Wróć do „Producenci i marki”